Sodo įrankių ir technikos priežiūros patarimai

Sodo įrankių ir technikos priežiūros patarimai

Ne paslaptis, jog sodo darbus kur kas paprasčiau galime atlikti pasitelkę įrankius ir įrenginius. Tačiau norint, kad jie sėkmingai atliktų savo funkciją ir patikimai tarnautų ne vieną sezoną, dėmesio reikia paskirti ir jiems patiems. Yra keli pagrindiniai jų priežiūros darbai, kurie turėtų būti atliekami reguliariai ir kelios gudrybės, kurios užtikrins jų ilgaamžiškumą – apie visus šiuos niuansus šį kartą ir pakalbėsime.

Po kiekvieno naudojimo įrankius nuvalykite

Toks įprotis ne tik prailgins įrankių naudojimo trukmę, tačiau taip pat užtikrins ir darbų efektyvumą – kai jų prireiks sekantį kartą, papildomai nebereikės rūpintis jų valymu. Mažesniems įrankiams dažniausiai pakanka muiluoto vandens ir vielinio šepečio, o didesniems galima pasitelkti stipresnę vandens srovę ir purkštukus – plačią tokių prekių įvairovę rasite čia. Taip pat svarbu po valymo kruopščiai juos nusausinti – tam tiks bet koks skudurėlis. Rūdys dažniausiai atsiranda nuo drėgmės, todėl įrankių džiovinimas turėtų būti aktualus visą jų naudojimo sezoną.

Nepamirškite medinių rankenų

Šį darbą reikėtų atlikti sezono pabaigoje – prieš paruošdami įrankius žiemai, gerai apžiūrėkite medines jų detales. Jei pastebėsite skilinėjimo požymių, iš karto pasirūpinkite, kad tokie pažeidimai pernelyg neišplistų. Švelniai šias vietas pašlifuokite ir patepkite aliejumi. Leiskite jam keletą minučių įsigerti ir kartokite šį procesą tol, kol mediena aliejaus nebegalės absorbuoti. Tuomet nuvalykite jo perteklių ir tik tuomet palikite įrankius žiemoti.

Reguliariai sutepkite judančias detales

Aliejus gali būti naudingas ne tik medinėms, bet ir judančioms įvairių įrankių dalims. Taip užtikrinamas sklandesnis darbas, mažesnė trintis ir sumažinama korozijos atsiradimo rizika. Tad periodiškai reikėtų įrangą išardyti ir ją sutepti. Sąlytį su augalais turintys įrankiai, tokie kaip žirklės ar pjūklai, prieš sezono pradžią turėtų būti papildomai valomi su balinimo priemonėmis, padėsiančiomis išvengti ligų plitimo.

Pagaląskite

Siekiant darbų efektyvumo, pagaląsti reikėtų ne tik peiliukus, bet ir kastuvus, žirkles ir kitus panašius sodo įrankius. Šių darbų nereikės atlikti taip pat dažnai, kaip valymo, tačiau turėtumėte įsitikinti, kad detalės yra gerai pagaląstos – jei bus priešingai, atlikdami įprastinius darbus, skirtumus tikrai pastebėsite. Šiam tikslui, priklausomai nuo konkretaus įrankio, galite naudoti galandinimo diskus, akmenis, dildes ar netgi specialius prietaisus – jų pasirinkimo įvairovės dabar tikrai netrūksta.

Tinkamai juos sandėliuokite

Įrankiams ir sodo technikai labiausiai tinka sausos, uždaros patalpos – net ir tuomet, jei planuojate juos naudoti sekančią dieną, nepalikite šių reikmenų bet kur. Taip dar labiau sumažinsite korozijos tikimybę. Mažesnius gaminius taip pat galite pakabinti. Verta pagalvoti apie galimybę juos įstatyti į puodą, pripildytą smėlio, sumaišyto su alyva. Tai užtikrins geresnį metalo kondicionavimą ir dar geresnę Jūsų naudojamų įrankių būklę.

Investuokite į kokybišką techniką

Visi prieš tai įvardinti patarimai bus veiksmingi tik tuomet, jei pati technika bus pakankamai kokybiška. Jei šį sezoną sukauptus reikmenis planuojate atnaujinti, pirmenybę visuomet teikite patikimiems gamintojams ir paskirkite dėmesio pažinčiai su kitų pirkėjų patirtimis. Nors ir tarp mažiau žinomų prekinių ženklų galima surasti kokybiškos technikos, garsiausių kompanijų sprendimai, pavyzdžiui, Makita trimeris, dažniausiai nekelia abejonių dėl savo patikimumo. Tiek šios, tiek kitų įmonių siūlomus įrankius galite rasti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Kasdienybėje pasitelkę visus šiuos patarimus, galėsite būti užtikrinti, jog iš savo pusės padarėte viską, jog sode naudojami reikmenys savo funkciją atliktų kuo ilgiau. Jų priežiūrai neteks skirti ypatingai daug dėmesio, tačiau rezultatai iš tiesų bus akivaizdūs.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų