Policininkė futbolo entuziastė

Policininkė futbolo entuziastė

Jau greitai visus prie televizorių ekranų prikaustys birželio 14 d. – liepos 14 d. Vokietijoje vyksiantis Europos futbolo čempionatas. Tomis dienomis jo nuotaikomis gyvens ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Biržų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus tyrėja Gerda Drevinskaitė.

Ji ne tik tarnauja Panevėžio apskrities policijoje, yra tikra futbolo entuziastė, bet ir pati subūrusi moterų futbolo komandą.

Gerda, policijoje tarnauji jau daugiau kaip 11 metų. Kuo susidomėjai anksčiau – policijos pareigūno tarnyba ar futbolu? Kokioje komandoje žaidi?

Viskas prasidėjo, kai Biržų miesto mokykloje buvo suburta pirmoji mergaičių futbolo komanda. Ji mane sužavėjo. Buvo įdomu ir smagu visoms kartu vykti žaisti į kitas mokyklas, susipažinti su kitomis mergaičių futbolo komandomis. Mokykloje žaidžiau puolėja, paskui buvau vartininkė. Pasvalio futbolo centro moterų komandoje taip pat užėmiau vartininkės poziciją.
Užaugusi nusprendžiau tapti policijos pareigūne ir įstojau į Lietuvos policijos mokyklą. Pasklidus žiniai, kad žaidžiu futbolą, mane pakvietė treniruotis ir žaisti Lietuvos policijos mokyklos vyrų futbolo komandoje – užėmiau vartininkės poziciją.
Baigusi mokslus, jau kaip pareigūnė grįžau į gimtąjį miestą Biržus.
Susitikau savo pirmąjį futbolo trenerį ir pradėjome kalbėtis, kad būtų smagu suburti žaidusias merginas į moterų futbolo komandą. Ši mintis netrukus virto realybe. Iš užsienio gyventi į Biržus grįžo draugės, pasikalbėjau su jomis, kad yra galimybė suburti moterų futbolo komandą ir mūsų treneris pasiruošęs padėti.
Ilgai nesvarstėme, per vieną vakarą sukūrėme aprangą, parašėme kvietimus kitoms merginoms ir vėl subūrėme komandą. Tai buvo 2022 m.
Didžiuojamės, kad Biržai turi moterų futbolo komandą „Širvėna“. Aš esu šios komandos kapitonė. Žaidžiame moterų futbolo regionų lygoje. Pernai iškovojome trečią vietą. Kartais padedu Šiaulių moterų mėgėjų futbolo klubui „Mamukai“. Su šia komanda dalyvavome Moterų futsal čempionate, tarptautiniuose turnyruose Islandijoje, Estijoje, Ispanijoje.

Gerda Drevinskaitė. Panevėžio apskrities VPK nuotr.

Kodėl pasirinkai futbolą? Mūsų šalyje daugelis domisi krepšiniu ar jį žaidžia. Ar nebuvo sunku apsispręsti pasirinkti ne tokią populiarią sporto šaką?

Mano mokykloje futbolas visada buvo populiariausia sporto šaka. Mokyklos direktorius buvo futbolo entuziastas ir puikus treneris. Jis gebėjo mus sudominti, motyvuoti žaisti futbolą.

Gerda, kokia ar kokios savybės suteikia tau jėgų būti kitokiai? Ne tik žaisti futbolą, bet ir apsispręsti būti policijos pareigūne. Turbūt nelabai džiugiai šį tavo apsisprendimą priėmė artimieji, o gal klystu?

Manau, esu atkakli, ryžtinga, drąsi, pozityvi ir visomis jėgomis siekiu išsikeltų tikslų.
Kai pasakiau tėvams, kad stosiu į Lietuvos policijos mokyklą, sulaukiau skirtingos reakcijos: mama apsidžiaugė, o tėtis nebuvo labai patenkintas. Tačiau savo pasirinkimo neatsisakiau, tikėjau, kad galiu būti gera policijos pareigūne, kad mano charakterio savybės ir noras padėti žmogui yra tai, ko labiausiai reikia policijos pareigūnui.
Tėvai jau apsiprato. Manau, kad mano pasirinkimą dar lėmė krikšto tėčio įkvepiantis pavyzdys. Jis jau daug metų dirba policijoje kinologu. Jo meilė darbui, užsidegimas mane dar mokinukę labai žavėjo. O uniforma buvo kažkas didinga ir nepaprasta.

Panevėžio apskrities VPK nuotr.

Kaip sutariate komandoje? Ar sunku rasti motyvacijos po įtemptos darbo dienos dar dalyvauti treniruotėse, varžybose?

Esame merginų komanda, o kur vien merginos, ten yra ir šiokių tokių problemų, intrigų, nuotaikų kaitų, bet mus vienija futbolas, o ne asmeninės problemos.
Nors rūpesčių niekada netrūksta, tačiau susirenkame žaisti futbolą, atsipalaiduoti ir gerai praleisti laiką.
Norime pasiekti geresnių rezultatų, tada ir atsiranda motyvacija tobulėti, treniruotis.
Nulėkti po tarnybos į treniruotę yra vienas malonumas – tai man padeda atsipalaiduoti, „išsivalyti galvą“. O tada ir į darbą vėl smagu grįžti.

Kokia futbolo žvaigždė Tave žavi?

Mane žavi brazilų futbolininkas Ronaldinjas (Ronaldinho), italų rinktinės vartininkas Džianluidžis Bufonas (Gianluigi Buffon), geriausias pasaulio futbolininkas portugalas Kristianas Ronaldas (Cristiano Ronaldo), Prancūzijos futbolininkas Kylianas Mbappe (Kylian Mbappé), argentiniečių futbolininkas Lionelis Mesis (Lionel Messi).

Panevėžio apskrities VPK nuotr.

Kodėl Tau svarbus futbolas ir ką naujo atradai žaisdama?

Šiuo metu futbolas yra mano gyvenimo dalis. Savaitgaliais dažnai dalyvauju varžybose, nuolat sportuoju. Svarbiausia, kad galiu atskleisti savo galimybes, susitinku ir bendrauju su įvairiais žmonėmis.

Kurią komandą palaikysi Europos futbolo čempionate?

Prancūzijos ir Italijos komandas.

Gerda, o gal buriame Panevėžio policijos merginų komandą?

Žinoma, būtų smagu žaisti tokioje komandoje, tačiau abejoju, ar pavyktų ją suburti, turbūt nerastume tiek daug šį sportą mėgstančių bendraminčių policininkių (juokiasi).

Kalbėjosi Odeta JUKNIŪTĖ

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų