Kaip sukurti funkcionalų prieškambarį?

Kaip sukurti funkcionalų prieškambarį?

Lubiniai šviestuvai, prieškambario baldai

Dažnai nė nesusimąstoma, jog namų prieškambaris arba kitaip dar vadinamas koridorius yra itin svarbi namų erdvė, kurios dizainui reikia skirti ne mažiau dėmesio nei kitiems namų kambariams. Žinoma, galite pagalvoti, kam skirti daug laiko ir pastangų tam namų plotui, kuriame žmogus praleidžia mažiausiai laiko? Nepamirškite, jog būtent čia palikdamas visus dienos rūpesčius už nugaros ir įžengdamas į savo erdvę žmogus gauna didžiausią namų šilumos dozę. Negana to, koridorius svečiui sukuria pirmąjį įspūdį apie namus ir jų šeimininkus, jis tarsi viso to atspindys. Būtent dėl šių priežasčių prieškambario dizainui reikia skirti ypatingą dėmesį. Tačiau, kaip jį dekoruoti, kad būtų ne tik gražu, bet ir funkcionalu?

Drabužių spinta arba kabykla

Vienas svarbiausių šio kambario elementų neabejotinai yra spinta, kurioje būtų galima laikyti visus viršutinius drabužius, arba jos alternatyva – kabykla. Priklausomai nuo to, kokio dydžio yra jūsų prieškambaris, reiktų nuspręsti, kuris iš šių dviejų pasirinkimų jums tiks labiau. Jei koridorius yra gana mažas, pagalvokite apie kabyklą – dažniausiai ji neužima tiek daug vietos, kiek užimtų spinta, tačiau ant jos nesukabinsite visų savo viršutinių drabužių, greičiausiai kabės tik tie, kurie yra dėvimi atitinkamą sezoną. Priešingu atveju, jeigu erdvė yra didesnė, geriau rinktis spintą, kurioje tilps viskas: ir vasariniai švarkeliai, ir storos žieminės striukės.

Batų dėžė

Norint palaikyti tvarką namų prieškambaryje, dar vienas labai reikalingas baldas – taip vadinama batų dėžė. Turbūt sutiksite, jog prie laukinių durų sumestos batų poros niekada neatrodo itin tvarkingai. Kad to galėtumėte išvengti, pasirūpinkite batų dėže, į kurią galėsite sutalpinti visas reikalingiausias batų poras. Jų būna įvairių dydžių ir modelių, tad prieš renkantis pagalvokite, kiek batų porų joje norėtumėte sutalpinti, kokių išmatavimų ji turėtų būti, kad neužimtų per daug prieškambario vietos, bei koks modelis – spintelės ar lentynos – jums būtų priimtinesnis. Turėkite omenyje, jog dažniausiai lentyna leidžia sutalpinti daugiau batų porų, tačiau ir netvarka lentynose matosi geriau, priešingai nei uždaroje spintelėje.

Lentynos ar komodos

Turbūt kiekvienas yra susidūręs su situacija, kuomet reikia išeiti iš namų, o raktų ar piniginės niekaip nepavyksta rasti. Būtent dėl to labai naudinga savo namų koridoriuje pasirūpinti pakabinamomis lentynomis arba komoda, kur būtų galima visada laikyti visus reikalingiausius daiktus. Taip ne tik sutaupysite laiko, bet ir išvengsite skubėjimo, dėl kurio dažnai išsibalansuojame ir dieną pradedame ne tokios geros nuotaikos. Tiesa, nepamirškite, jog išsirinktas lentynas ar komodą galima dekoruoti įvairiais vazoniniais augalais, skintų gėlių puokšte, statulėlėmis ar žvakėmis – visa tai suteiks papildomo jaukumo ir šilumos pojūtį.

Apšvietimas

Apšvietimas – dar vienas aspektas, kurį galite apgalvoti, įrenginėjant koridorių. Šilta gelsva šviesa visada įžengiantįjį į namus nuteiks ramiau, jis čia galės pajausti atpalaiduojančią atmosferą, pamiršti visus dienos rūpesčius ir vargus. Taip pat toks apšvietimas sukuria kur kas didesnį jaukumo įspūdį nei balta šviesa, kuri dažniausiai yra naudojama darbo aplinkoje. Be abejo, svarbus ir pats šviestuvas, tačiau tik jūsų valia, kokį jį išsirinksite. Atsižvelkite, kiek turite laisvos vietos koridoriuje – jei jos liko nemažai, galite apgalvoti ir pastatomus šviestuvus, visgi dažnai prieškambario erdvė yra gana nedidelė, tad daug populiaresnis pasirinkimas, neužimantis papildomos vietos – lubiniai šviestuvai. Lubinių šviestuvų pasirinkimas išties be galo platus, jų galima rasti įvairiausių modelių ir stilių. Kaip bebūtų, nepamirškite, jog šviestuvas turi derėti su likusiomis koridoriaus interjero detalėmis, tad jį rinkitės atsakingai. O kad būtų lengviau išsirinkti, užsukite čia https://www.varle.lt/lubiniai-sviestuvai/, kur rasite daugybę tiek klasikinių, tiek modernių lubinių šviestuvų variantų.

Veidrodis

Turbūt daugelis žino, jog veidrodžiai puiki priemonė sukurti didesnės, erdvesnės patalpos iliuziją nei ji iš tikrųjų yra. Jų pagalba kambarys tampa atviresnis ir jame galime jaustis kur kas laisviau nei iki tol. Negana to, greičiausiai sutiksite, jog pasižiūrėti, kaip atrodai prieš išeinant pro namų duris – visada geras sprendimas, leisiantis kiekvienam jaustis užtikrinčiau.

Taigi, tikimės, jog šie patarimai bus tikrai naudingi, įsirenginėjant prieškambario erdvę. Visgi, minėtieji daiktai yra tik dalis visų galimų variantų. Jei norite pasižvalgyti plačiau, spauskite čia, kur rasite visus prieškambariui skirtus baldus. Svarbiausia – nebijokite įsileisti naujovių į savo namus, jos įneš šviežio oro gūsį, kuris neabejotinai namams suteiks visai kitą įvaizdį.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų