Kokius kriterijus turi atitikti kokybiškos terasinės plytelės?

Kokius kriterijus turi atitikti kokybiškos terasinės plytelės?

Terasinės plytelės – tai jūsų namo kiemo ar terasos puošmena. Prieš rinkdamiesi plyteles terasoms, turite nuspręsti, iš kokios medžiagos pagamintų plytelių norite. Be to, reikia išsirinkti terasinių plytelių spalvą, raštus, stilių, dydį bei atsparumo lygį aplinkos sąlygoms. Šiame straipsnyje „Apdailos namai“ ekspertai dalinasi naudingais patarimais apie terasines plyteles.

Kodėl plytelės terasoms yra puikus pasirinkimas namų aplinkai?

Pasirinktos plytelės terasai turėtų būti tvirtos, atsparios purvui, karščiui, šalčiui bei kitoms aplinkos sąlygoms. Plytelių atsparumas aplinkos sąlygoms itin aktualus aspektas Lietuvoje, kadangi turime gana ryškų metų laikų kontrastą. Taip pat labai svarbu, kad terasos grindys būtų neslidžios. Lauko terasos plytelės pasižymi ilgaamžiškumu, tvirtumu, spalvų, tekstūrų ir dizainų gausa bei lengva priežiūra.

Plytelės terasoms gali padėti sukurti vientisą stilių tarp jūsų namų grindų plytelių ir lauko plytelių. Naudojant tokias pačias ar panašaus stiliaus ir dizaino plyteles, sukursite harmoningą stilių tarp namo vidaus ir išorės.

Lauko terasos plytelės ne tik puošia jūsų terasą, bet ir neleidžia kauptis vandeniui. Įvairių medžiagų terasinės plytelės yra neakytos ir atsparios vandeniui, todėl išvengsite vandens pratekėjimo per plyteles smarkaus lietaus ar krušos metu. Taigi, lauko plytelės jūsų namams suteikia ne tik gražų dizainą, tačiau ir apsaugo nuo slidžių vandens balų.

Populiariausi lauko terasos plytelių tipai

Lauko terasos plytelės yra gaminamos iš įvairių medžiagų, tokių kaip keramika, porcelianas, akmens masė, betonas ir kitų, tačiau populiariausi tipai yra trys – porceliano, keraminės ir akmens masės plytelės.

Jei ieškote patvarios ir ilgaamžės medžiagos, akmens masės plytelės lauko terasai ar betono plytelės yra puikus pasirinkimas. Jei norėtumėte akcentuoti dekorą, tuomet jūsų namams labiau tiktų keraminės plytelės.

Renkantis plyteles terasai svarbu atsižvelgti į šalies klimatą ir oro sąlygas. Svarbu užtikrinti, kad terasinės plytelės būtų atsparios šalčiui ir karščiui.

Keraminės plytelės yra patvarios, lengvai prižiūrimos ir pasižymi spalvų, formų ir dydžių įvairove. Yra išskiriamos trys keraminių plytelių rūšys: glazūruotos, neglazūruotos ir porcelianinės.

Akmens masės plytelės yra itin patvarios ir ilgaamžės. Jos gali būti naudojamos tiek namų interjeruose, tiek terasų eksterjeruose. Akmens masės plytelės lauko terasai taip pat pasižymi spalvų, tekstūrų ir stilių gausa.

Terasos grindys pagal individualų stilių

Terasos grindys gali sukurti įvairaus dizaino ir stiliaus pojūtį. Kadangi siūlomas įvairių spalvų, medžiagų, dydžių ir formų pasirinkimas, galite susikurti tiek modernaus, tiek klasikinio stiliaus terasos grindis.

Šiuo metu populiari tendencija yra derinti klasikinį plytelių dizainą su moderniu, taip sukuriant išskirtinį eksterjerą. Taip pat galite apsvarstyti mozaikos dizainą ar geometrinių raštų lauko plyteles.

Dažniausiai naudojamos terasinių plytelių spalvos yra juoda, balta, pilka ir smėlio. Juoda spalva sukuria dramatišką stilių, o baltos plytelės terasą padaro šviesesne ir erdvesne. Pilkos ir smėlio spalvos grindų plytelės suteikia neutralumo.

Tačiau nebūtina naudoti klasikines terasinių plytelių spalvas. Jei jums patinka žaismingumas – rinkitės ryškias spalvas, tokias kaip rožinė, mėlyna, žalia ar geltona. Šios spalvos pagyvins jūsų terasą ir sukurs linksmą atmosferą.

Rinkdamiesi plytelių dizainą ir spalvas, apmąstykite bendrą terasoje vyraujantį stilių. Juodos arba pilkos plytelės sukurs elegantišką ir modernų stilių, o smėlio arba baltos spalvos terasinės plytelės – klasikinį stilių. Tačiau, jei norite unikalios terasos, papuoškite ją ryškiaspalvėmis plytelėmis.

Skirkite ypatingą dėmesį montavimo darbams

Svarbu užtikrinti, kad terasinės plytelės būtų sumontuotos taisyklingai, nes tik taip gali būti užtikrinamas jų tarnavimo laikas ir tinkama priežiūra. Montuojant plyteles reikia atsižvelgti į plytelių medžiagų savybes.

Terasinių plytelių montavimas reikalauja nemažai specifinių žinių ir patirties, todėl jei jos neturite, rekomenduojame kreiptis į profesionalus. Taip pat perkant plyteles, reikėtų pasikonsultuoti su plytelių salono konsultantais, kurie padės nustatyti, kurios lauko plytelės jums tinkamiausios.

Norėdami įsigyti kokybiškas plyteles terasai, kurios tiks prie įvairių interjero ir eksterjero stilių, apsilankykite „Apdailos namai“ plytelių salone Vilniuje. Čia jūsų lauks ne tik platus terasos grindų pasirinkimas, bet ir vertingi patarimai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų