P.Židonio nuotr.

Teatras „Menas“ kviečia į kelionę „Basomis po Panevėžį“

Teatras „Menas“ kviečia į kelionę „Basomis po Panevėžį“

Gegužės 18-19 d. teatre „Menas“ įvyks Nijolės Makutėnaitės režisuoto spektaklio „Basomis po Panevėžį“ premjera. Pokalbis su režisiere atskleidžia, kuo naujasis spektaklis išsiskiria bei kokio akibrokšto tikėtis žiūrovams.

Nijole Makutenaite

N.Makutėnaitė pernai metais tapo teatro „Menas“ projekto „(Ne)Rezervuota“ laimėtoja, tad šiemet Panevėžio gyventojai bei svečiai turės galimybę susipažinti su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos teatro meno bei vaidybos programos studentės režisūriniu darbu.

Kas įkvėpė sukurti šį spektaklį ir susieti jį su Panevėžiu?

Mano pagrindinis tikslas buvo išgirsti Panevėžį. Kėliau sau įvairius klausimus – apie ką svajoja miestas, apie ką jis galvoja, ką jam skauda, kokia yra miesto siela. Man kaip režisierei buvo labai svarbu atrasti ryšį tarp gyventojų ir miesto. Per įvairias žmonių istorijas, prisiminimus, nuomones spektaklyje pasakojame apie Panevėžį, atskleidžiame jo bruožus, išskirtinumus.

Spektaklis apie miestą, tad galbūt jame atsispindi ir miestiečių idėjos?

Tikrai taip, spektaklyje gausu elementų iš miesto gyvenimo, jo gyventojų aplinkos. Spektaklio kūrybiniame procese naudojome miesto mokinių rašinius, kuriuose jie išsakė savo mintis, kodėl nori ar nenori pasilikti gyventi Panevėžyje. Neabejoju, kad jaunimo išsakyta nuomonė suteikia spektakliui daugiasluoksniškumo.

Kas suteikia jūsų spektakliui išskirtinumo?

Pjesė apie Panevėžį, kuria remiantis pastatytas spektaklis, išėjo labai poetiška, jautri, vietomis juokinga, tačiau pilna meilės. Labai tikiuosi, kad mums su aktoriais pavyks perteikti šią atmosferą scenoje.

Labai noriu, kad spektaklyje žiūrovai jaustųsi lyg atvirame pokalbyje su artimais žmonėmis. Tad priėmėme netradicinį sprendimą – žiūrovus kviesime sėdėti pačioje scenoje, kad drauge su aktoriais jie vienoje erdvėje, viename lygmenyje patirtų visa spektaklį.

Kaip jautėtės spektaklio kūrybiniame procese?

Savo vaidmenį visame kūrybiniame procese vadinu kaip „laidininkės“. Mes visi kažkur skubame – į darbą, namo, vėl į darbą, keliaujame vienodais maršrutais ir nevisad spėjame pastebėti, kas vyksta aplinkui, kokie žmonės mus supa, kokios mintys kamuoja kaimynus, kokia dvasia gyvena gatvėje, kuria vaikštome kiekvieną dieną. Kas kuria miestą? Kas atsakingas už tai, kaip mes visi gyvensime rytoj? Šie ir panašūs klausimai užkoduoti spektaklyje, tačiau atsakymus kiekvienas žiūrovas išsineš individualius. Kaip pasakė viena iš mano pašnekovų – „žmonės – kaip papiliarinės linijos, vienodų nėra”.

„Basomis po Panevėžį“ kviečiame išvysti gegužės 18 bei 19 d. 18 val. teatre „Menas“. Spektaklio trukmė iki 1 val. 20 min. Spektaklis skirtas nuo 16 m. ir vyresnio amžiaus žiūrovams. Scenografiją kūrė Iveta Šmidtaitė, kostiumų dailininkė – Viktorija Valentina Ramanauskaitė, choreografas – Janis Povilaitis. Spektaklyje išvysite teatro „Menas“ aktorius – Alioną Kuriakiną, Agnę Muralytę, Elona Karoblytę, Irmantą Pilį, Martyną Klementjevą, Ovidijų Kazariną, Aidą Jurgaitį, Benadą Arkauską, Saugirdą Stakelę.

Daugiau informacijos www.teatrasmenas.lt

Galerija

Komentarai

  • Smagu skaityt…

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų