P. Židonio nuotr.

Panevėžio mieste nebėra sergančiųjų koronavirusu (papildyta)

Panevėžio mieste nebėra sergančiųjų koronavirusu (papildyta)

Remiantis naujausiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento pateiktais duomenimis Panevėžio mieste nebėra sergančių COVID-19. Vis tik Respublikinėje Panevėžio ligoninėje tebeguli vienas šia infekcija sergantis rajono gyventojas. Jo būklė kol kas išlieka vidutinio sunkumo.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Dovilė Brajinskienė sako, kad naujų koronaviruso atvejų šiuo metu nėra visoje Panevėžio apskrityje. Nuo pandemijos pradžios šiame regione iš viso nustatyti 46 susirgimai koronaviruso infekcija. Iš jų Panevėžio mieste buvo 21, rajone – 8, Biržuose – 11, Pasvalyje ir Rokiškyje – po 3, Kupiškyje – nė vieno. Pirmasis susirgimo atvejis apskrityje fiksuotas dar kovo pradžioje.

Iš visų sirgusiųjų į ligoninę prisiėjo gultis 13-ai, likusieji gydėsi namuose. Daugumos pakliuvusiųjų į ligoninę būklė buvo vidutinė, tačiau Panevėžio medikai susidūrė ir su sunkiais ligos atvejais.

Būtent Respublikinėje Panevėžio ligoninėje kovą gydytas pirmasis Lietuvoje sunkios būklės ligonis, užsikrėtęs koronavirusu. Sunkių lėtinių ligų turėjęs žmogus neišgyveno. O praėjus mažiau nei porai savaičių, toje pačioje ligoninėje registruota dar viena mirtis užsikrėtusiojo koronavirusu.

Gyvybę palaikė aparatūra

Dar vienas panevėžietis buvo pirmasis Lietuvoje prijungtas prie ekstrakorporinės membraninės oksigenacijos – EKMO – sistemos, naudojamos ypač sunkiems ligoniams, kuriems jau nebepadeda nei deguonies terapija, nei dirbtinė plaučių ventiliacija. Rizikos grupei nepriklausantis, koronavirusu sergantis žmogus balandžio pradžioje iš Panevėžio ligoninės pervežtas gydyti į sostinės Santaros klinikas. Prie

EKMO aparatūros žmogus išbuvo prijungtas beveik mėnesį. Tik gegužės pabaigoje pranešta, kad jis išleistas į namus – išsikapsčiusiojo iš sunkios ligos laukia ilga reabilitacija.

Sudėtingiausia sostinėje

Pasak D. Brajinskienės, įvežtinių koronaviruso atvejų Panevėžio apskrityje būta 14-os. Kiti susirgusieji užsikrėtė vietoje. Tarp jų buvo ir trys vaikai iki 18 metų amžiaus. Paskutinis susirgimas Panevėžio mieste fiksuotas balandžio 2-ąją, Panevėžio rajone – gegužės 7-ąją.

„Panevėžio apskrityje protrūkių neturėjome. Buvo tik pavieniai atvejai“, – kol liga vis dar cirkuliuoja, dar atsargiai džiaugiasi D. Brajinskienė.

Apskrityje profilaktiškai tiriant medicinos darbuotojus, išaiškėjo 4 susirgimo atvejai, tačiau plitimo nebūta – neužkrėsti nei pacientai, nei kiti medikai. Tik karantino pradžioje Biržuose nuo vieno asmens, grįžusio iš užsienio, užsikrėtė 10 žmonių, bet koronaviruso plitimą pavyko greitai suvaldyti.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro birželio 3 dienos duomenimis, šiuo metu šalyje yra 344 koronavirusu sergantys asmenys. Per antradienį nustatyti du nauji COVID-19 susirgimai. Iš viso šalyje nuo koronavirusinės infekcijos mirė 71 žmogus, o užsikrėtusieji, tačiau mirę dėl kitų priežasčių yra 9. Pasveiko 1 260 žmonių. Patvirtintų ligos atvejų skaičius per visą pandemijos laiką siekia 1 684.

Šiuo metu didžiausias sergamumas koronaviruso infekcija yra Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Lazdijų, Ignalinos, Šalčininkų ir Skuodo rajonų savivaldybės.

 

Komentarai

  • Yra sergančių lengva forma ir neviešinančių savo būsenos.

    • O tai blogiausia dėl aplinkinių, kurie atsipalaidavę nebesisaugo

  • Jau parsivežė viena iš Anglijos. Ko jie ten nesėdi? Gydymas Lietuvoje pigesnis. Bet juk vaistų nuo koronaviruso dar nėra. Galėtų ir Anglijoje pabuvoti. Ar nebelaiko, gena?

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų