Asociatyvi nuotr.

Panevėžio rajone už 37 mln. eurų kils vėjo jėgainių parkas

Panevėžio rajone už 37 mln. eurų kils vėjo jėgainių parkas

Panevėžio rajone, Velžio seniūnijoje, energetikos sprendimų bendrovė „Elektrum Lietuva“ statys 20 megavatų (MW) galios vėjo jėgainių parką. Planuojama, kad jis pradės veikti 2026-aisiais. Į šį projektą bendrovė numačiusi investuoti 37 mln. eurų.

Pasak „Elektrum Lietuva“ vadovo Martyno Gigos, Velžio seniūnijoje išsinuomotuose sklypuose bus įrengtos 3 arba 4 vėjo jėgainės, kurių bendra galia sieks 20 MW.
Skaičiuojama, kad per metus šiame vėjo parke bus pagaminta 70 000 megavatvalandžių (MWh) elektros energijos – tokio kiekio užtektų aprūpinti maždaug 28 tūkst. vidutinių namų ūkių. Bendrovė šiemet jau pranešė ir apie panašaus dydžio vėjo parko Akmenėje statybų planus.
„Žingsniai į vėjo energetiką yra mūsų kryptingai vykdomos regiono žaliosios energijos plėtros rezultatas. Keliame ambicingus tikslus tapti vienais iš rinkos lyderių, todėl antrojo vėjo parko statybos sustiprins mūsų pozicijas“, – sako M. Giga.
Anot įmonės vadovo, šiuo metu jau pradedami projektavimo darbai.
„Esame išsinuomoję žemės sklypus, atlikome poveikio aplinkai vertinimą, su „Litgrid“ pasirašėme ketinimų protokolą bei rezervavome reikalingą tinklo galią. Taip pat į procesą įtraukiame ir vietos bendruomenes – bendraujame su Velžio seniūnijos gyventojais, dalinamės su jais informacija ir savo planais, organizuojame bendrus susitikimus“, – pasakoja M. Giga.
Vienintelis bendrovės „Elektrum Lietuva“ akcininkas, Latvijos koncernas „Latvenergo“ plėtoja ir saulės, ir vėjo, ir hidroelektros energijos gamybos pajėgumus. Iš visos jo pagaminamos elektros žalioji sudaro 73 proc. Kol kas šis rodiklis yra aukščiausias Baltijos šalyse.
Vien pernai į žaliosios elektros gamybos pajėgumus „Elektrum Lietuva“ investavo 16,4 mln. eurų. Šiuo metu bendrovė iš viso valdo 29,6 MW galios saulės elektrinių parkus visoje Lietuvoje, kuriuos dalimis yra išpardavusi savo klientams.
Taip pat vysto didelės apimties saulės ir vėjo parkus, kurių bendra galia viršys 300 MW.

 

 

 

Komentarai

  • jegaines tik stato,bet elektra nepinga, ne lietuvai stato o uzsienieciu namu ukiams,tik apie tai tylima

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų