Panevėžio jauniesiems lengvaatlečiams – medalių lietus

Panevėžio sporto centro lengvaatlečiai pastarąsias savaites intensyviai dalyvauja įvairiose varžybose, kuriose užima prizines vietas. Per dvi savaites sudalyvauta trijose varžybose, iškovoti 11 aukso, 11 sidabro bei 9 bronzos medaliai.

Klaipėdoje vykusiame Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionate, kuriame varžėsi net per pusė tūkstančio šalies lengvaatlečių, Panevėžio sporto centro ugdytiniai ant prizininkų pakylos laiptelio lipo tris kartus. Rutulio stūmimo rungtyje Smiltė Paukštytė įrankį nustūmusi 11 m 22 cm užėmė antrą vietą. Toje pačioje rungtyje dalyvausi Rugilė Tupalskytė buvo penkta. Šuolio į tolį rungtyje Rapolas Juknius nušokęs 5 m 66 cm užėmė antrą vietą. 600 m Ugnius Janušauskas įveikė per 1 min. 36 sek. Šis rezultatas sportininkui užtikrino bronzą. Arnas Lukoševičius buvo aštuntas. 60 m bėgimo rungtį Julius Aukštikalnis įveikė aštuntas, Tomas Alijošaitis – dešimtas. 200 m bėgimo rungtyje Darija Folkmanaitė taip pat finišavo dešimta. Panevėžio sporto centras miestų grupės sporto ugdymo centrų komandinėje įskaitoje pelnė penktą vietą.

Šiauliuose dvi dienas vykusiame Lietuvos jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų daugiakovių čempionate geriausiai sekėsi jaunių amžiaus grupėje dalyvavusiam Aidui Armokui. Susumavus rezultatus A. Armokas užėmė penktą vietą. Sportininkas turėjo įveikti 60, 1000 m, 60 m barjerinio bėgimo, šuolio su kartimi, šuolių į aukštį ir tolį bei rutulio stūmimo rungtis. Jaunuolių amžiaus grupėje dalyvavusi Neda Vidzėnaitė užėmė 6 vietą. Sportininkė turėjo įveikti 800 m bėgimo, šuolių į aukštį ir tolį, rutulio stūmimo bei 60 m barjerinio bėgimo rungtis. Jaunių amžiaus grupės atstovė Gilija Mėlynytė užėmė dešimtą vietą.

Panevėžyje vykusiame atvirame jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos čempionate panevėžiečiai ženkliai papildė medalių kraitį. Jaunių amžiaus grupėje 60 m bėgimo rungtį greičiausiai įveikė Smiltė Paukštytė (8,15 sek.) Antri finišavo Patricija Grigalionytė (8,24 sek.) ir Benas Petrulaitis (7,78 sek.), trečias – Martynas Klimavičius (7,79 sek.). Jaunuolių amžiaus grupėje 60 m distanciją Toma Trotenskytė įveikė pirma (8,56 sek.). 200 m distancijoje pirmoji finišo liniją kirto Patricija Grigalionytė (28,03 sek.), Karina Pazniokaitė (30,02 sek.) ir Benas Petrulaitis (25,44 sek.) užėmė trečias vietas. 300 m distanciją greičiausiai įveikė Vakaris Paulauskas (46,09 sek.), antras finišavo Almantas Arelis (47,08 sek.), trečias – Ignas Baltrimavičius (50,73 sek.). 400 m distancijoje jaunių amžiaus grupėje pirmą vietą užėmė Gabrielė Janušauskaitė (1 min. 4 sek.). Antri finišavo Evelina Kaškelytė (1 min. 5 sek.) ir Martynas Repšys (1 min. 3 sek.), trečia – Karolina Kaškelytė (1 min. 8 sek.). 60 m barjerinio bėgimo rungtyje Martynas Klimavičius laimėjo pirmą vietą (11,25 sek.). Šuolio į aukštį rungtyje peršokęs į 1 m 65 cm iškeltą kartelę Povilas Giknius užėmė pirmą vietą. Gilija Mėlynytė buvo antra, jos rezultatas – 1 m 50 cm. Jaunuolių amžiaus grupės dalyvė Neda Vidzėnaitė peršokusi į 1 m 60 cm iškeltą kartelę užėmė pirmą vietą. Ši sportininkė šuolio į tolį rungtyje nušokusi 4 m 73 cm laimėjo antrą vietą. Šuolio į tolį rungtyje jaunių amžiaus grupėje nušokusi 4 m 35 cm Goda Barzdaitė taip pat užėmė antrą vietą. Arvydas Čerbauskas laimėjo bronzą, sportininko rezultatas – 5 m 10 cm. Rutulio stūmimas rungtyje jaunuolių amžiaus grupės dalyviai Toma Trotenskytė (8 m 5 cm) ir Ignas Masian (8 m 44 cm) užėmė pirmas vietas, Mindaugas Čereška (11 m 49 cm) ir Rugilė Žemgulytė (5 m 90 cm) buvo antri, Emilija Kalibartaitė (5 m 13 cm) – trečia.

Varžybose dalyvavo Panevėžio sporto centro lengvosios atletikos trenerių Aldonos Dobregienės, Viktorijos Barvičiūtės, Kristinos Sabalytės, Rimvydo Smilgio, Remigijaus Jakubausko, Brigitos Šaučiūnaitės, Vidmanto Ščevinsko ir Gyčio Krivicko ugdytiniai.