Už „Radarom!“ metu suaukotus 14 mln. eurų nupirkti radarai jau veikia Ukrainoje

Už „Radarom!“ metu suaukotus 14 mln. eurų nupirkti radarai jau veikia Ukrainoje

Didžiausia Lietuvos istorijoje paramos akcija „Radarom“ artėja prie finišo – visi 16 radarų, kurie buvo nupirkti už lietuvių suaukotus 14 mln. eurų, jau yra Ukrainoje ir atlieka savo darbą.

Negana to, pavykus deryboms, akcijos organizatoriai nupirko dar vieną, 17-ąją mobilųjį radarą, kuris į Ukrainą iš Lietuvos iškeliaus artimiausiu metu, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Radarus pirkome iš Izraelio, siuntėme į Lietuvą ir tada atskirais etapais į Ukrainą. Kadangi tai yra specialios paskirties įrenginiai, užtruko dokumentacijos, leidimai, draudimai. Taip pat nupirkome tam tikrą programinę įrangą radarams, leidžiančią plėsti jų galimybes – veikia priešdroninė sistema, taip pat galima matyti artilerijos ir minosvaidžių sviedinius, raketas“, – teigė Jonas Ohman, „Blue / Yellow“ įkūrėjas.
Pasak jo, šių radarų lokacijos nebus atskleidžiamos, kadangi jie saugos svarbius kritinės infrastruktūros objektus, todėl tokia informacija būtų naudinga priešui.
ELTA primena, kad vasario mėnesį akcijos „Radarom!“ metu buvo surinkta 14 mln. eurų, už kuriuos buvo nupirkta 16 radarų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų