Worker installs ventilation grille on the wall.

Kokie vonios ventiliatorių tipai egzistuoja?

Kokie vonios ventiliatorių tipai egzistuoja?

Vonios kambario ventiliatorius yra būtinas elementas, užtikrinantis tinkamą oro cirkuliaciją ir drėgmės pašalinimą iš vonios kambario. Tinkamo ventiliatoriaus pasirinkimas gali būti labai svarbus jūsų komfortui ir oro kokybei patalpoje.

Šiame vadove aptarsime rinkoje esančius vonios kambario ventiliatorių tipus, pagrindines specifikacijas, funkcijas ir ventiliatoriaus pasirinkimą atsižvelgiant į… keliamą triukšmą. Kokį vonios kambario ventiliatorių turėtumėte pasirinkti?

Rinkoje esančių vonios kambario ventiliatorių tipai

Ieškant tinkamo ventiliatoriaus vonios kambariui, svarbu atkreipti dėmesį į kelis svarbius dalykus, nes rinkoje yra įvairių tipų tokių prietaisų.

Dėl veikimo būdo vonios ventiliatoriai gali būti skirstomi į du pagrindinius tipus:

  • ištraukiamieji ventiliatoriai – tai labiausiai paplitęs ventiliatorių tipas. Jie pašalina drėgmę ir kvapus iš vonios kambario, išleisdami juos į išorę. Paprastai jie montuojami prie lubų arba sienos;
  • tiekiamieji ir ištraukiamieji ventiliatoriai – šio tipo ventiliatoriai ne tik pašalina drėgmę ir kvapus, bet ir gali tiekti šviežią orą į patalpą. Tai idealiai tinka vonios kambariams be langų.

Įrenginių skirstymas pagal vonios kambario ventiliatoriaus įrengimą

Tačiau, kalbant apie ventiliatorių montavimo būdą, tarp rinkoje esančių prietaisų galima rasti:

  • kanaliniai ventiliatoriai – tai ventiliatoriai, kurie montuojami į vėdinimo kanalą. Jie tinka dideliems vonios kambariams ir jiems reikalingos vėdinimo sistemos;
  • bekanaliai ventiliatoriai – šio tipo ventiliatorius lengva įrengti, nes jiems nereikia vėdinimo kanalo. Jie puikiai tinka mažiems vonios kambariams ir tualetams.

Techninės specifikacijos, į kurias reikia atkreipti dėmesį renkantis vonios kambario ventiliatorių

Rinkdamiesi vonios kambario ventiliatorių, negalite vadovautis tik jo kaina. Yra įvairių techninių duomenų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį dar prieš įsigydami prietaisą:

  • Vonios ventiliatoriaus našumas

Ventiliatoriaus našumas išreiškiamas kubiniais metrais per valandą (m³/h). Kitaip tariant, našumas nurodo, kiek oro ventiliatorius gali apdoroti per vieną valandą, t. y. kaip greitai jis iš vonios kambario ištraukia „sunaudotą“ orą.

Ši vertė turėtų būti suderinta su patalpos dydžiu, nes per mažo našumo įrenginys negalės efektyviai iš vonios kambario ištraukti drėgmės ar blogų kvapų. Rekomenduojama, kad našumas būtų bent tris kartus didesnis už vonios kambario tūrį.

  • Triukšmo lygis

Ventiliatoriai yra mechaniniai prietaisai, kurie skleidžia triukšmą, todėl labai svarbu pasirinkti ventiliatorių, kurio triukšmo lygis būtų kuo mažesnis. Ypač jei vonios kambarys yra šalia miegamojo. Veikiantis ventiliatorius neturėtų būti girdimas kituose kambariuose.

Ventiliatoriaus triukšmo lygis matuojamas decibelais (dB). Rekomenduojamas triukšmo lygis vonios kambaryje yra apie 30-40 dB. Patys tyliausi rinkoje esantys ventiliatoriai skleidžia maždaug 21 dB garsą, o tai reiškia, kad jų triukšmo lygis prilygsta šnabždesiui.

  • Ventiliatoriaus valdymas

Dažniausiai vonios kambario ventiliatorius įsijungia automatiškai, tačiau rinkoje taip pat yra ventiliatorių su virveliniu jungikliu ir įrenginių, prijungtų prie šviesos jungiklio.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų