Augustės Smailytės fotografija

Sena ir nauja sąjunga

Sena ir nauja sąjunga

Kaip vieną iš naujausių šiuolaikinio interjero tendencijų dizaineriai nurodo įvairių stilių maišymą. Todėl jei norite turėti išties išskirtinį būstą, suraskite įvairių epochų ir stilių akcentų, kurie derės tarpusavyje. Svarbi sąlyga – „nepersūdyti“, nesukurti naudotų baldų parduotuvės pojūčio. Be to, senesni baldai ar daiktai turi išlikti kaip pavieniai akcentai moderniame interjere, o ne priešingai.

Augustės Smailytės fotografija

Šis sieninis šviestuvas atkeliavo iš XX a. vidurio gamyklos – tai buvusi metalo apdirbimo staklių dalis. Restauruotas jis puikiai tinka kaip industrinis interjero akcentas ir taškiniu būdu apšviečia paveikslą.

Augustės Smailytės fotografija

Ką daryti, jei paveldėjote brangių šeimos relikvijų, tačiau jos labiau tiktų „Marceliukės klėčiai“, o ne jūsų moderniems namams? Viena galimybė – jas sujungti į tam tikrą „retro zoną“. Šioje fotografijoje matome senovinę komodą, laikrodį, žvakidę ir praėjusio šimtmečio paveikslą, sugrupuotus pagal vario spalvą ir retro temą. Visi kartu jie atrodo organiškai ir įdomiai. Nežinia, ar šis efektas būtų juntamas, jei daiktus išblaškytume po įvairius patalpos kampus.

Augustės Smailytės fotografija

Vienas gražiausių buitinių prietaisų dizaino pavyzdžių yra XX a. 7–8-ojo dešimtmečio muzikos aparatūra, ne tik viliojanti metalo plokštumų spindesiu, solidumu, bet ir ligi šiol išsaugojusi puikią garso kokybę. Kadangi anuomet apdailai ir ypatingam skambesiui išgauti naudota brangių rūšių mediena, prie tokio stiliaus muzikos grotuvų tiktų pritaikyti baldus su natūralaus egzotinio medžio elementais. Šiuo atveju aparatūros spintele virto industrinė knygų spinta iš metalo vamzdžių, jungiančių mango medienos lentynas.

Augustės Smailytės fotografija

Neskubėkite atsikratyti senovinių baldų vien todėl, kad jie apleisti ir prastai atrodo. Šio puikaus ąžuolinio rašomojo stalo istorija vos nesibaigė liūdnai. Atrodė, kad įvairiomis spalvomis išdažytam, nešvariam baldui, mirkstančiam drėgname garaže, vienintelis kelias – į sąvartyną arba židinį. Restauratoriaus rankose šimtametis atgimė naujam gyvenimui: nušveitus dažus pasirodė nuostabi ąžuolo tekstūra, kurią beliko paryškinti lengvai tonuojančiu laku. Labiau apgadintos detalės buvo perdažytos. Dabar tvirtas baldas yra modernaus darbo kambario pažiba.

Augustės Smailytės fotografija

Rafinuotumo įspūdžiui sukurti šiame moderniame vonios kambaryje pastatytas Prancūzijos meistrų kūrinys – gerai išsilaikiusi dviejų šimtų metų senumo riešutmedžio komoda marmuro stalviršiu. Stalviršis buvo pergręžtas, kad tiktų moderni akmens masės plautuvė, stalčiai taip pat pakoreguoti santechnikos prietaisams paslėpti. Rezultatas – romantinio prancūziško buduaro baldas puikiai sujungia Andalūzijos raštus atkartojančių grindų plytelių žaismą ir švarias skandinaviškas sienų linijas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų