P. Židonio nuotr.

Sporto veteranas sustoti neketina (foto galerija)

Sporto veteranas sustoti neketina (foto galerija)

Sporto veteranas Marijonas Gečas nenutolsta nuo jo gyvenimo būdu virtusio pomėgio. Ne tik panevėžiečiams puikiai pažįstamas senjoras, turintis dešimtis garbės raštų, diplomų, šiandien švenčia savo 85-ąjį gimtadienį.

Šiandien savo 85-ąjį gimtadienį švenčiantis M. Gečas ir dabar kasdien domisi sporto įvykiais visame pasaulyje bei teberengia savo vardo biliardo turnyrus.

Sulaukęs garbaus amžiaus sporto veteranas ir toliau aktyviai dalyvauja miesto sporto gyvenime.

Savo dviejų kambarių bute M. Gečas įrengė savotišką sporto muziejų – viename iš kambarių visa siena nukabinta diplomais, gairelėmis, padėkos raštais, gausu taurių ir kitokių prizų. Tokio įspūdingo eksponatų skaičiaus senjorui galėtų pavydėti bet kuris aukščiausio lygio sportininkas.

„Dauguma mano kartos bendražygių jau iškeliavo anapilin, todėl bendraminčių gretos retėja. Vis dėlto esu nusiteikęs optimistiškai ir sustoti neketinu. Įdėmiai stebiu Tokijo olimpines žaidynes, stebiu įvairias sporto varžybas, rengiamas mūsų mieste, ir jose dažnai lankausi. Esu kupinas jėgų ir sustoti neketinu“, – „Sekundei“ sakė jubiliatas.

Sportu besidominčiam bet kuriam panevėžiečiui gerai žinoma Marijono Gečo pavardė. Didelis gimtojo miesto patriotas ir dabar nenutolsta nuo mėgstamos veiklos. Panevėžietis ilgus metus buvo įvairių sporto šakų varžybų iniciatorius ir organizatorius, teisėjas, komentatorius, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atkūrimo signataras, yra Lietuvos sporto sąjungų draugijos (SSD) „Žalgiris“ garbės narys. Prieš keletą metų M. Gečas buvo apdovanotas aukso medaliu „Už nuopelnus Panevėžio sportui“ bei medaliu „Už nuopelnus Lietuvos sportui“.

1955-aisiais išvykęs mokytis į laikinąją sostinę, po penkerių metų baigęs pedagogikos studijas tuomečiame Kūno kultūros institute (KKI), M. Gečas grįžo į gimtąjį miestą. Ilgus metus rungtyniavęs reprezentacinėje miesto krepšinio komandoje ir aktyviai dalyvavęs kitų sporto šakų varžybose, garbingo amžiaus sulaukęs panevėžietis dabar rengia savo vardo biliardo turnyrus.

„Gimiau 1936 metais. Dar vaikas būdamas stebėdavau biliardo mačus. Mano tėvas buvo biliardo pradininkas Panevėžyje. Būtent jo dėka buvusioje „Kunigaikščių“ užeigoje (sovietų laikais ten veikė karinis komisariatas) 1931 metais pastatytas pirmasis mieste biliardo stalas. Jį tėvas dar 1907-aisiais parsivežė iš Sankt Peterburgo. Motina nesuskubo į ligoninę gimdyti, todėl aš pasaulį išvydau namuose. Galima pajuokauti – esu gimęs ant biliardo stalo“, – pasakoja senjoras.

1989-aisiais M. Gečas įkūrė Lietuvos biliardo federaciją.

„Mūsų, trijų panevėžiečių, iniciatyvinė grupė kreipėsi į visus šalies biliardo entuziastus – kvietėme atvykti į steigiamąjį susirinkimą. 1989 metų liepos mėnesį Vilniuje į steigiamąjį susirinkimą atvyko 64 šios sporto šakos entuziastai iš visos šalies ir įkūrė Lietuvos biliardo federaciją. Tris aukščiausias pareigas tuo metu užėmė panevėžiečiai. Aš pasiūliau į federacijos pirmininko postą Vidą Končių, o jis man pasiūlė tapti pavaduotoju, Albinui Rapkevičiui – generaliniu sekretoriumi. Taip buvo sudaryta Lietuvos biliardo federacijos vadovybė vien iš panevėžiečių, kurie šalies federacijai vadovavo daugiau nei dešimtmetį“, – prisiminimais dalijasi M. Gečas.

Nuo 2016-ųjų Panevėžyje kasmet rengiami M. Gečo vardo tarptautiniai biliardo turnyrai, kuriuose dalyvauja įvairių šalių biliardininkai. Šiuo metu M. Gečas yra tiek Lietuvos, tiek Panevėžio biliardo federacijų garbės narys.

Kitų sporto šakų atstovai tik geru žodžiu atsiliepia apie šiandien savo gimtadienį švenčiantį senjorą.

„Marius – išskirtinė asmenybė. Šis žmogus paliko gilų pėdsaką miesto sportiniame gyvenime. Jis buvo jungiamoji grandis tarp vyresnės ir jaunesnės sportininkų kartos. Daugybę kartų Marius komentuodavo tradicinius V. Karpačiausko bei kitus bokso turnyrus ir daug kuo padėdavo ir man, ir kitiems Panevėžio bokso bendruomenės nariams“, – „Sekundei“ teigė visoje Lietuvoje žinomas bokso treneris Petras Prokofjevas.

„M. Gečas buvo didelis futbolo entuziastas, miesto stadione komentuodavo Panevėžio „Statybos“ bei „Ekrano“ komandų susitikimus, rašydavo straipsnius, rengdavo radijo laidas. Iki šiol puikiai prisimenu jo balsą stadione, kai tekdavo aikštėje kovoti su varžovais“, – sakė su „Ekrano“ komanda Lietuvos čempionu tapęs dabartinis Panevėžio futbolo federacijos apskrities prezidentas Darius Butkus.

Galerija

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų