Panevėžyje įteiktos kultūros ir meno premijos (fotogalerija)

Panevėžyje įteiktos kultūros ir meno premijos (fotogalerija)

Minint tarptautinę kultūros dieną Panevėžio teatre „Menas“ įteiktos 2024 m. Panevėžio miesto savivaldybės įsteigtos kultūros ir meno premijos.

Jos skiriamos kultūros ir meno kūrėjams, kolektyvams už ilgametę, miestui reikšmingą kultūrinę, meninę veiklą ir pasiekimus. Šiemet kultūros ir meno premijų įteikimo ceremonija surengta jau aštuntą kartą.

„Džiaugiuosi būdamas čia ir galėdamas šiandien kiekvieną Jūsų pasveikinti su tarptautine kultūros diena. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi Jumis, kuriančiais žinią apie Panevėžį – įdomų ir dinamišką kultūros ir meno miestą. Savo kūryba, idėjomis ir darbais Jūs esate kultūriniai mūsų miesto ambasadoriai Lietuvoje ir už jos ribų. Na, o šiandien pagerbsime kultūros ir meno premijų laureatus, šiemet palikusius reikšmingą pėdsaką mūsų miesto kultūros lauke. Tad sveikinu Jus, dėkoju už indėlį į Panevėžio kultūrinį gyvenimą ir linkiu kuo didžiausios kūrybinės sėkmės ateities darbuose“, – sveikindamas laureatus sakė, Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Račkauskas.

Panevėžio miesto savivaldybės kultūros ir meno tarybos sprendimu šiemet laureatais tapo: fotomenininkas, scenografas Arvydas Gudas, ilgametė Juozo Miltinio dramos teatro aktorė, pjesių vaikams autorė, literatūrinių kompozicijų kūrėja ir režisierė Eleonora Matulaitė, ir profesionalus Panevėžio muzikinio teatro choras, kuris šiemet mini 30 metų kūrybinės veiklos jubiliejų.

Spektaklius, įvairius renginius, koncertus, miesto kasdienybę, fotografijose įamžinantis fotomenininkas, scenografas Arvydas Gudas įvertintas už nuotraukose atskleidžiamą įvairiaspalvį teatro ir Panevėžio miesto gyvenimą. Menininkas teigia, kad premija ne tik darbo įvertinimas, bet ir paskata nesustoti.

„Džiaugiuosi, kad esu įvertintas ir matomas. Žinoma, nesitikėjau to, tiesiog atlieki darbą ir dieviškos naštos nejauti. Šis įvertinimas, tai paskata eiti tuo kūrybos keliu, kurį pasirinkau, tai įkvepia kaip menininką, fotografą, scenos žmogų ir suteikia pasitikėjimo, pozityvumo, kad esi ten kur turi būti“, – sakė A. Gudas.

Panevėžio miesto savivaldybės Kultūros ir meno premijos laureate tapo ir teatro bei kino aktorė, pjesių vaikams autorė, literatūrinių kompozicijų kūrėja ir režisierė Eleonora Matulaitė. Moteris neslepia, kad jai žinia apie premiją buvo pribloškianti.

„Esu labai sujaudinta ir man tai buvo pribloškianti žinia. Bet žinoma, kad džiaugiuosi ir esu dėkinga tiems, kas įvertino ir skyrė apdovanojimą. Nors šiuo metu gyvenu pilnavertį senjoros gyvenimą kūrybinės veiklos neatsisakiau. Rašau literatūrines kompozicijas, kuriu pjeses, aišku dabartinė kūryba daugiau skirta sau, ne plačiai auditorijai“, – sakė E. Matulaitė.

Ypatingas dėmesys renginyje skirtas Panevėžio muzikinio teatro chorui (vadovas – chormeisteris Algirdas Viesulas), kuris per tris kūrybinės veiklos dešimtmečius dalyvavo beveik dvidešimtyje teatro pastatymų. Choras taip pat rengia lietuvių kompozitorių, sakralinės muzikos, lietuvių liaudies dainų programas, kurias pristato valstybinių švenčių ir ceremonijų metu. Panevėžio muzikinio teatro choro chormeisterio asistentė Lina Kairytė džiaugėsi, kad įvertintas ir pastebėtas visas kolektyvas.

„Visi mes norime gero žodžio, kad matytų, kad vertintų. Choras nustebo sulaukęs įvertinimo, paprastai premijos skiriamos asmeniui, o čia – visas kolektyvas. Per visą Panevėžio muzikinio teatro choro gyvavimo laikotarpį toks įvertinimas skiriamas pirmą kartą. Smagu ir netikėta, kad esame pastebėti. Džiaugiamės apdovanojimu, juolab pernykščiai metai chorui buvo išskirtiniai, ryškiais ir stipriais projektais“, – džiaugėsi chormeisterio asistentė L. Kairytė.

Iškilmingo renginio metu laureatams skambėjo sveikinimai, įteiktos padėkos ir 1000 Eur vertės kultūros ir meno premijos. Menininkus kultūros ir meno premijai gauti kasmet siūlo kūrybinės sąjungos, kultūros įstaigų, asociacijų atstovai, profesionalūs kultūros ir meno kūrėjai. Šiemet komisija 3 laureatus rinko iš septynių pasiūlytų kandidatų.

G. Kartano nuotr.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų