V. Vaičikonio irklavimo klubo nuotr.

Revanšas vagims – baidare be irklų

Revanšas vagims – baidare be irklų

Brangių profesionalų irklų prieš pat Panevėžio miesto čempionatą netekę baidarininkai originaliai išsisuko iš nepavydėtinos padėties.

Irklavimo klubo vadovo ir trenerio Vytauto Vaičikonio sugalvota nauja rungtis – plaukimas baidare be irklų, iriantis tik rankomis, varžybose sulaukė daugiausia dėmesio.

Išradingai išsisuko

Gali būti, kad ateityje tokia naujovė išpopuliarės ir kituose miestuose, kaip Lietuvoje jau prigijo V. Vaičikonio prieš kelerius metus pasiūlyta kita rungtis.

Savaitgalį Panevėžio senvagės vandenį skrodė vietiniame čempionate varžęsi jaunieji baidarininkai ir netgi į baidares sėdę jų tėvai.

Tačiau ir patiems dalyviams, ir Senvagės krantus apstojusiems žiūrovams daugiausia azarto sukėlė paskutinė, dar nematyta rungtis.

Baidarininkai iš paskutiniųjų varžėsi vandenį skrosdami rankomis.

Pasak V. Vaičikonio, ne tik Lietuvoje, bet turbūt ir pasaulyje tokių varžybų dar nėra buvę.

„Per treniruotes vaikai kartais pasitreniruoja be irklų, kad ugdytų pusiausvyros išlaikymo įgūdžius. Bet kad tokia rungtis būtų oficialiose varžybose, dar neteko nei matyti, nei girdėti. O mums po tų irklų vagystės kilo idėja pasivaržyti ir be jų“, – pasakoja kone paskutinėmis akimirkomis prieš čempionatą naują rungtį sugalvojęs V. Vaičikonis.

Senvagėje įvairaus amžiaus grupėse varžėsi apie keturios dešimtys sportininkų skirtingose amžiaus grupėse.

Paskutinioji plaukimo be irklų rungtis varžybų dalyviams tapo ne tik linksma, bet ir fizinių jėgų bei ištvermės reikalaujančia pramoga.

Vytauto Vaičikonio sugalvota nauja rungtis – plaukimas baidare be irklų, iriantis tik rankomis – varžybose sulaukė daugiausia dėmesio. V. Vaičikonio irklavimo klubo nuotr.

Ne pirma naujovė

Su irklais baidarininkai varžėsi plaukdami 100 metrų trasoje, be irklų – perpus trumpesnį atstumą.

Nors varžybose pasitikrinti jėgas į baidares sėdo ir sportininkų tėveliai, visgi treneris juokiasi, kad jiems plaukti be irklų būtų buvę pernelyg sudėtinga. Ekstremalią rungtį išbandė tik sportininkai, tačiau ir jų ne vienas išvirto iš baidarės irkluodamas be irklų.

Rungtį „Ar išdrįsi?“ savo amžiaus grupėse laimėjo Martynas Grybė, Ema Milašiūtė, Gintaras Laskovas ir Viltė Matelytė.

Matydamas, kiek dėmesio sulaukė toks plaukimo būdas, V. Vaičikonis neabejoja, kad ateityje tokią rungtį perims ir kitų miestų baidarininkai.

„Oficialiose, didelėse varžybose kažin ar pamatysime plaukimo baidare be irklų rungtį, bet, manau, vietinėse tas visai įmanoma ir gali paplisti. Taip plaukti ne tik smagu, bet ir lavina irkluotojams reikalingus įgūdžius, tokius kaip pusiausvyros išlaikymas“, – sako V. Vaičikonis.

Tai ne pirma šio panevėžiečio trenerio pasiūlyta naujovė.

Maždaug prieš aštuonerius metus V. Vaičikonis pirmas Lietuvoje pasiūlė į varžybas įtraukti naują rungtį – plaukimą dviviete valtimi, kai irkluoja vaikinas ir mergina. Tuo metu buvusi naujovė dabar populiari ir oficialiose varžybose, net pasaulio čempionatuose.

V. Vaičikonis neabejoja, kad ateityje rungtį, kai baidare plaukiama iriantis tik rankomis, į varžybas įtrauks ir kiti miestai. V. Vaičikonio irklavimo klubo nuotr.

Irklų tebeieško

Panevėžio baidarininkai tebelaukia, kada ilgapirščiai susipras grąžinti praėjusią savaitę iš baidarių ir kanojų irklavimo elingo ant marių kranto pavogtus brangius irklus. Sportininkai pasigedo 10 „Jantex“ firmos irklų profesionalams. Į konteinerį, kuriame laikomi irklai ir valtys, patekta nudaužus spyną.

„Šie irklai specifiniai, vogti nelabai tinkamas daiktas. Irklai visiškai juodi, pagaminti iš anglies pluošto, tokių Lietuvoje labai mažai“, – po vagystės komentavo V. Vaičikonis.

Policija pradėjusi ikiteisminį tyrimą. Panevėžio sportininkai visuomenės prašo pranešti, jei pastebėtų baidarininkus su tokiais irklais.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų