Juodoji statistika: per tris metų mėnesius – virš 100 pranešimų apie seksualinį smurtą prieš vaikus

Juodoji statistika: per tris metų mėnesius – virš 100 pranešimų apie seksualinį smurtą prieš vaikus

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovės Ilmos Skuodienės teigimu, per pirmuosius tris šių metų mėnesius gauta virš 105 pranešimų apie galimą seksualinį smurtą prieš vaikus.

Nors statistika nedžiugina, I. Skuodienė pažymi, kad pranešimų skaičius rodo padidėjusį visuomenės aktyvumą atpažįstant ir pranešant apie seksualinį vaikų išnaudojimą.

„Tai, ką matome per paskutinius kelis metus, tikrai skaičiai auga. Per praėjusius metus pranešta apie 300 galimo seksualinio smurto prieš vaikus atvejų. Šiais metais per tris mėnesius turime virš 105 atvejų“, – ketvirtadienį žurnalistams teigė I. Skuodienė.

„Aš negaliu sakyti, kad tai yra džiuginanti tendencija, bet yra svarbu pasakyti, kad žmonės reaguoja, mes esame aktyvesni, mes daugiau dėmesio skiriame. Tikrai didelis ačiū ir gydytojams, ir mokytojams ir auklėtojams, kurie atkreipia dėmesį. Neignoruojame šios temos, nepasitelkiame tik savo baimes, bet klausomės vaikų, girdime, tikime jais ir pranešame“, – pridūrė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vadovė.

Anot jos, šiuo metu labiausiai trūksta visuomenės švietimo apie seksualinį smurtą prieš vaikus. I. Skuodienė pabrėžia, kad vaikus reikia mokyti atpažinti seksualinį smurtą nuo raidos pradžios.

„Ko trūksta, tai švietimo: a) bendrai suaugusiems, b) tėvams, kaip kalbėti su savo vaikais ir c) vaikams. Reikia pradėti kalbėti jiems suprantama kalba nuo pat pradžių, nuo jų raidos. Kalbėtis apie jų kūno ribas, apie apatinių taisyklių ribas – kas gali liesti, kaip gali liesti, kad vaikai aiškiai suprastų savo kūną ir savo kūno taisykles“, – aiškino ji.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų