Asociatyvi P. Židonio nuotr.

Vien per birželį – trys mirtys darbo vietoje

Vien per birželį – trys mirtys darbo vietoje

Pirmąjį metų ketvirtį nefiksuota nė vieno mirtino nelaimingo atsitikimo darbe, tačiau vien per birželį net trys įvykiai darbo vietoje baigėsi tragiškai, skelbia Valstybinė darbo inspekcija (VDI).

„Pasidžiaugėme, kad per 2023 m. pirmą ketvirtį neužregistravome nė vieno mirtino nelaimingo atsitikimo darbe (neįskaičiuojant įvykių dėl eismo taisyklių pažeidimo), ir netrukus VDI pradėjo gauti pranešimus apie mirtinus, su darbu susijusius įvykius“, – rašoma pirmadienio inspekcijos pranešime spaudai.
„Nors situacija, palyginti su praėjusiais metais, gerėja, tačiau nelaimingų atsitikimų darbe skaičiai vis dar – per dideli“, – akcentuoja VDI.
Iš viso šiemet VDI užregistravo 49 sunkius ir 3 nelaimingus atsitikimus, pasibaigusius darbuotojo mirtimi. Visi jie, anot inspekcijos, registruoti birželį, 2 iš jų – praėjusią savaitę.
„Jei ankstesnės 3 mirtinos nelaimės darbe įvyko dėl pačių darbuotojų nesaugių veiksmų, tai pastarosios – dėl darbdavių neatsakingumo: darbdaviai neužtikrino saugių darbo sąlygų ir organizavo darbus pažeisdami darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus“, – teigia inspekcija.
Pasak VDI Darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vedėjo Sauliaus Balčiūno, pusė visų žuvusiųjų darbe buvo statybininkai.
„Taigi pavojingiausios darbo vietos išlieka statybvietėse“, – akcentuojama pranešime.
VDI teigimu, pirmoji mirtina nelaimė įvyko birželio 2 d. elektrotechnikui iškritus iš darbams aukštyje naudotos žemės ūkio technikos. Krautuvas neturėjo sertifikuoto kėlimo reikmens kelti žmonėms.
Antroji nelaimė įvyko birželio 20 d., virš neapsaugotų darbo vietų keliamam kroviniui atsikabinus ir nukritus ant krano veikimo zonoje buvusio UAB „Toromega“ darbuotojo.
Birželio 21 d. atliekant lietaus nuotekų įrengimo darbus iškasoje, užgriuvus žemės sluoksniui, mirtinai buvo traumuotas UAB „Ežerūna“ darbuotojas. Darbai iškasoje buvo atliekami 1,8 m. gylyje neatlikus iškasos šlaitų sutvirtinimo.
Anot S. Balčiūno, mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe priežastys išlieka labai panašios, jie dažniausiai įvyksta įmonėms neužtikrinant pakankamos darbo saugos ir sveikatos vidinės kontrolės įmonėje, netinkamai įvertinus profesinę riziką ar patiems darbuotojams elgiantis rizikingai, nepaisant darbo saugos taisyklių.
VDI pažymi, kad atliekant statybos remonto darbus dažniausiai mirtinai susižalojama krentant iš didelio aukščio. Kitomis priežastimis įvardijamas krovinių kritimas, žmogaus griuvimas, žemių griūtis, veikiantis mechanizmas ar įrenginys, apsinuodijimas nuodingosiomis medžiagomis.
VDI taip pat yra sulaukusi bent 2 pranešimų apie darbuotojų mirtis, kai nėra darbo santykių. Inspekcija tokių nelaimų statistikos neregistruoja.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų