G. KARTANO nuotr.

Panevėžio Jūrmalą ėmėsi tvarkyti patys

Panevėžio Jūrmalą ėmėsi tvarkyti patys

Paįstrio kaimo bendruomenė, dėjusi daug vilčių į Panevėžio rajono savivaldybės skelbtą bendruomenių iniciatyvų konkursą viešųjų erdvių infrastruktūrai gerinti, nusivylė taip ir negavusi finansavimo sutvarkyti ne tik vietinių, bet ir miestiečių pamėgtą Paįstrio karjerą.

Visgi kaimo jaunimas pats ėmėsi iniciatyvos turėti patrauklią vasaros rezidenciją.

Nusivylimą pakeitė pasididžiavimas

Kaip teigė Paįstrio seniūnaitė Aušra Rapkevičienė, gyvenantieji Paįstryje vylėsi, kad laimėjus Panevėžio rajono savivaldybės konkursą pavyks sutvarkyti kaimo pakraštyje plytintį karjerą, apsuptą miškų.

Kelis dešimtmečius šis karjeras buvo eksploatuojamas Panevėžio statybų bendrovės „Hisk“, tačiau jau antri metai, kai bendrovė telkinį perdavusi valstybei.

Nors kaimo bendruomenė turėjo paplūdimį, tikėjosi, kad laimėjus konkursą bus sutvarkyta ir kita karjero pakrantė.

„Tiek daug vilčių dėjome, bet konkurso taip ir nepavyko laimėti. Neslėpsime, jautėme didžiulį nusivylimą“, – kalbėjo A. Rapkevičienė.

Tačiau kaimo jaunimas, pasiraitojęs rankoves, patys ėmėsi darbų: nušienavo karjero pakrantę, traktoriumi išlygino smėlį ir paruošė vietą tinklinio aikštelei.

Dar pastatė persirengimo kabiną, o jau artimiausiu metu turėtų atsirasti ir suoleliai bei šiukšlių dėžės.

Pasirūpins ir senjorais

„Mes nuleidome rankas, bet ne kaimo jaunimas. Ir visa tai padarė patys, aukodami ne tik savo jėgas, laiką, bet ir finansus“, – vietos jaunuolių iniciatyva džiaugėsi seniūnaitė.

Anot jos, tikėtina, kad šių iniciatyvių vyrų dėka kaime atsiras ir suoliukai, kurių jau ilgą laiką prašo senjorai.

„Vyresnio amžiaus žmonėms sunku nesustojus pasiekti parduotuvę ar seniūniją, pritrūksta jėgų, o atsisėsti nėra kur. Pavasarį gavau iš gyventojų prašymą, kad kaime atsirastų suoliukai. O jau šią savaitę sulaukiau iš kaimo jaunimo žinutės – turiu tris suoliukus, kur juos statyti“, – džiaugiasi A. Rapkevičienė.

G. KARTANO nuotr.

G. KARTANO nuotr.

Trūksta rankų

Idėjos pasiraitoti rankoves ir imtis tvarkyti paplūdimį sumanytojas Svajūnas Murnikas sako, kad kai esi gimęs ir užaugęs tame krašte, norisi, kad jis būtų dar gražesnis ir jaukesnis.

Mintis patiems sutvarkyti Paįstrio karjero pakrantę kilusi jam, tačiau prie įgyvendinimo prisidėjo ir draugai bei pusbrolis – Deividas Murnikas, Kęstutis Gražys, Paulius Tamošiūnas.

„Norėjosi, kad ir patiems, ir kitiems būtų smagu nueiti pasimaudyti“, – sako S. Murnikas.

Kiek teko investuoti savų finansų, jauni vyrai nė neskaičiavo. Jis šypsosi, kad labiausiai reikėtų dar kelių papildomų darbo rankų, kad darbai eitųsi dar sparčiau.

„Sakoma, vienas lauke – ne karys. Turime daugiau sumanymų, tik tam reikia ne tik finansų, bet ir laiko. Visi esame dirbantys, tad galime tam laiko skirti tik vakarais ir savaitgaliais. Bet tikiu, kad padarius pradžią ir kiti prisijungs. Juk stengiamės dėl vieno bendro tikslo“, – kalbėjo S. Murnikas.

Anot jo, ir anksčiau prie Paįstrio karjero ilsėdavosi daug miestiečių – čia ne tik nuostabi gamta, bet ir labai švarus vanduo. Tikimasi, kad atvykėliai įvertins vietinių pastangas ir neniokos jų sukurtos infrastruktūros.

„Visiems vietos tikrai užteks. Tikiuosi, kad atvykusieji pailsėti prie Paįstrio tvenkinio saugos ir tausos tai, kas daroma dėl visų gerovės. Tuomet ir mums bus akstinas nesustoti“, – teigia S. Murnikas.

Paįstrio bendruomenei nepavyko gauti finansavimo žvyro karjerui sutvarkyti, tačiau vietos jaunimas nenuleido rankų ir pats įrengė paplūdimį su tinklinio aikštele. G. KARTANO nuotr.

Paįstrio bendruomenei nepavyko gauti finansavimo žvyro karjerui sutvarkyti, tačiau vietos jaunimas nenuleido rankų ir pats įrengė paplūdimį su tinklinio aikštele. G. KARTANO nuotr.

Vien savo jėgomis

Kitas entuziastas paįstrietis Kęstutis Gražys pasakoja, kad Paįstrio karjeras neatsiejamas nuo kaimo gyvenimo – visos vasaros prabėga čia.

„Karjero pusėje, važiuojant link sodų, buvo gana nemažas smėlio ruožas, kuris jau baigė užželti. Su traktoriumi išrovėme žoles, jas susmulkinome, išlyginome sklypą ir įrengėme paplūdimio tinklinio aikštelę. Ruošiamės pastatyti šiukšliadėžes“, – pasakojo K. Gražys.

Nors nuveikta išties nemažai, investicijos, anot pašnekovo, minimalios – traktorius nuosavas, strypų tinklinio aikštelei radęs savo garaže, taip pat iš palėpių ir garažų ištraukta reikalinga mediena.

„Teliko nusipirkti patiems tinklą, bet jis kainavo 25 eurus – palyginti nedideli pinigai. Nežinia, ar kada gausime finansavimą paplūdimiui sutvarkyti, o taip laukiant gali visas dešimt metų prabėgti. Suprantame, kad jeigu ne patys, daugiau niekas kitas ir nepadarys“, – teigė K. Gražys.

Ne rėkia, o daro

Paįstrio seniūnas Virginijus Šležas teigia, kad Paįstrio karjeras visais laikais buvo itin lankomas miestiečių. Kai Panevėžio rajono savivaldybė paskelbė kvietimus teikti projektus, bendruomenė vylėsi laimėti konkursą.

„Projekto nelaimėjome, bet kaimo jaunimas taip paprastai rankų nenuleido ir pats ėmėsi iniciatyvos. Paįstrio jaunimas šaunus – jie ne rėkia, kaip darys, o ima ir tyliai padaro. Ir be jokio finansavimo ar valdžios palaikymo. Lenkiu žemai galvą už tokias iniciatyvas. Galiu tokiems vyrams tik paploti per petį, pagarba šiems jauniems žmonėms“, – sakė Paįstrio seniūnas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų