Panevėžio ligoninėje – nauja Infekcinių ligų klinika ir dviejų skyrių rekonstrukcija

Panevėžio ligoninėje – nauja Infekcinių ligų klinika ir dviejų skyrių rekonstrukcija

Iki 2025 m. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje bus įkurta nauja Infekcinių ligų klinika, rekonstruoti Priėmimo-skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriai. Įgyvendinti pokyčiai leis gydymo įstaigoje atnaujinti medicinos įrangą, užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams.

„Pandemijos metu pamatėme, kad kova su ypač pavojinga infekcija apsunkino sveikatos sektoriaus darbą. Tikimės, kad Panevėžio ligoninės infekcinių ligų klinikos modernizacija reikšmingai prisidės prie to, kad panašios situacijos išvengtume ateityje“, – sakė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Specializuotos sveikatos priežiūros skyriaus patarėja Alvyda Naujokaitė. Anot jos, infekcinių ligų gydymo įstaigų modernizavimas ir gydymo efektyvumo didinimas – tikslai, kuriais SAM siekia užtikrinti geresnį ligų valdymą ir kontrolę.

Infekcinių ligų klinikoje – daugiau diagnostikos ir gydymo galimybių

Respublikinės Panevėžio ligoninės teritorijoje bus statoma nauja Infekcinių ligų klinika, kurioje bus gydomi tik infekcinėmis ligomis sergantys pacientai. „Jame turėsime naują įrangą, kokybišką ventiliacijos sistemą, daugiau diagnostikos ir gydymo galimybių“, – sako Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus.

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus.

Keturių aukštų Infekcinių ligų klinikoje, kurios plotas sieks daugiau nei 7000 kv. m, bus įrengti atskiri infekcinių ligų skyriai suaugusiems ir vaikams, Tuberkuliozės skyrius bei Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius infekcinėmis ligomis sergantiems pacientams. Klinikoje taip pat veiks Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius sergantiesiems infekcinėmis ligomis.

„Dažnai infekcine liga serga žmonės su sunkiomis gretutinėmis ligomis, o kartais infekcinė liga komplikuojasi ir pacientui reikia intensyvios priežiūros. Atskiras Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius tik infekcinėmis ligomis sergantiems pacientams – didelis žingsnis į priekį siekiant užtikrinti dar kokybiškesnę ir saugesnę diagnostiką bei gydymą, išvengti paciento pervežimų iš vieno pastato į kitą“, – tikina M. Vaitkus.

Rekonstruojami skyriai leis paslaugas teikti didesniems pacientų srautams

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojo medicinai teigimu, artimiausiu metu prasidės ir Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus rekonstrukcijos darbai: „Stebime pacientų srautus ir matome, kad dabartinis Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius yra per mažas. Rekonstrukcijos metu statysime priestatą, kurio pirmame aukšte bus išplėstas Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius. Didesnės patalpos leis užtikrinti kokybišką skubios pagalbos teikimą didesniems pacientų srautams.“

Respublikinės Panevėžio ligoninės nuotraukos ir vizualizacijos.

Daugiau nei 1000 kv. m ploto priestatas taip pat leis išplėsti ir antrajame aukšte esantį Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių. Tai leis ne tik užtikrinti intensyviosios terapijos lovoms reikiamą plotą pagal naujausius reikalavimus, bet ir padidinti jų skaičių skyriuje. „Įgyvendinę rekonstrukciją, skyriuje galėsime užtikrinti 28 lovoms reikalaujamą skirti plotą“, – teigia M. Vaitkus.

Projektas, kurio vertė beveik 34 mln. eurų, finansuojamas pagal ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę „Naujos kartos Lietuva“. Naujai įrangai įsigyti lėšų iš savo biudžeto planuoja skirti ir Respublikinė Panevėžio ligoninė.

Publikacija finansuojama iš Europos socialinio fondo lėšų.

 

 

Komentarai

  • Teik daug infekcinėmis ligomis sergančių žmonių?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų