Moduliniai namai ir kodėl verta juos pasirinkti

Moduliniai namai ir kodėl verta juos pasirinkti

Pastaraisiais metais moduliniai namai, dar vadinami surenkamais namais, išpopuliarėjo kaip perspektyvi alternatyva tradiciniams namams. Moduliniai namai gaminami gamykloje, dalimis arba moduliais, o paskui gabenami į statybvietę, kur yra surenkami. Šie namai turi daugybę privalumų, todėl vis daugiau žmonių nusprendžia juos pasirinkti. Taigi, siūlome jums susipažinti su keliomis svarbiomis priežastimis, kodėl ir jums vertėtų apsvarstyti galimybę įsigyti modulinį namą.

Palankesnė kaina

Moduliniai namai paprastai yra pigesni už tradicinės statybos namus. Kadangi jie statomi gamykloje, galima pasiekti masto ekonomiją, todėl sutaupoma lėšų. Be to, gamybos procesas, kuris vyksta kontroliuojamoje gamyklinėje aplinkoje, padeda išvengti vėlavimo dėl oro sąlygų ir medžiagų tiekimo, todėl namo kaina gali dar labiau sumažėti. Įperkamumo veiksnys ypač svarbus pirmą kartą būstą įsigyjantiems vartotojams, kurie siekia kuo greičiau apsigyventi nuosavame name.

Spartesnis statybų procesas

Modulinio namo statybų procesas vyksta daug greičiau nei tradicinės statybos namo. Modulinis namas yra statomas gamykloje, todėl vienu metu gali būti statomos kelios sekcijos ir sutrumpėja bendras statybos laikas. Statybos vietoje atliekami darbai, pvz., pamatų paruošimas ir komunikacijų pajungimas, taip pat gali būti atliekami tuo pačiu metu, kaip gamykloje vykstantis procesas, todėl statybos laikas dar labiau sutrumpėja. Kai kuriais atvejais modulinis namas gali būti surinktas statybvietėje vos per kelias dienas, o kartais ir greičiau, priklausomai nuo modulinio namo dydžio ir tipo.

Pritaikymas pagal poreikius

Moduliniai namai pasižymi dideliu pritaikomumu pagal kiekvieno vartotojo individualų užsakymą. Skirtingai nuo pramoninių namų, kurie statomi pagal nustatytą projektą, modulinius namus galima pritaikyti pagal konkrečius vartotojo reikalavimus. Modulinių namų pirkėjai gali pasirinkti ir antresolę, skirtingo dydžio ir išplanavimo namus, jų poreikius atitinkančią vidaus apdailą ir net terasą. Galima pritaikyti ir namo eksterjerą bei interjerą, kad jie atitiktų konkretaus vartotojo skonį ir pageidavimus. Išsamūs 2D ir 3D planai suteikia galimybę iš anksto pamatyti išorės ir vidaus vizualizacijas, todėl tampa gerokai lengviau įsivaizduoti, kaip atrodys naujasis modulinis namas.

Kokybės kontrolė

Moduliniai namai statomi kontroliuojamoje gamyklos aplinkoje, kurioje atidžiai stebimas statybos procesas ir įgyvendinamos visos kokybės kontrolės priemonės. Tai reiškia, kad statybai naudojamos medžiagos yra nekintančios aukščiausios kokybės, o klaidų ir defektų tikimybė sumažėja iki minimumo. Be to, kadangi namas statomas dalimis arba moduliais, jį galima tikrinti įvairiuose statybų proceso etapuose, taip užtikrinant statinio atitiktį aukščiausiems šiuolaikiniams standartams ir reikalavimams.

Energinis efektyvumas

Kokybiški mediniai moduliniai namai statomi taip, kad sutaupytų daug energijos. Gamyklos aplinkoje galima naudoti pažangias izoliacines medžiagas, efektyvias šildymo ir vėsinimo sistemas ir kitas energiją taupančias priemones. Be to, kadangi namai surenkami kontroliuojamoje aplinkoje, sumažėja oro infiltracija ir šiluminiai tilteliai, dėl kurių gali atsirasti dideli energijos nuostoliai. Tai reiškia, kad modulinių namų eksploatacija ir priežiūra paprastai yra ekonomiškesnė nei tradicinių namų.

Draugiški aplinkai

Moduliniai namai laikomi ekologiškais ir draugiškais mus supančiai aplinkai. Gamyklinė aplinka leidžia taikyti tvarią statybų praktiką, pvz., perdirbti, mažinti atliekų kiekį ir naudoti energiją taupančias medžiagas. Be to, modulinės statybos procese susidaro mažiau statybinių atliekų ir sunaudojama mažiau energijos nei taikant tradicinius statybos metodus, todėl tai yra tvaresnis pasirinkimas, kuris sulaukia vis didesnio šiuolaikinių vartotojų dėmesio.

Lankstumas

Moduliniai namai pasižymi dideliu lankstumu. Juos galima suprojektuoti taip, kad tiktų įvairiems gyvenimo stiliams ir gyvenimo etapams. Be to, modulinio namo statybų procesas suteikia galimybę bet kuriuo metu ateityje namą išplėsti, pridedant papildomas patalpas ar modulius. Tai reiškia, kad namų savininkai gali lengvai pritaikyti savo namus prie kintančių poreikių ir išvengti persikėlimo į kitą būstą.

Žodis pabaigai

Apibendrinant galima teigti, kad moduliniai namai turi keletą privalumų, palyginti su tradicinės statybos namais. Jie yra labiau prieinami, greičiau pastatomi, lengviau pritaikomi, labai aukštos ir nekintančios kokybės, energetiškai efektyvūs, ekologiški ir universalūs. Dėl šių veiksnių moduliniai namai yra labai patrauklus pasirinkimas būsto pirkėjams, kurie ieško aukštos kokybės, pritaikomų ir ekonomiškų nuosavo būsto sprendimų.

Plačiau apie modulinius namus skaitykite: https://namvita.lt/moduliniai-namai

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų