Vos prieš mėnesį iš Žagienio upelio buvo surinktos padangos ir kitos atliekos, tačiau šiomis dienomis vandenyje vėl plūduriuoja šiukšlės.

Žalą upėms atlygins jas iškuopdami

Žalą upėms atlygins jas iškuopdami

 

Visos upės teka į jūrą. Rūpestį pasaulio vandenynais panevėžiečiai raginami parodyti nuo savo miesto upių. Gyventojai, jų bendruomenės ir organizacijos birželio 6-ąją kviečiamos įsijungti į tarptautinę akciją ir iš atliekų išvaduoti per Panevėžį tekančias Žagienio ir Nevėžio upes.

Tokia tarptautinė talka tą pačią dieną vyks daugelyje Lietuvos miestų ir užsienio šalių. Prie Belgijoje gimusios iniciatyvos prisijungti žada savanoriai penkiuose žemynuose, juose numatyta sutvarkyta 100 vietų. Lietuva tokioje akcijoje dalyvauja antrą kartą.
Šio didelio darbo tikslas – ne tik skatinti žmonių sąmoningumą, bet ir tapti sprendimo dalimi. Panevėžys šiuo atžvilgiu turi ko pasimokyti.

Švarus ilgai neišbūna

Aukštaičių ir Žemaičių gatvių kvartalu tekantis, kažkada melioruotas Žagienio upelis nuolat dūsta šiukšlėse. Į jį verčiami buteliai, padangos, netgi įvairūs rakandai.

Vos prieš mėnesį „Sekundė“ rašė, jog dar pernai rudenį už kone 20 tūkst. eurų Savivaldybės samdytos įmonės kruopščiai išvalytas upelis ilgai švarus nepabuvo – juo vėl tekėjo atliekos.
Miestą tvarkančių tarnybų, aplinkosaugos ir Savivaldybės atstovai neslėpė, kad Žagienis – problemiška vieta, ir pažadėjo vėl jį sutvarkyti.

Padangos ir kitos atliekos iš upelio tuomet buvo surinktos, tačiau šiomis dienomis vandenyje vėl plūduriuoja šiukšlės.

Valys vandenį

Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus specialistės Rūtos Taučikienės teigimu, dabar panevėžiečiai turi geriausią progą atlyginti gamtai padarytą žalą. Jos metu pirmą kartą tokioje pasaulinėje talkoje dalyvaujantis miestas valys tiek Žagienį, tiek Nevėžį. Pastarasis per Panevėžį driekiasi net 17 km.

„Kviečiame pavienius gyventoju, grupes, bendruomenes, organizacijas registruotis Savivaldybėje, kad galėtume darniai sudėlioti upių tvarkymo darbus. Žmonės patys galės pasirinkti vietas, kurias švarins, bet kad nesusirinktų visi į vieną teritoriją, šiek tiek pakoordinuosime darbus“ , – kalbėjo specialistė.
Savivaldybė talkininkams išdalys maišus atliekoms rinkti. Numatys vietas, kur palikti surinktas šiukšles.
„Mes ir anksčiau tvarkėme upes per akciją „Darom“, bet tuomet daugiau būdavo švarinamos pakrantės, tik narai kuopdavo vagos dugną. O dabar švarinsime patį vandenį, rinksime iš jo atliekas“, – sakė R. Taučikienė.

Komentarai

  • Labai puiki idėja!

  • pagaliau Zagienes upelis bus svarus.

  • Bjaurybės žmonės! Kaip galima šiukšlinti SAVO miestą?!

    • Valerija, žmonės yra tik labai labai sužeisti… ilgai dar sovietmetį riaugėsim… Bekeikdami ir bekenkdami save ir kitus.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų