Tyrimas: Lietuvos jaunuolių lūkesčiai pensijai didesni nei bendraamžių Estijoje

Tyrimas: Lietuvos jaunuolių lūkesčiai pensijai didesni nei bendraamžių Estijoje

Nors finansų ekspertai pataria senatvės pensija susirūpinti dar jaunystėje, tačiau Baltijos šalių gyventojų apklausa parodė, kad 18–29 m. amžiaus žmonės apie ateitį kol kas negalvoja.

Vis dėlto, jie norėtų dydžiu dabartines pajamas atitinkančios pensijos. Tyrimas taip pat parodė, kad savo lūkesčiais Lietuvos jaunimas lenkia bendraamžius iš Estijos, tačiau didžiausius norus turi Latvijos jaunuoliai.
Apklausoje dalyvavusio Lietuvos jaunimo (18–29 m. amžiaus) teigimu, tik trečdalis jų yra pagalvoję apie pensiją (30 proc.). Tiesa, tai didžiausia dalis visose Baltijos šalyse – Latvijoje taip atsakė 23 proc., o Estijoje vos 19 proc. jaunuolių. Dažniausiai nurodoma to priežastis – esą iki pensijos dar toli. Vis dėlto, retas apklausos dalyvis galėjo pasakyti, kad apie pensiją negalvoja todėl, kad jaučiasi užtikrintas savo finansine padėtimi (5 proc. Lietuvos ir Estijos jaunimo, 9 proc. Latvijos).
Vertinant pensiją pinigine išraiška, didžiausia dalis (19 proc.) Lietuvos jaunuolių galvoja, jog finansiškai saugiai jaustųsi gaudami 1001–1200 eurų siekiančią pensiją. Po 17 proc. pasitenkintų arba 801–1000 eurų, arba didesnę nei 2 tūkst. eurų dydžio pensiją.
Vertinant procentine išraiška nuo dabartinių pajamų, didžiausia dalis (18 proc.) jaunų Lietuvos žmonių mano, kad finansinį saugumą senatvėje jiems suteiktų tik didesnė suma negu dabartinės pajamos.
„Luminor“ banko klientų apklausa vykdyta 2023 m. balandį–gegužę, kartu su „Norstat“ apklausų agentūra, apklausiant 3005 respondentus 18–74 m. amžiaus grupėse, gyvenančius Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų