(„Superhouse“ nuotr.)

Prabangus pastatų kompleksas Kalifornijoje

Prabangus pastatų kompleksas Kalifornijoje

Neseniai žiniasklaidoje aptarinėtas brangiausias namas JAV. Tokie projektai tiesiog negali būti parduodami kaip nekilnojamasis turtas, nes jų vertė, lyginant (jeigu galima lyginti) su žmogaus gyvenimo trukme yra per didelė, kad tiesiog juos turėtum, negaudamas maksimalios grąžos. Nes sienos ir stogas yra niekas.

Todėl namas Kalifornijoje – tiksliau, pastatų kompleksas – parduodamas kartu su senovinių automobilių kolekcija, sraigtasparniu, aptarnaujančiu personalu, vyno rūsiu ir viskuo, ko gali prisireikti milijardieriaus gyvenimui. Biblioteka neminima. Taigi galima sakyti, kad suteikiamos galimybės kartu su namu įsigyti viską, kas simbolizuoja turtą ir jo turėtojams lengviau prieinamą kultūrinį kapitalą. Bet vidines nuostatas reikia atsinešti savo.

Galerija

Architektas Magnusas Strömas, dirbdamas prabangių jachtų statykloje, niekaip nesuprato, kodėl egzistuoja superjachtų rinka, bet nėra supernamų, pastatytų ir įrengtų su tokiu polėkiu ir kartu dėmesiu kokybei ir detalėms. Galbūt jam niekas nepaaiškino, kad didžiąją dalį nekilnojamojo turto vertės sudaro vieta, o su jachta tavo sklypas – visas pasaulis. Kaip ten bebūtų, „Superhouse“ nusprendė įvairiuose žemynuose suprojektuoti ir įrengti vos 30 supernamų – kartu su unikaliu kiekvieno iš jų savininkų stiliumi ir gyvenimo būdu. O gal 31, nes yra ir numeris 00 – neįvardijamoje Ispanijos Balearų saloje.

Koks jis (bus)? Pasiekiamas vingiuotu keliuku per kalnus arba tiesiai – sraigtasparniu. Atvykstama į vietinio akmens sienų supamą kiemą, tarsi įlanką tarp uolų, iš kurio atsiveria namo vaizdas Viduržemio jūros fone.

Pastato architektūra paprasta: namą supa dvi L formos akmeninės sienos. Tarp jų – skirtingoms funkcijoms skirti du mediniai tūriai. Pirmajame įrengta aptarnavimo zona – virtuvė, sandėliai, čia apgyvendinti aptarnaujantys darbuotojai. Virtuvę ir pietų zoną skirianti pertvara gali būti – ne, ne patraukta – nuleista į grindis, kai nėra ko slėpti, bet virtuvę galima visai uždaryti sulaukus svarbių svečių.

Antrajame tūryje įrengtas spa ir sporto salė. Stumdomos vitrinos leidžia visiškai atverti šią zoną laukui. Laiptai iš čia veda į pagrindinį ir keturis miegamuosius apartamentus svečiams, kurie rytiniam pasipliuškenimui 50 metrų baseine spėja nusileisti dar nesuvaldę rytinio žiovulio.

Projektas apdovanotas sidabriniu Amerikos architektūros prizu.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų