TESTAS: Ar gerai pažįsti Panevėžį?

TESTAS: Ar gerai pažįsti Panevėžį?

Kviečiame pasitikrinti savo žinias ir atsakyti į nesudėtingus 27 klausimus.

Ar gerai pažįsti Panevėžį?

1. Kuris iš šių politikų nebuvo išrinktas Panevėžio miesto meru?
2. Kuris iš šių žymių sportininkų nelankė šalies sportininkų kalve vadinamos Panevėžio internatinės sporto mokyklos, dabartinės R. Sargūno sporto gimnazijos?
3. Garsi Panevėžio gydytoja, 1992 metais įkūrusi agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrių.
4. Kaip sovietmečiu buvo vadinama dabartinė Smėlynės gatvė?
5. Kaip buvo vadinama tarpukariu kvartale tarp Ukmergės ir Elektros gatvių buvusi aikštė, kur šiandien iš Ukmergės gatvės yra įvažiavimas į ūkinį teatro kiemą.
6. Kaip vadinama priešais Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią esanti aikštė, įtraukta į Kultūros vertybių registrą?
7. Panevėžio miesto vyrų rankinio komanda, 2006 ir 2007 metais tapusi Lietuvos čempione?
8. Panevėžio krepšinio komanda, du kartus, 1985 m. ir 1988 m., tapusi Lietuvos čempione.
9. 1503 m. Panevėžys buvo pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose – tuomet valdžiusio LDK kunigaikščio Aleksandro rašte. Dabar Panevėžyje stovi paminklas šiam kunigaikščiui. Kas šio paminklo autorius?
10. Lietuvoje ir užsienyje žinomas Panevėžio lėlių vežimo teatras, vienintelis toks mūsų šalyje, kiekvieną vasarą pasikinkęs arklius, išvyksta į gastroles po kaimus ir miestelius. Tačiau Panevėžyje 1966 m. irgi buvo įkurtas lėlių teatras. Jis gyvavo iki 2001 m. Koks Panevėžio dailininkas buvo šio teatro įkūrėjas?
11. 1940 m. Panevėžyje iškilo vos trečiasis Lietuvoje toks fabrikas. Ilgą laiką tai buvo stambiausia Panevėžio įmonė. Dabar fabrikas nebeveikia, bet jo raudonų plytų pastatai stovi iki šiol. Koks tai buvo fabrikas?
12. Seniausias Panevėžio parkas, įkurtas XIX a. pab. teritorijoje, kuri nuo XVI a. priklausė dvarui. Parkas vagojamas dviejų upių, o vienos jų vandenys iki šiol tebeskalauja šios paslaptingos vietovės pagonybės laikus menantį akmenį, panašų į dubenį, su jame išlikusiomis runomis. Koks tai parkas?
13. Laikraštis, kurio šūkis yra „Informatyviausia ... tavo gyvenime“?
14. Panevėžio šviesuolis, kurį šiuo metu siekiama paskelbti šventuoju.
Panevėžietis, treniravęs Lietuvos vyrų krepšinio olimpinę rinktinę ir 1992 m. su ja vykęs į olimpiadą Barselonoje, kurioje komanda iškovojo bronzos medalį. Panevėžyje veikia šio trenerio vardu pavadinta sporto mokykla.
16. Panevėžyje gyvenusi ir mokytojavusi rašytoja, visuomenės veikėja, kovotoja už moterų teises, kandidatė į Lietuvos Respublikos prezidentus, Steigiamojo Seimo narė. Panevėžyje jos vardu pavadinta biblioteka.
17. Kokios garsios panevėžiečių inteligentų šeimos namuose nuo 1985 metų veikia Panevėžio kraštotyros muziejus.
18. Panevėžio vardu pavadinta garsi didžiulė transporto priemonė, tarnavusi prekybiniais tikslais ir savo gyvavimą nelaimingai baigusi 1939 metais.
19. Kuo valstiečiai, atvykę į Panevėžio turgų, nuo 1820 metų mokėdavo vadinamąjį grindinio mokestį.
20. Dabartinės Respublikos gatvės pavadinimas XIX amžiuje.
21. Kiek gyventojų (suapvalinus iki tūkstančių), Statistikos departamento duomenimis, gyvena Panevėžyje?
22. Panevėžyje gyvenančio ir kuriančio menininko Remigijaus Kriuko darbus žino visas pasaulis. Jo skulptūros eksponuojamos parodose ne tik Europoje, bet ir Amerikoje, Kinijoje. Panevėžiečiui už darbus suteiktas Nacionalinės Ukrainos menų akademijos užsienio nario vardas, įteiktas Lietuvos dailininkų sąjungos auksinis ženkliukas. Iš kokios medžiagos skulptūras kuria R. Kriukas?
23. Vieno lietuvių ypač pamėgto patiekalo kilmė išskirtinai priklauso Panevėžiui. Jis pavadintas XVII a. gyvenusio Upytės pavieto dvarininko, tapusio legendų herojumi, vardu. Koks tai patiekalas?
24. Garsus kalbininkas, kilęs iš Panevėžio rajono Ėriškių kaimo, be lietuvių kalbos, turėjo ir kitą didžiulę aistrą – bitininkystę. Pasakojama, kad vieną labai šaltą žiemą jo bitės žiemojo Lietuvių kalbos ir literatūros institute, akademiko Kosto Korsako kabinete. Šiam išvykus į Maskvą, bitininkas perkėlė savo augintines į jo kabinetą, ten paklojo ir šiaudų, o šie vos neužsidegė nuo sargo numestos nuorūkos. Panevėžyje ant šio žmogaus vardu pavadinto pastato laiką rodo saulės laikrodis, o Kranto gatvėje jam pastatyta panevėžiečio skulptoriaus Algimanto Vytėno sukurta skulptūra. Apie kokį žmogų kalbama?
25. „Dabar knygas reikia rašyti ne tam, kad jas kas nors skaitytų, o – visai priešingai – tam, kad atbaidytum nuo skaitymo. Priežastis paprasta: knygų aiškiai per daug, o be to, – ir tai svarbiausia – ekrano eroje rašančiųjų tikslas – sunaikinti kalbą ir tik taip būti „šiuolaikiškiems“. Vadinasi, reikia rašyti kuo storesnes knygas – tai garantija, kad jų niekas neskaitys.“ Kokio Panevėžyje gimusio ir augusio filosofo šios mintys?
26. Populiariai Kastyčio Kerbedžio atliekamai dainai „Melodija vėjy“, kompozitoriaus Alvydo Jegelevičiaus dainai „Baltas lino gyvenimas“ žodžius sukūrė garsi Panevėžio poetė, kurios vardas prieš metus suteiktas miesto viešajai bibliotekai. Kokia tai poetė?
27. Kaip pavadintas prie Panevėžio, Pajuostyje, veikiantis kariuomenės dalinys?
Ar gerai pažįsti Panevėžį?
Teisingai atsakyti {{userScore}} klausimai iš {{maxScore}} pateiktų
{{title}}
{{image}}
{{content}}

Komentarai

  • ANKETOS KLAUSIMAI LENGVOKI !!!!!

  • 24/27

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų