Kaip išsirinkti, kokį televizorių pirkti?

Kaip išsirinkti, kokį televizorių pirkti?

Bent vienas televizorius yra kiekvienuose namuose. Tai prietaisas, be kurio daugelis nebeįsivaizduoja savo kasdienybės. O ką jau kalbėti apie šiuolaikinius televizorius, kurie gerokai praplečia mums įprastų televizorių galimybių spektrą ir leidžia mėgautis aukštu jų funkcionalumu. Televizorių pasiūla didžiulė, tad renkantis naują reikia žinoti, ką vertinti, į kokius parametrus atsižvelgti, o svarbiausia, būtina nustatyti savo poreikius.

Įstrižainė

Neabejotinai tai yra vienas iš dažniausiai aptarinėjamų parametrų, kai renkamas naujas televizorius. Rekomenduojame šiuo atveju vadovautis ne tik savo simpatijomis, ne tik begaliniu noru namuose įkurdinti kuo didesnį televizorių manant, kad toks užtikrins geriausią žiūrėjimo patirtį arba kad būtent toks padarys didžiausią įspūdį svečiams. Vis tik pirmiausia atsižvelkite į savo kambario plotą, nes jei didelis ekranas bus mažoje patalpoje, patikėkite, ne tik atrodys neproporcingai, tačiau ir žiūrėti jums bus labai nepatogu. Tad rinkdamiesi būtinai atsižvelkite į patalpos plotą ir tai, koks atstumas bus tarp žiūrovo ir ekrano.

Kompaktiškoms patalpoms nereikia labai didelio ekrano – mažose erdvėje savo funkcijas puikiai atskleis https://www.bite.lt/50-coliu-televizoriai ar kiek didesni https://www.bite.lt/55-coliu-televizoriai. Jei ieškote televizoriaus erdviai patalpai, televizorius 75 colių tikrai atitiks jūsų poreikius. Tokio dydžio ekranas leis mėgautis varžybomis, filmu, pokalbių laidomis, dokumentika ar kitokiu turiniu.

Operacinė sistema

Yra kelios populiariausios televizorių operacinės sistemos, pavyzdžiui, „Android TV“, „Tizen OS“ ir „WebOS“. „Tizen OS“ operacinę sistemą turi daugelio labai mylimi „Samsung“ televizoriai. Labai patogus valdymas prisideda prie pastarosios populiarumo. Operacinė sistema „WebOS“ sutinkama LG televizoriuose. Ši sistema irgi užtikrina paprastą valdymą ir daugelio vertinama labai palankiai. Taip pat ne mažiau populiarūs ir Android televizoriai – šią operacinę sistemą savo įrenginiuose diegia „Xiaomi, „Sony“ TLC ir kt.

Ekrano tipas

Tai labai svarbus kriterijus, tiesa, jis lemia ir prietaiso kainą. Daugiausia televizorių turi vieną iš trijų ekranų tipų: LCD, QLED ir OLED. Pastarąjį rinkitės, jei norite aukščiausios vaizdo kokybės. Žinoma, tokie televizoriai kainuos daugiau. Taip pat geras variantas būtų QLED ekraną turintis televizorius, o iš šių trijų kukliausias, tačiau tikrai irgi geras būtų LCD.

Garsas

Televizoriuje svarbus ne tik vaizdas, bet ir garsas, todėl rinkdamiesi atsižvelkite ir į šį kriterijų. Paprastai televizoriai turi du 20W garsiakalbius. Modernesni ir daugiau kainuojantys gali turėti galingesnius stereogarsiakalbius. Vis tik jei norite maksimaliai gero ir svarbiausia – kokybiško garso, pasidomėkite papildomų garso sistemų galimybėmis. Jų spektras labai platus, o garso kokybę net ir gana pigi garso sistema tiktai perkels į visai kitą lygmenį.

Gamintojas

Daugelis besirenkančių jau turi savo gamintoją favoritą, kurio televizorius apžiūri pirmiausia. Jei pasirinksite populiariausius televizorių modelius Bite.lt e. parduotuvėje, pamatysite, kad populiariausiųjų sąrašo viršuje yra Samsung televizoriai 55 colių. Tokie modeliai žavi ir dydžiu, ir puikiomis charakteristikomis. Ne paslaptis ir tai, kad „Samsung“ televizoriai yra vieni iš mėgiamiausių, be to, šis gamintojas demonstruoja aiškų suvokimą apie kokybę, tobulą vaizdą ir didelį prietaiso funkcionalumą bei plačias galimybes naudotojui.

Pultelis

Dažnas besirenkantis naują televizorių daugiausia dėmesio skiria pačiam prietaisui, bet verta atkreipti dėmesį ir į pultelį. Daugelio jų sistemą sudaro infraraudonųjų spindulių siųstuvai, tad norint perjungti kanalus, tokį pultelį reikia nukreipti į televizorių. Tačiau jau yra ir kur kas patogesnių sprendimų – Bluetooth ryšį palaikantys pulteliai, kuriais kanalus perjungsite nebūtinai nukreipę juos į televizorių.

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų