Kad prisišauktų rangovus, rajono Savivaldybė sutiko pabranginti Dembavos darželio priestato statybas. P. Židonio nuotr. P. Židonio nuotraukos

Statybų planus koreguoja demografija

Statybų planus koreguoja demografija

Panevėžio rajonas neišvengė kitų savivaldybių karčios viešųjų pirkimų patirties. Nusprendusi šalia dviejų priemiestinių lopšelių-darželių statyti priestatus, rajono Savivaldybė susidūrė su potencialių rangovų didesniu, nei planavo, apetitu.

Negana to, kol nesėkmingai sukosi viešųjų pirkimų konkursų karuselė, viename iš plėsti planuojamų darželių nebeliko tokių eilių, kaip prieš keletą metų. Nespėjusiai nė pradėti statyti priestato, Savivaldybei gali tekti svarstyti, ar apskritai tos statybos reikalingos.

Panevėžio rajone labiausiai užpildytiems dviem darželiams Dembavoje ir Velžyje nebeišgalint priimti vaikų, prieš keletą metų nuspręsta prie jų statyti priestatus, o tam iš Savivaldybės biudžeto skirta per milijoną eurų.

Tačiau skelbtieji konkursai kol kas – be rezultatų.

Teko pridėti

Rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus Eugenijaus Lunskio teigimu, dėl Dembavos darželio priestato statybos paskelbtas jau antras konkursas.

Pirmajame gauti keli pasiūlymai, tačiau visi viršijo Savivaldybės finansines galimybes ir buvo atmesti.

Pasak E. Lunskio, pagal įstatymą tokiu atveju privaloma rinkos konsultacija.

Į Savivaldybės kreipimąsi atsiliepė dvi įmonės. Jos įvardijo dvi nesėkmingo konkurso priežastis – per maža statyboms numatyta suma ir per trumpas darbų terminas.

Savivaldybė teigia atsižvelgusi į pastabas ir pusmečiu pailgino terminą, o priestatui statyti atseikėjo dar penkias dešimtis tūkstančių eurų.

„Po to paskelbtas naujas konkursas ir rugsėjo 4-ąją plėšime vokus“, – naujienų laukia E. Lunskis.

Jo teigimu, tas pats nutiko ir su Velžio darželio priestato statyba. Pirmajame konkurse gautas tik vienas pasiūlymas, brangesnis kone 300 tūkst. eurų, nei Savivaldybė buvo nusiteikusi mokėti.

„Paskelbėme rinkos konsultaciją, bet negavome nė vieno pasiūlymo. Dabar svarstome, ką toliau daryti“, – prisipažįsta direktorius.

Kol rajono Savivaldybė ieškojo statybininkų, perpildytų patalpų problema išsisprendė pati – Velžyje į darželį eilių nebeliko. P. Židonio nuotr.

Suabejojo priestato būtinybe

Tikėtasi, kad sėkmingai pavykus abiejų darželių rangos pirkimams, jau kitų metų rugsėjį Dembavoje ir Velžyje darželinukai žingsniuos į naujus priestatus.

E. Lunskis svarsto, kad jei šį kartą konkursas pavyktų, bent Dembavoje priestatas iškiltų iki kitų metų pabaigos.

Dembavoje planuojama darželį padidinti 290 kv. m.

Jis įkurtas dar 1968 metais buvusioje pionierių stovykloje, darželyje telpa apie aštuonias dešimtis darželinukų. Suprojektuotas vienaukštis darželio priestatas skirtas dviem grupėms po 20 vaikų.

Su dabartinėmis patalpomis naujasis pastatas būtų sujungtas uždarais koridoriais. Panašų 285 kv. m priestatą numatyta statyti ir prie darželio Velžyje.

Tačiau beieškant statybininkų jame situacija spėjo pasikeisti – darželyje jau telpa visi vaikai nuo 2 metukų.

„Kitą savaitę bus susitikimas, įvertinsime galimybes Velžyje ir tada priimsime sprendimą dėl priestato“, – sako E. Lunskis.

Eilių neliko

Velžio lopšelio-darželio „Šypsenėlė“ direktorė Lilija Miežinienė patvirtino: vaikų eilių nebeliko. Į jį nepriimami tik patys mažiausieji nuo metų iki dvejų. Visiems vyresniesiems vietų šiemet pakako.

Pasak direktorės, buvo laikas, kai darželis priėmė labai daug vaikų.

„Šiemet priešmokyklinukų turėsime 37. Kuo daugiau išleisime, tuo daugiau galėsime priimti“, – sako vadovė.

Ji netgi turi viltį, kad kitais metais jau pavyks sudaryti ir pačių mažiausiųjų grupę.

L. Miežinienė svarsto, kad vaikų nebedaugėja, nes aplink Velžį ir pačioje gyvenvietėje veikiausiai jau baigėsi naujų būstų, į kuriuos kėlėsi daug jaunų šeimų, statybų bumas.

„Tikrai nemanau, kad priestatas taip labai reikalingas. Tai jau būtų prabangos dalykas. Jo labai labai reikėjo prieš kokį porą metų“, – svarsto direktorė.

Tačiau, anot jos, sudėtinga nuspėti, kokia situacija bus dar po kelerių metų.

„Iš sąrašų matome, kad ateityje turėtų sutilpti visi vaikai, jei vėl neįvyks koks pokytis: stebuklas, ekonominė situacija ar naują fabriką pastatys“, – svarsto L. Miežinienė.

Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistės Aurelijos Bartašės teigimu, ir į Dembavos, ir į Velžio darželius eilių nėra.

Anksčiau į Dembavą nepatekusių maždaug dvi dešimtys vaikų lanko kitas ugdymo įstaigas. Pasak A. Bartašės, atsilaisvinus vietai Dembavoje, nebūtinai tėvai ten perkels vaiką. Mat tokių atvejų būta jau ne vieno.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų