Tomas Jukna. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Traukiasi, kol jaučiasi reikalingas

Traukiasi, kol jaučiasi reikalingas

Panevėžio savivaldybės administracijos darbuotojai gyvena permainų nuotaikomis. Devynerius metus jiems vadovaujantis Tomas Jukna jau po poros savaičių rengiasi užleisti kabinetą.

„Nuo liepos 3-iosios tampu laisvu ir nepriklausomu žmogumi ir dalyvauju visuose konkursuose“, – juokavo direktorius, skaičiuojantis paskutines savaites šiame poste.
Anot T. Juknos, sprendimą keisti darbą padiktavo labai gyvenimiškos priežastys. Esmine jis įvardija Vietos savivaldos įstatymo spragą. Įstatymas numato, kad savivaldybės administracijos direktorius, pasibaigus jį paskyrusio mero kadencijai, paliekamas be jokių garantijų – atleidžiamas kaip asmeninio politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojas.
„Keičiant Vietos savivaldos įstatymą šitaip palikti nepakeistą tokį dalyką yra nepagarba žmogui, iš kurio reikalaujama didelės atsakomybės. Dar gerai, kad, matyt, pražiopsota, jog direktorius gali turėti pavaduotojus. Turbūt netyčia nutiko, kad įstatymų leidėjai paliko vieną gerą dalyką: keičiantis valdžioms bent jau neatleidžiami administracijos direktoriaus pavaduotojai ir taip užtikrinamas darbų perėmimas“, – ironizavo T. Jukna.
Įstatymas numato, kad administracijos direktoriaus paskirti pavaduotojai yra karjeros, o ne asmeninio politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai, todėl, nors direktorius atleidžiamas, jie toliau eina pareigas.

Merui ne naujiena

Pasak T. Juknos, jo sprendimas trauktis iš pareigų merui Ryčiui Račkauskui nebuvo didelė naujiena.
„Jau pernai pasibaigus kadencijai merui sakiau. Ilgai kalbėjomės. Tada sutarėme, kad dar metus padirbėsiu. Tas laikas greitai praėjo. Kol kompetencija aukšta ir noras dirbti nedingęs, norėčiau save išbandyti kitur. Visą gyvenimą direktoriumi nedirbsi, o išeiti laikas, kai tavęs dar labai reikia, ne kai jau nebereikalingas“, – teigia pašnekovas.

Neatmeta politinės karjeros galimybių

Matavimų inžinerijos mokslo krypties daktaro laipsnį turintis T. Jukna Savivaldybės administracijos direktoriumi paskirtas 2015-aisiais, kai Panevėžio meru pirmą kartą išrinktas Rytis Račkauskas.
Prieš prisijungdamas prie mero komandos, T. Jukna dvejus metus vadovavo Panevėžio mechatronikos centrui, devynerius metus buvo Kauno technologijos universiteto lektorius.
T. Jukna pripažįsta svarstęs galimybę grįžti į akademinę veiklą, tačiau šiandien jo tikslai kitokie.
„Buvo noras grįžti į akademinę veiklą, bet turbūt per didelė pertrauka padaryta. Žinoma, dėstyti tikrai galėčiau, visgi, ko gero, galėčiau ir daugiau pasiekti. Norėtųsi savo žinias ir gebėjimus atiduoti Panevėžiui“, – sako Savivaldybės administraciją paliekantis vadovas.
Jis teigia svarstantis kelis karjeros variantus.
Pripažįsta neatmetantis ir politinės karjeros galimybės.
„Turiu kelis variantus ir jei kuris pasisektų, manau, savo indėliu atneščiau naudos miestui. Svarstytinas ir planas dirbti Panevėžiui, bet jau valstybiniu lygmeniu.
Neatmetu galimybės pasitikrinti gyventojų nuomonę apie save. Jei kiti variantai neišeitų, ko gero, dalyvaučiau Seimo rinkimuose“, – prasitaria T. Jukna.
Ką apie jį mano, Panevėžio rinkėjai jau parodė per pernai pavasarį vykusius savivaldos rinkimus. Mero R. Račkausko vesto politinio komiteto „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ kandidatų į miesto Tarybą sąraše T. Jukną rinkėjai iš 27-os vietos kilstelėjo net į ketvirtą.

Daugiau nei planuota

Panevėžio savivaldybės administracijai devynerius metus vadovavęs T. Jukna svarsto su komanda nuveikęs viską, kas buvo suplanuota, ir netgi dar daugiau.
„Kai darai daug, norisi dar daugiau. Dirbant atsiranda patirtis, gebėjimai, sprendimų daugiau priimama. Teko padaryti ne vieną rizikingą žingsnį, bet darėme, pavyko, visi dabar džiaugiasi pamiršę kritiką, kad nieko neišeis. Kai pergalvoju, ar ką kitaip buvo galima daryti, turbūt – nieko. Miestui atnaujinti panaudotos ES lėšos, kiek jų buvome gavę, pavyko pritraukti ir papildomų“, – sako postą paliekantis direktorius.
Visgi T. Jukna pripažįsta, kad užveriant kabineto duris lieka didžiausias skaudulys – tebeieškomas kompromisas su kompanija Panevėžio statybos trestu dėl palikto broko rekonstruojant Kranto gatvę.
Su tuo rangovu, pasak direktoriaus, tebevyksta derybos, kad abiem pusėms netektų ginčo pabaigos laukti teisme.

Komentarai

  • Tiek pradirbęs dėl žmonių

    • Atsakyti
  • Gaila,kad palieka neįvesta tvarką,dėl šunų laikymo daugiabučiuose butuose ir jų keliamo triūkšmo.Kaip atsakingi asmenys rūpinasi šunų gerove, jeigu šunys iš daugiabučių butų per visą žiemą savaitėmis neišvedami į lauką, tuštinosi butuose , panašiai ir šiltuoju laikotarpiu..?. Ir toliau šunų buvimas
    daugiabučiuose butuose nėra nekaltas , nes nėra garsui sandarumo – tokiu būdu kenčia visi daugiabučių butų gyventojai, gyvenantys arčiausiai laikomo šuns. Kodėl nenagrinėjami gyventojų skundai .dėl šunų keliamo triukšmo butuose ir gyventojų saugumo?

    • Atsakyti
  • Miela,Inga, juk visi žino, kur jis išeina. Koks konkursas, koks pasitikrinimas? Reikia rašyti tiesą

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų