P. Židonio nuotr.

Du malūnai – dvi skirtingos istorijos

Du malūnai – dvi skirtingos istorijos

Metai kiti, o gal ir greičiau – ir Panevėžio rajonui, įkandin kitų Lietuvos vietovių, numatoma tapti vėjo jėgainių, paprastai pavadinamų vėjo malūnais, kraštu.

Savo dydžiu, galia jie gerokai pranoks praėjusio ir užpraėjusio šimtmečio statinius – sparnais mosavusius ir grūdus malusius.

Tokių kitados Panevėžio rajone būta tikrai nemažai, bet iki šių dienų išliko vos keletas nupjautą kūgį primenančių akmeninių statinių. Vienas jų stūkso Raguvos miestelyje ir šiuo metu parduodamas. Kitas – Katinų kaime, jo atstatytojo pristatomas Kutiškių malūnu, baigiamas tvarkyti ir jau laukia svečių.

Už 17-os kilometrų nuo Panevėžio, Katinuose, stovintis iki šiol neveikęs malūnas jau atviras lankytojams.

Jį naujam gyvenimui prikėlęs panevėžietis Domas Ožakauskas nėra tikrasis savininkas. Tiesiog pastarasis jaunam vyrui patikėjo atstatyti senolį ir plėtoti jame veiklą.

Visai kitokia dalia ištiko Raguvos malūną, stovintį miestelio pakrašty, kapinių pašonėje.

Pasikeitus santvarkoms ir prasidėjus privatizacijai, tokį tuomet gan tvarkingą malūną nutarta privatizuoti. Privačiame iš pradžių dar veikė užeiga, bet neilgai. Malūnas vėl parduotas, o po to, savininkams nebesumojant, kaip panaudoti tokį pastatą, ėjo iš rankų į rankas.

Tokį varganą malūną prieš trejetą metų nusipirko jauna vilnietė menininkė, žadėjusi jam atgimimą. Tačiau viskas baigėsi tuo, kad Raguvos malūne tebuvo surengtos kelios trumpalaikės parodos, o prieš porą mėnesių pasirodė skelbimai apie jo pardavimą. Už malūną prašoma 9000 eurų.

Visą straipsnį skaitykite gegužės 3 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje. Prenumeruoti galite https://prenumerata.sekunde.lt/ – yra ir PDF formatu.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų