Leono Garbačausko fotografija

Grindys – gero interjero pagrindas

Grindys – gero interjero pagrindas

Vyraujantys interjero stiliai lemia ir grindų dangos pasirinkimą. Nors tendencijos egzistuoja ir čia, jas apžvelgdama studijos „Redeco“ vadovė Vismantė Tubelytė pataria pirmiausia atsižvelgti į savo norus ir kuriamą erdvę.

Pokyčių dažnumas

Grindų tendencijos kasmet tikrai nesikeičia, o ir senasis stilius palaipsniui persipina su kitu, nauju. Saugiausia, kai grindų danga tampa ramiu visumos pagrindu, o ne interjerą lemiančiu elementu.

Jaukiausias – medis

Visuomet vyraus medis, ąžuolo parketlentės – namų jaukumas. Šiuo metu populiaraus lieto, mozaikinio betono pasirinkimą skatina visuomenės pamėgtas miesto šurmulys ir lofto stilius, kitaip tariant – aplinka ir gyvenimo būdas.

Leono Garbačausko fotografija

Saugi pilka

Pilka ir prigesintos spalvos yra saugus variantas, tačiau nebūtinai grojantis pirmąją natą. Šviesesni ir pilkesni atspalviai didina erdvę, tamsesni ir intensyvūs mažina. Žinoma, ši taisyklė turi išimčių. Pavyzdžiui, jei patalpos langai yra dideli, žemę siekiantys, galima numatyti ir ryškesnes grindis. Grindys – tai interjero pagrindas, atskaitos taškas.

Sendintas medis

Dabar madingas senas, padėvėtas medis. Tik nesupraskite klaidingai – madingas gali netyčia būti ir neskoningas. Sendintas ar dūmintas medis yra geras variantas siekiant sukurti natūralų, itin savitą namų vaizdą.

Nevienodo atspalvio lentos atrodo natūraliai – juk medis nėra vienodas ir skirtingai reaguoja į apdirbimą. Šiuo atveju reikia būti atsargiems ir nesirinkti šviesaus rašto grindų, kad kambarys nebūtų pernelyg margas.

Leono Garbačausko fotografija

Klasikiniai raštai

Skiriami trys pagrindiniai grindų klojimo raštai.

  • Tradicinis – tai grindų klojimas skersai arba išilgai, pagal lentų kryptį. Tai pats ekonomiškiausias variantas.
  • Įprasta eglutė – tai grindų klojimas, jungiant lenteles 90° kampu. Ją galima kurti iš skirtingo ilgio, pločio bei spalvų lentelių, išgaunant pageidaujamą raštą.
  • Chevron, arba prancūziška eglutė – tai lentelių, nupjautų 45° kampu, jungimas viena su kita, išgaunant populiarų, tiek prie klasikinio, tiek modernaus interjero derantį grindų raštą.

Be šių pagrindinių, yra ir kitų klojimo tipų: plytų, trigubas lygiagretus, dvigubas eglutės, įstrižas.

Leono Garbačausko fotografija

Lentų plotis

Skirtingas lentų plotis ir ilgis turi įtakos ne tik kainai, bet ir aplinkai. Erdvioje patalpoje rekomenduočiau kloti kuo ilgesnes lentas, o norint vizualiai praplatinti erdvę – sudaryti eglutės raštą.

Egzotika dvekiančios plytelės

Populiarūs išlieka marokietiški plytelių raštų motyvai. Labai džiaugiuosi, kad tokie raštai ir spalvos atkeliauja į daugelio lietuvių namus, nes jie suteikia egzotiško žavesio ir įvairovės.

Leono Garbačausko fotografija

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų