Keliautojai laiku

Keliautojai laiku

Kelionių laiku istorijos dažnai nurašomos kaip legendos. Visada atsiras skeptikų, kurie sakys, kad tokie dalykai tiesiog neįmanomi, tačiau yra nemažai tvirtinančiųjų priešingai.

Visų pirma, kelionės laiku – jei jas suprasime kaip skirtingas laiko tėkmes skirtingose vietose ar skirtingiems stebėtojams – vyksta natūraliai ir nuolatos. Tiesiog jos nėra tokios žavingos, kaip įpratę matyti ar skaityti fantastikoje.

Vis dėlto jau šimtą metų žinome, kad ir laikas, ir erdvė išsikreipia priklausomai nuo gravitacijos bei judėjimo greičio. Kuo stipresnė gravitacija mus veikia, tuo lėčiau eina laikas. Tas pat galioja ir judant dideliu greičiu.

Šie efektai pasireiškia ir Žemėje.

Prieš daugiau nei penkiolika metų jie netgi buvo išmatuoti, tačiau Žemėje jie tokie silpni, kad praktiškai pasinaudoti nepavyks.

Nors mokslas sako viena, yra tvirtinančių visai ką kita.

Iš kitos eros

Ar aktyvistė Greta Tunberg gali būti keliautoja laiku?
Paauglė Greta Tunberg yra bene garsiausia aplinkosaugos šalininkė ir gynėja. Ji labai daug kalba apie mūsų planetos ateitį.

Turbūt visiems girdėti Gretos žodžiai: „Mes nusipelnėme saugios ateities. Ir reikalaujame saugios ateities.“

Bet ar ji iš tikrųjų gali būti žmogus iš praeities?

Iš šios nuotraukos tikrai atrodo, kad ji yra keliautoja laiku, siunčianti žinią žmonijai.
Nuotrauka yra iš Vašingtono universiteto Sietle archyvų. Tyrėjai tvirtina, kad tai tik švedė iš kito laikmečio. Sutikite, jos ir Gretos Tunberg panašumas – stulbinamas.

Visą straipsnį skaitykite savaitraštyje „Panevėžio balsas“, gruodžio 17 dienos numeryje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų