Pučiasi plaukai? Ne bėda!

Pučiasi plaukai? Ne bėda!

Moterų, kurių plaukai pučiasi, galvos esant drėgnam orui arba lyjant lietui būna panašios į peržydėjusias pienes. Purios į visas puses styrančios sruogos neatrodo tvarkingai, tad reikia išsiaiškinti, kaip tokius plaukus prižiūrėti, kad šukuosena visada būtų daili.

Kovos priemonės

Plaukų forma (garbanoti, banguoti arba lygūs) priklauso nuo jų vidinės sandaros. Ši struktūra turi įtakos ir drėgmės pasiskirstymui per visą plaukų ilgį: jei jis netolygus, ševeliūra tampa pernelyg puri. Dar viena plaukų pūtimosi priežastis – jų sukimasis. Beje, visų tipų plaukai, net ir visai lygūs, augdami sukasi.

Taigi svarbiausia tinkamai plaukus drėkinti ir susilpninti jų šerdžių jungtis. Tai padės atsikratyti nepageidaujamo purumo, dėl kurio plaukai netenka blizgesio ir atrodo pernelyg tankūs, o to ne visada norima. Taip pat reikės pasistengti padaryti smulkias garbanas stambesnes arba plaukus visai išlyginti, jei jie krinta didelėmis bangomis arba susiviję tik patys galai.

Jei nenorima, kad plaukai būti visiškai lygūs arba jei įmanoma juos sutvarkyti be plaukų tiesintuvo, reikia juos tinkamai prižiūrėti (naudoti tinkamą šampūną, kondicionierių, kaukes, balzamą, skalavimo skystį), džiovinti ne džiovintuvu, o natūraliai, ir naudoti nenuplaunamas priemones: kremą, drėkinamąjį skystį, suteikiantį plaukams elastingumo (vadinamąjį fluidą), gelį, eliksyrą arba losjoną.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad kuo plonesni plaukai, tuo lengvesnė turi būti jų kosmetika.

Jei plaukai nėra garbanoti, bet ir netiesūs (o tokia jų tekstūra būdinga daugeliui), bet kurios nenuplaunamos formavimo priemonės nereikia tepti (purkšti, pilti ir pan.) daug. Kai nedidelio jos kiekio nepakanka norint pasiekti trokštamą rezultatą, galima padaryti išvadą, kad ši kosmetika arba prastos kokybės, arba netinka ir reikia išbandyti kitokią. Juk norima, kad sruogos būtų lengvos ir gražios, o ne panašios į nukarusius varveklius. Be to, būtina paisyti ir tų priemonių naudojimo taisyklių – ant nuspaustų arba truputį padžiovintų plaukų jos tepamos ne ištisai, o paliekant ne mažiau nei du centimetrus nuo šaknų.

Dėl kokių nors priežasčių nenorint naudoti tokių priežiūros priemonių, kurių paskui nereikia nuskalauti, galima sau tinkamiausią išsirinkti iš didelio kondicionierių, tarp jų ir plaukų lyginamųjų, taip pat kaukių asortimento. Jeigu teikiama pirmenybė nuplaunamai plaukų kosmetikai, ją nuskalauti reikia ne greičiau negu po poros minučių, antraip ji nesuteiks jokios naudos. Tepama ant kruopščiai nuspaustų arba rankšluosčiu nusausintų plaukų.

O į šampūną didelių vilčių dėti neverta. Jis visų pirma turi būti pritaikytas pagal galvos odos, o ne plaukų tipą. Taigi lyginamuoju poveikiu pasižymintį šampūną verta naudoti tik tokiu atveju, jei galvos oda nekelia jokių problemų – nėra pernelyg jautri, riebi ir jei neturima pleiskanų.

Žinoma, idealią plaukų priežiūros priemonę rasti pavyksta dažniausiai ne iš karto. Taigi kiekviena moteris turi išbandyti bent kelis produktus, kol ras sau tinkamiausią.

Šukuosenos formavimo tvarka

Pirmiausia ant išplautų ir nusausintų plaukų tepama pagrindinė jų išlyginimo ir šukuosenos formavimo priemonė, pavyzdžiui, kremas, tiesinamasis serumas ir pan. Paskui plaukai išdžiovinami šukuojant juos apvaliomis šukomis, o sausi dar gali būti suvilgomi purškikliu, eliksyru, ištepami kreminėmis putomis arba naudojamos kitokios priemonės, suteikiančios žvilgesio. Paskiausiai pasitelkiamas fiksuojamasis purškiklis arba skystis, padedantis apsaugoti plaukus nuo drėgmės poveikio.

Tiesa, nusausinus plaukus rankšluosčiu, tolesnius jų priežiūros etapus pagal poreikius galima sukeisti vietomis arba kai kurių iš viso atsisakyti. Pavyzdžiui, jei naudojama nereikalinga nuplauti plaukų tiesinamoji kosmetika, galima apsieiti be šukuosenos formavimo priemonių, tepamų ant drėgnų plaukų. Bet patiesinti jau išdžiūvusius plaukus paprastai prireikia visada. O lietingu arba drėgnu oru, koks dažniausiai būna pavasarį ir rudenį, sunku išsiversti be fiksuojamųjų priemonių.

Taigi elgiamasi pagal aplinkybes – nereikia manyti, kad kasdien būtina atlikti tą patį ritualą.

Naminės priemonės

Pagerinti besipučiančių plaukų išvaizdą padeda ne tik parduotuvėje įsigyta kosmetika, bet ir kai kurie namuose esantys produktai.

Pavyzdžiui, sumažinti plaukų purumą, padaryti juos glotnius ir blizgančius galima naudojant citrinų kaukę. Be to, šiuose citrusiniuose vaisiuose yra gydomųjų medžiagų, saugančių nuo plaukų slinkimo ir išsausėjimo. Citrina išspaudžiama, sultys perkošiamos ir sumaišomos su tokiu pat kiekiu vandens. Išplauti plaukai ištepami balzamu arba kondicionieriumi ir sudrėkinami atskiestomis sultimis (stengtis, kad nepatektų į akis) nuo šaknų iki pačių galiukų. Nuplauti nereikia.

Plaukai tampa lygesni ir švelnūs kaip šilkas nuo medaus kaukės. Plaukai vakare išsiplaunami ir sutepami medumi, tada galva apvyniojama polietilenu, aprišama rankšluosčiu ir einama miegoti. Kad medaus poveikis būtų didesnis, kaukę reikia laikyti bent 8 valandas. Ryte plaukai išskalaujami.

Verta išbandyti varnalėšų aliejaus kaukę. Galvos oda suvilgoma garų vonelėje pašildytu aliejumi ir lengvais judesiais kelias minutes masažuojama, paskui šukuojant kaukė paskleidžiama ant visų plaukų (iki jų galų), galva uždengiama polietileno skiaute ir apvyniojama storu rankšluosčiu.

Po vienos arba dviejų valandų galvą reikia išsitrinkti ir suvilgyti plaukus vandeniu atskiestomis citrinų sultimis, kad jie greitai nesusiriebaluotų.

Išsiplovus galvą naudinga kaskart perskalauti plaukus apynių arba varnalėšų nuoviru.

Taigi ir garbanoti bei linkę pūstis plaukai gali būti neišsidraikę ir atrodyti rūpestingai prižiūrimi, ir netgi nebūtina juos visiškai išlyginti.

Plaukų problemas gali išspręsti ir tinkamai pasirinktas plaukų tiesintuvas.

Juk ne taip svarbu, kokios jie spalvos ir ilgio, tiesūs ar banguoti, svarbiausia, kad būtų sveiki, o šukuosena – tvarkinga.

Parengė A. Gotautaitė

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų