Nuotrauka: Senukai.lt

Naudingi patarimai: sužinokite, kuris trimeris labiausiai tiks jūsų kiemui

Naudingi patarimai: sužinokite, kuris trimeris labiausiai tiks jūsų kiemui

Įsibėgėjus pavasariui, laikas pagalvoti apie kiemo priežiūrą. Krūmai ar sunkiai pasiekiamose vietose auganti žolė yra neįveikiama nei robotui žoliapjovei, nei rankinei žoliapjovei. Tokio kiemo priežiūrai yra būtinas trimeris. 

Išsirinkti trimerį gali būti sudėtinga – skirtingos specifikacijos, galia, gamintojai ir kiti aprašymuose nurodyti aspektai gali susukti galvą. Kad būtų paprasčiau išsirinkti, Išskyrėme kelis kriterijus, kad būtų paprasčiau išsirinkti pageidaujamą modelį.

Trimerio tipas

Trimeriai būna trijų tipų: benzininis trimeris, elektrinis trimeris ir akumuliatorinis trimeris. Kaina nėra vienintelis skirtumas tarp šių tipų, tad kuo jie skiriasi?

  • Nuotrauka: Senukai.lt

    Benzininis trimeris. Benzininis trimeris yra pats galingiausias iš visų trimerių tipų – jis gali net atstoti krūmapjovę. Vis tik yra ir keli trūkumai – šio tipo trimeriai gan garsiai veikia ir jie varomi benzinu. Populiariausias pasirinkimas – keturtaktis trimeris.

  • Elektrinis trimeris. Šis trimeris yra itin tylus ir ekonomiškas, kadangi yra jungiamas į elektros lizdą. Tačiau čia susiduriame ir su trūkumu – jam reikia elektros šaltinio, o tai ne visuomet pasiekiama.
  • Akumuliatorinis trimeris. Akumuliatorinis trimeris yra pats populiariausias, nes turi tiek benzininio, tiek elektrinio trimerių privalumus – jie yra daug tylesni už benzininius bei jiems nereikia elektros lizdo, kaip elektriniams. Tiesa, akumuliatoriniai trimeriai gali būti silpnesni už benzininius, tad reikėtų atsižvelgti į jo galingumą, norint jį naudoti kaip krūmapjovę.

 

Kiti kriterijai

Pasirinkus trimerio tipą, reikia atsižvelgti ir į kitus kriterijus:

  • Galia. Įvertinkite savo kiemą – jei jame daug krūmų, aukštos žolės, reikės galingesnio trimerio, o jei žolė minkšta ir neaukšta, galite žvalgytis į mažiau galingus, elektrinius ar akumuliatorinius trimerius.
  • Svoris. Renkantis trimerį, būtina atsižvelgti ir į svorį – kuo didesnis žolės pjovimo plotas, tuo lengvesnio trimerio reikia. Žinoma, trimerio diržai palengvina nešiojimo naštą, tačiau galiausiai vis tiek pavargsite.
  • Pjovimo lynas. Pjovimo lynas gali būti apvalus arba kvadratinis. Apvalus labiau tinka minkštai, žemai žolei, o kvadratinis – krūmams bei tankiai, aukštai žolei.
  • Pjovimo plotis. Pjovimo plotis svyruoja nuo 3-4 centimetrų (jei trimeris skirtas žemai žolei) iki 50 cm (krūmams pritaikytas trimeris). Kuo didesnis pjovimo plotis, tuo greičiau nupjausite žolę, o kuo plotis mažesnis, tuo kruopščiau pavyks pasiekti prie sunkiai prieinamų vietų.
  • Triukšmo lygis. Tai itin svarbu pjaunant žolę gyvenamųjų namų kvartaluose – niekas nenori be reikalo trukdyti kaimynų poilsio.

Gamintojai 

Nuotrauka: Senukai.lt

Renkantis trimerį, rekomenduojame visų pirma susipažinti su populiariausių gamintojų siūloma produkcija – ji ne veltui populiariausia. Pavyzdžiui, visiems žinomas Makita trimeris ar Stiga trimeris, nors ir kainuos daugiau, bus tikrai geresnis už nežinomo gamintojo siūlomą trimerį. Tuo metu kiek mažiau žinomas Dewalt trimeris taip pat pasiūlys gerą kokybę, bet kainuos mažiau – trimerių kainos iš dalies priklauso ir nuo gamintojo žinomumo, pelnyto už ilgaamžes ir kokybiškas prekes.

Pasirinkus populiarų gamintoją, galvos skausmo nekels ir trimerio priedai – populiariems modeliams rasti detales itin lengva.

Trimeris yra vienas iš tų įrankių, be kurių kiemo priežiūrą sunku įsivaizduoti. Jis naudojamas kone kiekvieną savaitę, todėl specialistai rekomenduoja per daug netaupyti ir išsirinkti tikrai saugų ir kokybišką daiktą. Senukai.lt internetinėje parduotuvėje rasite viską, ko gali reikėti kiemo priežiūrai – užsukite ir įsitikinkite tuo patys!

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų