„SEKUNDĖS“ ARCHYVO nuotr.

Panevėžiečiai statys Kauno kogeneracinę jėgainę

Panevėžiečiai statys Kauno kogeneracinę jėgainę

Kauno kogeneracinė jėgainė po daugiau kaip metus trukusio tarptautinio viešųjų pirkimų konkurso sudarė sutartį su pagrindinių statybos darbų vykdytoju Panevėžio statybos trestu (PST).

Pasirašytos sutarties paslaugų vertė – 33,6 mln. Eur. PST darbus (pagrindinės ir pagalbinės įrangos pastatai, inžineriniai tinklai bei komunikacijos, vidaus keliai ir kt.) ketina pradėti artimiausiu metu. Jėgainės projektą Vyriausybė yra pripažinusi valstybei svarbiu ekonominiu projektu.

Naujojoje moderniausius aplinkosaugos ir technologinius reikalavimus atitinkančioje elektrinėje elektros energijai ir šilumai gaminti bus naudojamos nepavojingos po rūšiavimo likusios ir perdirbti netinkamos komunalinės bei pramoninės atliekos, vandenvalos įrenginiuose susidarantis dumblas.

Planuojamos didelio efektyvumo jėgainės elektrinė galia sieks apie 24 MW, šiluminė – apie 70 MW. Tai kasmet leis racionaliai panaudoti apie 200 tūkst. tonų išrūšiavus likusių komunalinių ir pramoninių atliekų, pagaminti apie 500 GWh šilumos, 170 GWh elektros energijos. Jėgainė pagamins apie 40 proc. Kaunui centralizuotai tiekiamos šilumos, 94 000 būstų reikalingos elektros energijos, spręs atliekų kaupimo sąvartynuose problemą.

Visos investicijos į jėgainę be finansavimo kaštų sudarys apie 150 mln. Eur.

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų