Dainius Labutis/ELTA nuotr.

Savivaldos rinkimų dalyviams grąžins beveik 1 mln. eurų užstatų

Savivaldos rinkimų dalyviams grąžins beveik 1 mln. eurų užstatų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose dalyvavusioms politinėms partijoms ir kandidatams grąžins beveik 1 mln. eurų užstatų.

Tokį sprendimą komisija priėmė ketvirtadienį vykusio posėdžio metu.
Politinėms partijoms ir kandidatams grąžinamų užstatų bendra suma – 968388 eurai.
Kaip numato Rinkimų kodeksas, užstatai grąžinami tik tiems politinės kampanijos dalyviams, kurie rinkimuose perkopė 3 proc. balsų kartelę, nepadarė šiurkščių pažeidimų. Taip pat laiku pateikė reikiamas rinkimų kampanijos finansavimo ataskaitas. Užstatas grąžinamas ir tuo atveju, jeigu politinė partija ar kandidatas atšaukė pareiškinius dokumentus.
Šių reikalavimų neįgyvendinę kandidatai užstatų atgauti negalės. VRK duomenimis, negrąžinamų užstatų bendra suma siekia 282206,8 euro. Šios lėšos bus pervestos į valstybės biudžetą.
Visgi, bendros grąžinamų užstatų sumos dar gali keistis – VRK dalį klausimų dėl užstatų grąžinimo atidėjo. Kaip nurodoma komisijos nutarime, iki šiol dėl kai kurių politinės partijų ar kandidatų vykdomi tyrimai arba atliekamas kampanijos finansavimo ataskaitų tikrinimas.
VRK posėdžio metu taip pat nuspręsta keletui savivaldos rinkimų politinės kampanijos dalyvių atidėti rinkimų užstatų grąžinimą. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad iki šiol dėl jų vykdomi tyrimai ar (ir) atliekamas politinės kampanijos finansavimo ataskaitų tikrinimas. Kitais atvejais laukiama, iki kol įsiteisės VRK sprendimas ar bus paskelbta teismo nutartis.
2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose užstatas siekė vieną vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydį – 1598 eurus. Dvigubai tiek – 3196 eurus – turėjo sumokėti kandidatai, einantys su savivaldybės tarybos nario pareigomis nesuderinamas pareigas.
ELTA primena, kad pastarieji savivaldybių merų ir tarybų rinkimai vyko kovo 5 d.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų