Skandinaviškas interjero dizainas: kaip jį sukurti?

Skandinaviškas interjero dizainas: kaip jį sukurti?

Skandinaviškas interjero dizainas pasižymi minimalistiniu stiliumi, skirtingų tekstūrų ir atspalvių mišiniu. Naudojant aptakias formas ir pastelines spalvas kuriamas paprastas, šviesus ir neapkrautas įvaizdis, kuriame daugiausia dėmesio skiriama praktiškam baldų panaudojimui, kuriant jaukią namų erdvę. Jei jums patinka toks interjeras ir norite savo namus paversti Šiaurės šalims būdingu būstu, atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus.

1. Nebijokite žaisti su natūralia šviesa

Skandinaviškas interjeras pasižymi minimalistinėmis spalvų paletėmis, jaukiais akcentais ir įspūdingais modernaus dizaino baldais. Daiktų išdėstymui ir erdvės sukūrimui kambaryje didelę reikšmę turi natūrali šviesa. Kurdami savo namų interjerą neapkraukite langų ir leiskite šviesai laisvai sklisti į kambarį. Todėl baldus geriausia dėlioti dieną, atsižvelgti į šviesos kritimo kampą ir jos sukuriamus šešėlius.

2. Suteikite kontrasto

Dideli kontrastai yra vienas iš pagrindinių skandinaviško interjero bruožų. Vienas iš būdų jiems sukurti – naudoti priešingas spalvas. Minimalizme mėgstama derinti baltą ir juodą spalvą. Ryškūs juodi baldai ar kitos dekoro detalės baltoje aplinkoje sukuria dramatišką ir paveikų vaizdą. Taip pat kontrastą galima kurti naudojant skirtingų tekstūrų ir dizainų baldus. Šiuolaikiniai baldai puikiai kontrastuoja su puošniomis, istorinėmis architektūros detalėmis. Norint papildyti savo namų interjerą ir įnešti į jį daugiau kontrasto, puikiai tinka ir komodos internetu.

3. Sukurkite kambaryje jaukumo jausmą

Jaukumui miegamajame sukurti idealiai tinka užuolaidos. Jomis galite atskirti miego erdvę nuo likusios kambario dalies. Jei miegamajame dominuoja paprasto dizaino baldai ir tamsūs tonai, jaukumą kurkite interjero detalėmis, tokiomis kaip: didelės fotografijos ar paveikslai, kilimai ir kailinės pagalvėlės.

4. Baldų iš medienos naudojimas

Šiaurės šalys pasižymi dideliu miškingumu, tai atsispindi ir interjere. Pasteliniai, sepijos ir medienos spalvų tonai dera tarpusavyje, suteikia kambariui šviesumo, jaukumo ir svetingumo, nenaudojant ryškių spalvų ar daug papildomų detalių. O medienos raštas leidžia jaustis arčiau gamtos.

5. Židinio vieta

Skandinavų namuose paplitę židiniai, kurie yra statomi kambario kampe, o ne įrengiami viduryje sienos kaip kitose šalyse. Dėl tokios jų padėties keičiasi ir patalpos išplanavimas. Arčiau židinio yra statomos akcentinės kėdės, o sofa naudojama kambario viduryje, paliekant vietos vaikščioti už jos.

Tai tik keli patarimai, padėsiantys kuriant savo namus pagal skandinaviško dizaino tendencijas. Nebijokite eksperimentuoti ir ieškoti geriausiai jūsų būstui tinkančio varianto.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Rodyti daugiau
Daugiau leidinio naujienų