Leono Garbačausko fotografija

Idėjos, kaip įsirengti darbo vietą namuose

Idėjos, kaip įsirengti darbo vietą namuose

Darbo vieta namuose šiomis dienomis yra ne užgaida, o būtinybė. Taip dirba ne tik laisvieji menininkai, bet ir įvairiausių sričių specialistai. Namų biuras – šeimininko fantazijos ir poreikių atspindys, bet ir jam galioja tam tikros bendros taisyklės.

Poreikis auga

Interjero studijos „InCaprice“ įkūrėja dizainerė Lina Klios patvirtina: namų biurų poreikis šiandien didėja. „Trys ketvirtadaliai interjero projektavimo užsakymų pateikiami su pageidavimu sukurti namuose darbo vietą“, – sako ji.

Lina Klios (Ksenijos Salimdzhanovos fotografija)

Darbo vieta turi būti funkcionali, patogi ir maloniai nuteikianti, nepriklausomai nuo to, ar dirbsime visą dieną, ar vos porą valandų. Idealu, jei erdviuose namuose biurui pavyktų skirti visą kambarį, tačiau tuo pasigirti gali toli gražu ne visi. „Juolab kad dabar parduodamų butų plotas vis mažeesnis“, – pastebi L. Klios ir teigia, kad įrengti ramią darbo vietą įmanoma ir nedideliame bute.

„Svarbu, kad būtų bent jau patogu sėdėti, kad būtų reikiamo aukščio kėdė, stalas arba lygus paviršius, atliekantis stalo funkciją. Pavyzdžiui palangė, laiptų pakopa ar panašiai – idėjų yra labai daug“, – sako dizainerė.

Leono Garbačausko fotografija

Planuojant šią erdvę L. Klios pirmiausia siūlo atsižvelgti į darbo pobūdį. Jeigu šis reikalauja didelio susikaupimo ir tylos, biuro nereikėtų įrengti virtuvėje, vaikų kambaryje ar pereinamojoje zonoje. Nebent žinoma, kad dirbti čia niekas netrukdys.

Netaupykite sveikatos sąskaita

Dizainerės nuomone, darbo vieta turėtų būti bent šiek tiek atskirta nuo likusios erdvės: „Jeigu yra galimybė, visada siūlau bent minimaliai atskirti darbo zoną nuo kitų erdvių pertvara, lentynomis arba bent spalviškai.“ Tačiau biuras turėtų derėti prie bendros interjero stilistikos, net jeigu jis būtų atskira patalpa. Tiesa, griežtų taisyklių nėra. Svarbiausia, kad aplinka patiktų šeimininkams.

Leono Garbačausko fotografija

Pasak L. Klios, šią erdvę būtina suprojektuoti tinkamai, kad ir kuriame namų kampe ji numatyta. Darbui geriau numatyti vietą arčiau natūralaus šviesos šaltinio – lango – ir atsižvelgti į geografinę padėtį. Jei tiesioginiai saulės spinduliai plieks į kompiuterio monitorių, bus sunku dirbti. Jei natūralus apšvietimas neįmanomas, reikėtų pasirūpinti tinkamu dirbtiniu. „Šviestuvo lemputė neturėtų būti neuždengta, šviečianti jums tiesiai į akis, nes maišys dirbti“, – atkreipia dėmesį pašnekovė.

L. Klios įsitikinusi, kad įrengiant darbo vietą negalima taupyti sveikatos sąskaita, todėl patogi kėdė ir tinkamo aukščio stalas yra būtini. Nors dabar galima rasti daug gražių kėdžių, ne visos patogios sėdėti prie kompiuterio, todėl prieš perkant privalu jas „pasimatuoti“.

Reguliuojamo aukščio kėdės, nors ir patogios, dizainerės nuomone, dažnai nedera prie viso interjero, ypač jei darbo zona projektuojama bendroje erdvėje. Svarbu apgalvoti ir patogiam darbui reikalingus niuansus: čia įtaisyti jungtukus, rozetes, laidus ir kabelius nutiesti taip, kad nesidriektų per visą kambarį.

Nematoma darbo pusė

Kad darbui reikalinga technika (spausdintuvas, skeneris) nekeltų chaoso ir „neiškristų“ iš namų aplinkos, dizainerė siūlo ją slėpti funkcionaliose lentynose, kurias atidarius būtų lengva naudotis, o nenaudojama neapkrautų aplinkos. „Nebent būtų atskiras darbo kabinetas, kur šie dalykai tikrai gali būti atviri“, – sako ji.

Stalą apkraunančias, dėmesį blaškančias smulkmenas L. Klios pataria laikyti tradiciniame stalčiuje, išorėje paliekant tik minimalistinę dizainerišką pieštukinę ar kitą stilingą daiktą.

Leono Garbačausko fotografija

Kalbėdama apie darbo vietos koloritą, dizainerė pataria ją derinti prie bendro interjero stiliaus. „Freelanceriai ir instagrameriai dažniau naudoja baltą, pilkšvas spalvas. Jos netrukdo, atvirkščiai – padeda mąstyti, kurti, dėlioti, fotografuoti šviesų, minimalistinį konceptą“, – vyraujančią tendenciją nusako interjero specialistė.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų