Verslo dovanų tendencijos 2023 metais

Verslo dovanų tendencijos 2023 metais

Kam ir kokios verslo dovanos reikalingos?

Verslo dovanos būna skirtos įvairioms reikmėms ir naudotojams, tačiau dažniausiai jas teikia įmonės savo darbuotojams, klientams, partneriams ar tiekėjams.

Darbuotojams dovanojamos dovanos gali padėti skatinti produktyvumą, didinti motyvaciją ir pagerinti bendravimą. Klientams dovanojamos dovanos padeda išlaikyti gerus santykius, užtikrina ilgalaikį bendradarbiavimą ir pagerina įmonės reputaciją. Partneriams dovanojamos dovanos taip pat gali padėti gerinti tarpusavio komunikaciją ir užtikrinti ilgalaikį bendradarbiavimą. Tiekėjams dovanojamos dovanos gali sustiprinti santykius, pagerinti tiekimo grandinę ir sutrumpinti laiką, reikalingą komunikacijai su jais.

Smulki reklaminė atributika, kuri yra populiari Lietuvoje ir Europoje, tai įvairūs bloknotai, rašymo priemonės su logotipu, raktų pakabukai, ženkliukai ar magnetukai ant šaldytuvų ir kt. Neretai jie komplektuojami su puodeliais, gertuvėmis, pirkinių krepšiais ar kitomis praktiškomis verslo dovanomis. Šios dovanos tinka tiek klientams ar partneriams, tiek ir įvairių renginių ar konkursų apdovanojimams.

Populiari smulki reklaminė atributika gali skirtis priklausomai nuo daugelio veiksnių, pvz., regiono, sektoriaus, bendruomenės požiūrio, reklamos tikslų ir kt. Tačiau Europoje ir Lietuvoje vienas iš populiariausių ir plačiai naudojamų reklaminių atributų yra rašikliai su įmonės logotipu. Šie atributai yra universalūs, naudingi ir patikimi, nes jie naudojami kasdieniame gyvenime, darbe, mokymo įstaigose, susitikimuose ir kt.

Be to, rašikliai yra palyginti pigūs ir dažnai naudojami kaip dalis didesnių reklaminių kampanijų ar tiesiog kaip verslo dovanos klientams ar partneriams. Taigi, tušinukai su įmonės logotipu yra vienas iš populiariausių ir efektyviausių smulkių reklaminių atributų.

Pagrindinės tendencijos renkantis verslo dovanas 2023 metais

Šiuo metu tiksliai numatyti verslo dovanų tendencijas 2023 metais yra sudėtinga, nes viskas priklauso nuo ekonominės situacijos, verslo sektoriaus tendencijų ir kitų veiksnių. Tačiau verslo dovanų gamintojas „Reklamos Pasaulis“, gali išskirti kelias bendras tendencijas:

Tvarumas – vis didesnis dėmesys skiriamas tvarumui ir ekologijai, todėl tikėtina, kad tvarios dovanos, tokios kaip ekologiškos kavos, arbatos, gaminiai iš medžio ar perdirbtų medžiagų ir t.t., taps dar populiaresnės.

Asmeniškumas – individuali, suasmeninta dovana, pritaikyta konkrečiam gavėjui, tikėtina, kad taps dar populiaresnė. Todėl svarbu pasirinkti tinkamą verslo dovanų dekoravimą. Dovana su vardu, visad bus itin vertinama, tad rekomenduojama personalizuoti ilgalaikiu dekoru. Patys ilgaamžiškiausi dekoravimo būdai yra graviravimas arba siuvinėjimas.

Sveikata ir gerovė – vis daugiau žmonių domisi galimybėmis gerinti sveikatą ir ieško produktų, kurie padėtų išlaikyti gerą fizinę formą, puikią nuotaiką. Šiuo atveju nebus klaidinga manyti, kad populiarės sporto prekės, o taip pat ir sveikesnės saldumynų alternatyvos.

Technologijos – technologijos ir elektronikos dovanos, tokios kaip ausinės, išmanieji laikrodžiai, belaidės kolonėlės, powerbankai ir kt., tikėtina, kad ir toliau išliks populiarūs dovanų pasirinkimai.

Tekstilė – įvairūs marškinėliai su logotipu ar kepurėlės visada buvo populiarios dovanos. Kadangi džemperiai, liemenės ar kiti rūbai su užrašais, šūkiais ar kitu dekoru yra praktiški, šios dovanos vertinamos ir tvarumo požiūriu.

Smulkios dovanos – vis daugiau žmonių renkasi mažas, praktiškas ir įprastas dovanas, tokias kaip rašikliai, usb laikmenos, kepurės, kava, arbata, džiovinti vaisiai ir pan.

Svarbu prisiminti, kad gerai parinkta dovaną turėtų būti pritaikyta gavėjo poreikiams ir interesams, taigi, neatsižvelgiant į bendras tendencijas, svarbu rasti dovaną, kuri būtų pritaikyta konkrečiam verslo partneriui ar klientui. Tik tuomet verslo dovana turės vertę.

Jei dirbantiems lauke dovanosite puodelius su logotipu, tikriausiai jų nesužavėsite. Tačiau parinkus patogias gertuves ar termo puodelius – reakcijos sulauksite jau visai kitokios. Nes tai bus naudinga dovana kasdienai. Todėl visuomet gerai apgalvokite, ar žmonės, kuriems ketinate dovanoti atributiką, galės praktiškai panaudoti ją, ar tai bus tik simbolinė dovana, kuri bus padėta į spintą.

Dabartinės tendencijos rodo, kad žmonės skiria prioritetą praktiškoms verslo dovanoms. Taip yra todėl, kad labiau vertinamas tvarus vartojimas ir menkinamas nenaudingų daiktų kaupimas.

Praktiškos verslo dovanos būna daugybės rūšių, tačiau kai kurios iš jų yra ypač populiaros ir vertingos.

Viena iš populiarių verslo dovanų – rankšluosčiai su logotipu. Jie praktiški, kadangi dažnai naudojami tiek biure, tiek sportuojant ar kelionėse. Taip pat, jie yra puiki reklaminė priemonė, kadangi siuvinėtas logotipas ant rankšluosčio padeda skleisti įmonės žinomumą.

Marškinėliai su logotipu yra dar viena populiari verslo dovana. Jie taip pat praktiški, ir naudojami tiek darbe, tiek kasdieninėje veikloje. Be to, kaip ir rankšluosčiai, jie yra efektyvi reklaminė priemonė, padedanti išskirti įmonės pavadinimą.

Džemperiai su užrašais yra vertinga dovanų rūšis, ypač kai kalbame apie vėsesnius orus. Tokia dovanų rūšis yra universali ir naudojama kasdien. Be to, ant džemperio taip pat galima išsiuvinėti įmonės logotipą ar šūkį, kadangi tai puiki reklaminė priemonė.

Belaidės kolonėlės yra praktiška dovanų rūšis, ypač tiems, kurie mėgsta klausytis muzikos ar žiūrėti filmus. Tai yra universalus ir lengvai transportuojamas įrenginys, kuris pravers tiek namuose, tiek keliaujant.

USB atmintinės yra dar viena populiari verslo dovana. Jos yra praktiškos, kadangi gali būti naud ojamos kaip duomenų saugojimo priemonė, ir yra labai naudingos tiek darbe, tiek mokymosi procese. Taip pat, jų paviršius gali būti pasirinktas kaip reklaminis paviršius, ant kurio galima atspausdinti ar išgraviruoti įmonės logotipą ar kitą informaciją.

Kitos populiaros praktiškos verslo dovanos gali būti darbo stalo reikmenys, tokie kaip rašikliai, popieriaus lapeliai ar užrašų knygutės su įmonės logotipu, praktiški kelionių aksesuarai, tokie kaip krepšiai, rankinės ar kelioniniai puodeliai su įmonės logotipu ir t.t.

Apibendrinant, pastebima tendencija pabrėžti darnų ir tvarų verslo vystymąsi, todėl vis daugiau įmonių renkasi dovanas, kurios yra draugiškos aplinkai ir kartu padeda skatinti atsakingą vartojimą.

Visa tai rodo, kad verslo dovanos yra svarbi įmonių veiklos dalis, kuri gali padėti sukurti ilgalaikius ryšius su klientais ir partneriais, taip pat suteikti darbuotojams malonią patirtį ir padėti skatinti teigiamą verslo reputaciją.

Didelį originalių verslo dovanų pasirinkimą siūlo reklaminės atributikos gamintojai Reklamos Pasaulis, adresu Laisvės pr. 71B, Vilnius.

 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų