Greitosios medicinos pagalbos tarnybai – beveik 50 mln. eurų vertės investicijų

Greitosios medicinos pagalbos tarnybai – beveik 50 mln. eurų vertės investicijų

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva startavusi naujoji Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyba iki 2027 m. sulauks 50 mln. eurų vertės investicijų iš Europos Sąjungos, kurios bus panaudotos naujai medicinos įrangai, GMP tarnybos automobilių parkui atnaujinti ir darbuotojų kompetencijoms stiprinti. Šitaip siekiama užtikrinti vienodai aukštos kokybės greitosios medicinos paslaugas visoje Lietuvoje.

„Numatyta 31,8 mln. eurų skirti GMP tarnybos automobilių parkui atnaujinti – naujiems automobiliams su modernia įranga įsigyti. Apie 8 mln. eurų bus skiriami skaitmeninimui, o apie 1,2 mln. – GMP dirbantiems vairuotojams perkvalifikuoti į paramedikus“, – sakė SAM Asmens sveikatos departamento Pirminės sveikatos priežiūros, odontologijos ir medicininės reabilitacijos skyriaus patarėja Viktorija Buzytė.

Prioritetas – nauji automobiliai ir moderni įranga

SAM atstovės V. Buzytės teigimu, planuojama nupirkti 172 naujus automobilius, kurie bus išdalyti GMP tarnybos filialams. Paskirstant automobilius bus vertinamas poreikis – žiūrima į jau turimų automobilių būklę, jų eksploatavimo galimybes ir turimą medicinos įrangą.

Naujų automobilių poreikį patvirtino ir Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Klaipėdos filialo direktoriaus pareigas laikinai einanti Nijolė Dambrauskienė. Pasak jos, kai kurių po reorganizacijos perimtų automobilių rida didelė, jie nusidėvėję.

„Automobiliai, juose esanti įranga gyvybinėms funkcijoms užtikrinti, skubiosios medicinos pagalbos procedūroms atlikti – mums labai svarbus turtas. Šiuo metu tie automobiliai, kuriuos turėjome atsargai, pakeitė remontuojamus, prastos būklės automobilius. Visgi su turimais resursais stengiamės, kad kiekvienoje savivaldybėje būtų suteikiama kokybiška, efektyvi skubioji medicinos pagalba“, – pasakojo N. Dambrauskienė.

Konsultacijų centras sumažins brigadų darbo krūvį

Skirtomis lėšomis taip pat planuojama įveiklinti trumpąjį numerį 1808 ir įkurti nuotolinį konsultacijų centrą. Jis būtų sujungtas su išankstine pacientų registracija. „Paskambinęs bendruoju pagalbos telefonu 112, žmogus yra nukreipiamas į GMP dispečerinę. Paaiškėjus, kad skubi pagalba asmeniui nėra reikalinga, dispečerinė sujungtų su konsultacijų centru. Taip pat būtų galimybė skambinti tiesiogiai“, – sakė V. Buzytė.

Pasak SAM atstovės, taip būtų galima sumažinti skambučių, kurie nėra susiję su greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikimu, srautą. „Tikimės, kad 1808 nuims didelį krūvį nuo GMP ir bus galima dar greičiau ir kokybiškiau teikti GMP paslaugas“, – teigė ji.

Daugiau dėmesio specialistų kvalifikacijai

Darbuotojų mokymui ir kvalifikacijai numatytos lėšos bus skirtos esamiems specialistams tobulinti ir vairuotojams, kurie neturi paramediko išsilavinimo, parengti. „Nuo 2026 metų GMP tarnyboje nebelieka vairuotojų, lieka tik vairuotojai-paramedikai. Tad vairuotojai, kurie neturi šio išsilavinimo, turėtų baigti paramediko kursus“, – pažymėjo V. Buzytė.

Planuojama, kad didės ir GMP brigadų skaičius. Kol kas numatyta įkurti 10 naujų brigadų, bet įvertinus poreikį šis skaičius gali augti.

 

 

 

Finansuojama iš Europos socialinio fondo lėšų.

Komentarai

  • Teko pasinauduoti greitosios paslauga, labai kratė, sunku buvo gulėti jų lovoje, atrodė kad miesto gatvės akmenuotos

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų