"Sekundės" archyvo nuotr.

Mokyklose prasideda nacionalinis mokinių pasiekimų patikrinimas

Mokyklose prasideda nacionalinis mokinių pasiekimų patikrinimas

Lietuvos mokyklose pirmadienį prasideda nacionalinis mokinių pasiekimų patikrinimas (NMPP).

Jame dalyvauja antrų, ketvirtų, šeštų ir aštuntų klasių mokiniai, jie atliks matematikos, lietuvių kalbos ir kitų dalykų užduotis, pranešė Nacionalinis egzaminų centras (NEC).

Per patikrinimą antrokai atliks skaitymo, t. y. teksto suvokimo, rašymo ir matematikos užduotis, ketvirtokai – skaitymo, rašymo, matematikos ir pasaulio pažinimo užduotis.

Šeštos klasės mokiniai atliks skaitymo, rašymo bei matematikos užduotis, o aštuntos klasės mokiniai – kompiuterinius matematikos ir gamtos mokslų testus.

Šiemet pirmą kartą nuo užduočių popieriuje atlikimo aštuntokai pereis prie modernesnio – elektroninio – formato.

NMPP dalyvaujantys aštuntų klasių mokiniai matematikos ir gamtos mokslų užduotis atliks ir klausimynus pildys ne popieriniuose sąsiuviniuose, bet kompiuteriu.

Paskutinis NMPP vyks gegužės 9 dieną.

NEC pranešime pažymi, kad nacionalinis pasiekimų patikrinimas yra ne egzaminas, bet savo jėgų išmėginimas, jis nereikalauja specialaus pasiruošimo, užduotis atliekama per dalyko pamoką.

„Girdime iš mokyklų, mokinių tėvų, kad mokytojai specialiai rengia vaikus pasiekimų patikrinimui, jis labai sureikšminamas. To neturėtų būti, pasiekimų patikrinimas įvertina per visus mokslo metus įgytas žinias, gebėjimus“, – sako NEC direktorė Saulė Vingelienė.

Anot jos, svarbiausias patikrinimo tikslas – suteikti grįžtamojo ryšio informacijos mokiniams, jų tėvams, mokytojams, mokykloms ir savivaldybėms apie mokinių mokymosi rezultatus.

NEC įsipareigoja visoms savivaldybėms, mokykloms, mokiniams ir jų tėvams parengti detalesnes nei iki šiol ataskaitas apie pasiekimus su rekomendacijomis, kokios sritys turėtų būti stiprinamos, į ką atsižvelgti mokantis. Tokios ataskaitos bus parengtos iki spalio.

Individualizuota informacija apie kiekvieno mokinio pasiekimus bus pateikiama tik mokiniui ir jo tėvams, mokytojas gaus ataskaitas apie klasę, savivaldybės – apie savo mokyklas.

Komentarai

  • Aš manau,kad čia didesnis dėmesys pačiam mokytojui,t.y.kaip jis išmoko mokinį. Tarkim tokios kaip matematikos neišmoksi,ją reikia suprasti. O mokinys supras tik tada,kaip išaiškins mokytojas.

  • Bereikalingas didžiūlis stresas vaikams, tėvams ir mokytojams. Maniškis ketvirtokas…pradėjome stresuoti jau nuo rugsėjo….

  • Vaikai ir mokytojai apkrauti bereikalingais ,,patikrinimais“. Nuo to rezultatai nei kiek negerėja. Ritamės žemyn. Trūksta mokytojų, klasės didelės. Neįmanoma per pusvalandį išmokyti 30 vaikų ir patikrinti jų įgytas žinias. O raštingumas …vaikai rašo rašinius telefoninių žinučių tekstu. Be nosinių, taškelių, varnelių, brūkšnių, taškų ir kablelių.

  • Tikrai nereikalinga,užtenka sreso ir taip

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų