V. BULAIČIO nuotr.

Aistra liaudiškiems šokiams virto festivaliu

Aistra liaudiškiems šokiams virto festivaliu

Panevėžio bendruomenių rūmų skliautai skendėjo liaudiškos muzikos ir šokių sūkuryje.

Šeštadienio popietę  mieste pirmą kartą šurmuliavo Respublikinis vyresniųjų liaudiškų šokių festivalis „Aukštaičių kviestinis“.

Įtraukė net kaimynus

Debiutuojantis festivalis sudomino nemažai šokio entuziastų: didžioji dalis salės buvo užpildyta linksmai nusiteikusių panevėžiečių bei miesto svečių.

Susirinkusieji – daugiausia vyresnio amžiaus liaudiškų šokių gerbėjai, – aiškiai mėgavosi pakilia ir džiaugsminga renginio atmosfera. Juolab kad festivalio žiūrovams ir dalyviams nuotaiką kėlė Miežiškių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Ratasai“. Šventę atidarė specialiai šiai progai sukurtas šokis, pavadintas festivalio garbei.

Savo norą dalyvauti festivalyje ir pabūti drauge šokio, muzikos ir dainos apsupty išreiškė kolektyvai iš Anykščių, Kėdainių, Radviliškio, Zarasų, Kauno, Vilniaus. Panevėžiui atstovavo net du –„Verdenės“ bei „Miestelėnų“ – kolektyvai. Savo jėgas išmėgino ir svečiai iš Daugpilio, Latvijos.

Iš viso dalyvavo 9 kolektyvai, kurie programoje pristatė po tris paruoštus šokius.

„Mūsų tikslas – suburti šokiu gyvenančius žmones į vieną vietą. Norint turėti draugų, reikia ne tik juos lankyti, bet ir pasikviesti pas save.“

Z. Rimkuvienė

Rinkosi ne varžytis, o linksmintis

Šokių kolektyvo „Miestelėnai“ vadovė ir viena šventės organizatorių Zita Rimkuvienė džiaugėsi, jog pirmą kartą mieste vykstantis festivalis suvienijo beveik 200 dalyvių.

Žinoma šokių entuziastė neslėpė, jog pasiruošimo būta nelengvo – dar kovo mėnesį būta abejonių, ar „Aukštaičių kviestiniui“ išvis bus lemta gimti, – tačiau pasiekti rezultatai viršijo lūkesčius.

Pati Z. Rimkuvienė teigė nenorėjusi praleisti progos pabūti su bendraminčiais ir padovanoti miesto gyventojams bei svečiams gražų, spalvingą reginį.

„Mūsų tikslas – suburti šokiu gyvenančius žmones į vieną vietą. Norint turėti draugų, reikia ne tik juos lankyti, bet ir pasikviesti pas save“, – šypsojosi ji.

Organizatoriai netruko festivaliui sukviesti nuo seno pažįstamų kolektyvų, su kuriais jau ilgą laiką palaiko šiltus santykius. Sykiu sutarė tarpusavyje nesivaržyti ir nekonkuruoti, o tiesiog mėgautis ritmais ir žanrų įvairove.

Iš Anykščių atvykęs kolektyvas „Gojus“ atvežė istorinį, retai konkursuose pasitaikantį XVI–XVII amžiaus šokį. Radviliškiečių „Šelmiai“ pristatė kantri stiliaus, o panevėžiečių kolektyvas „Verdenė“ publiką sužavėjo pagonišku šokiu.

Z. Rimkuvienė pažadėjo, kad šis festivalis bus tęstinis. Jį nuspręsta rengti kiekvienais metais, pavasarį, Atvelykio proga.

„Norisi, jog pavasaris užgimtų ne tik scenoje, bet ir širdyje“, –  pridūrė „Miestelėnų“ vadovė.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų