Panevėžyje keisis autobusų stotelių vaizdas. P. ŽIDONIO nuotr.

Panevėžio autobusų stotelėms ieškomas šeimininkas

Panevėžio autobusų stotelėms ieškomas šeimininkas

Miesto Savivaldybė paskelbė konkursą koncesininkui, kuris savo lėšomis atnaujintų 92 stotelių paviljonus, o manais už tai gautų teisę dešimt metų juos išnaudoti reklamai ir iš to užsidirbti.

Šitaip planuojama atnaujinti maždaug pusę autobusų stotelių.

Kartu su suoliukais iš šiukšliadėžėmis

Miesto plėtros skyriaus vedėjo Jokūbo Leipaus teigimu, šiuo metu autobusų stotelėse esantys mėlynieji paviljonai nėra Savivaldybės nuosavybė.

„Mūsų tikslas, kad juos išardytų, o jų vietoje per metus nuo sutarties pasirašymo atsirastų 72 nauji, vėliau, per ateinančius penkerius metus, papildomai dar 20 paviljonų su Savivaldybe suderintose vietose“, – komentavo J. Leipus.

Konkurso sąlygose nurodoma, jog koncesininkas turėtų įrengti ne tik pačius paviljonus, bet ir 120 suoliukų, 225 šiukšliadėžes, 225 viešojo transporto stotelių kelio ženklus su stendais autobusų tvarkaraščiams ir eismo schemai pakabinti.

„Įdiegus elektroninį bilietą, būnant stotelėje ir telefone įsijungus el. bilieto programėlę bus galima matyti realius autobusų atvykimo į tą stotelę laikus, bet prie stulpo kabės popieriniai tvarkaraščiai kaip ir dabar. Tvarkaraščiai turėtų būti aiškūs ir paprasti. Jų formos kol kas keisti neplanuojame, nebent koncesininkas pateiktų kitus, patogesnius, sprendimus“, – teigė Savivaldybės atstovas.

Koncesininkas taip pat būtų atsakingas už autobusų stotelių priežiūrą: valymą ir remontą.

„Koncesininkas susirinktų pajamas ne iš Savivaldybės biudžeto, o iš reklamos.“

J. Leipus

Uždirbtų iš reklamos

Pasak J. Leipaus, siekiama, kad naujoji stotelių infrastruktūra ir jos priežiūra netaptų finansine našta Savivaldybės biudžetui.

„Mūsų tikslas, kad koncesininkas sau pajamas generuotų iš reklamos, kurią galėtų viešinti stotelėse. Mes neribotume stotelėse reklamos plotų, tokie galėtų būti įrengti visuose 92 paviljonuose.

Koncesininkas susirinktų pajamas ne iš Savivaldybės biudžeto, o iš reklamos“, – sako J. Leipus.

Panevėžio savivaldybė nusiteikusi pakeisti miestui garbės nedarančius senus autobusų stotelių paviljonus ir jau paskelbė konkursą koncesininkui. G. KARTANO nuotr.

Panevėžio savivaldybė nusiteikusi pakeisti miestui garbės nedarančius senus autobusų stotelių paviljonus ir jau paskelbė konkursą koncesininkui. G. KARTANO nuotr.

Savivaldybė planuoja sutartį su konkurso laimėtoju pasirašyti dešimčiai metų. Pasak skyriaus vedėjo, apskaičiuota, kad iš gaunamų pajamų už reklamą per tiek laiko atsipirktų tokių paviljonų įrengimo išlaidos.

Konkursą stotelėms atnaujinti skelbianti Savivaldybė pripažįsta, kad dauguma jų toli gražu nedaro garbės miestui: keleivių paviljonai nepatrauklūs ir nepatogūs, suoliukai nusidėvėję arba jų iš viso nėra, kai kur net netinkami naudotis, stotelėse nėra autobusų eismo schemų.

Pasak Savivaldybės, tokios stotelės kuria nepatrauklų miesto įvaizdį.

Naujovė autobusuose

Greičiau nei naujų stotelių panevėžiečiai turėtų sulaukti dar didesnės naujovės miesto autobusuose.

Jau dabar juose matyti įrengti naujieji būsimojo elektroninio bilieto komposteriai.

Jau nuo spalio 1 dienos už važiavimą miesto autobusais bus galima atsiskaityti naudojant specialias korteles arba mobiliąsias programėles.

Įdiegus naują atsiskaitymo už važiavimą autobusais sistemą keleiviai galės rinktis vieną iš 2 bilieto nuskaitymo galimybių: programėlę išmaniajame telefone, elektroninio bilieto plastikinę kortelę.

Nedraugaujantys su išmaniosiomis naujovėmis galės toliau naudotis ir popieriniu bilietuku, tačiau jis atrodys kitaip nei dabartinis, kainuos brangiau.

Keleiviai galės autobuse iš vairuotojo arba bilietų pardavimo vietose įsigyti popierinį bilietą su QR kodu. Jis bus pažymimas kaip ir elektroninis – įlipus į autobusą. Toks vienkartinis popierinis bilietas kainuos tiek pat, kiek dabar kainuoja popieriniai bilietai, įsigyjami iš vairuotojo, tai yra eurą, jei nepritaikoma nuolaida.

Vienkartinis elektroninis bilietas be nuolaidos kainuotų 52 centus.

Panevėžio autobusuose įdiegus elektroninę atsiskaitymo už važiavimą sistemą, atsiras ir naujų bilietų rūšių.

Spalio 1-ąją įsigaliojus naujiems bilietams, dabartinius vienkartinius popierinius bilietus keleiviai galės naudoti dar mėnesį – iki spalio 31 dienos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų