Juozo Miltinio dramos teatras. P. Židonio nuotr.

J. Miltinio istorija sudomino prezidentą

J. Miltinio istorija sudomino prezidentą

https://sekunde.lt/leidinys/paneveziobalsas/Į Panevėžį pažiūrėti spektaklio susirengęs šalies prezidentas Gitanas Nausėda patyrė, kad Juozo Miltinio dramos teatras susigrąžino buvusią šlovę, kai bilietus žiūrovai iššluodavo gerokai iš anksto.

J. Miltinio dramos teatro salėje spektaklį „Sala, kurios nėra“ šį šeštadienį kartu su publika žiūrės ir pirmoji šalies pora – prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana.
Šalies vadovas atvyksta ne oficialaus vizito, bet kaip žiūrovas.
„Prezidentas ir ponia Diana yra teatro mylėtojai. Kai eina pareigas, prezidentas rečiau gali pamatyti jį dominančius spektaklius, o J. Miltinio dramos teatro pastatymą „Sala, kurios nėra“ jau kurį laiką norėjo pamatyti. Prezidentas džiaugiasi, kad darbotvarkė jam leido šeštadienį pasižiūrėti spektaklį Panevėžyje“, – „Sekundei“ komentavo prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis.
Jo teigimu, prezidentą G. Nausėdą domina toli gražu ne tik Vilniaus teatrai. Panevėžio J. Miltinio dramos teatras irgi jo pamėgtas. Jo aktorę Eleonorą Koriznaitę prezidentas šįmet apdovanojo „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi už įsimintinus vaidmenis bei reikšmingą indėlį į Lietuvos kultūrą.

Dėl bilietų turėjo pasistengti

Bilietai į prezidentą G. Nausėdą sudominusį spektaklį jau seniai iššluoti. Prezidento komandai teko pasistengti, kad aukščiausias šalies vadovas išvystų pilnas sales žiūrovų sutraukiantį pastatymą.
„Mūsų turimomis žiniomis, prezidentas iš pradžių pabandė įsigyti bilietus. Kadangi visi buvo išparduoti, jo atstovė paskambinusi į teatrą paklausė, ar nebūtų užšaldytų vietų ir galimybių įsigyti bilietus. Teatras visada turi palikęs keletą vietų netikėtiems svečiams, kritikams ir panašiai. Šįkart irgi turėjo kelias vietas ir galėjo suteikti prezidentui bei jo komandai“, – pasakojo teatro meno vadovas ir spektaklio „Sala, kurios nėra“ režisierius, dramaturgas Aleksandras Špilevojus.
Anot jo, prezidento apsilankymas spektaklyje – svarbus įvykis teatrui, tačiau pats režisierius teigia to pernelyg nesureikšminantis.
„Gerbiu labai įvairią publiką – tiek pensinio amžiaus, tiek vaikus ir paauglius, tiek turtingus ir vargšus. Žmonių neskirstau pagal jų pareigas. Iš tos pusės žiūrint, tai bus dar vienas žiūrovas. Bet, žinoma, prezidentas pirmą kartą lankysis mano režisuotame spektaklyje ir tai labai malonu“, – sako A. Špilevojus.

Anšlaginis spektaklis

Prezidentą sudominęs spektaklis „Sala, kurios nėra“ pirmą kartą didžiojoje scenoje parodytas dar praėjusį metų gruodžio pradžioje. Iki šiol bilietai į jį iš karto išgraibstomi.
A. Špilevojus svarsto galintis tik nuspėti, kodėl šis darbas žiūrovams toks įdomus, kad jo pažiūrėti į Panevėžį atvažiuoja ir renginių gausos išlepinti didmiesčių gyventojai.
„Turbūt spektaklis žiūrovus traukia pirmiausia dėl to, jog tai istorija apie labai reikšmingus, ryškius, nekasdienius ir netipinius žmones, kurie gyveno ir kūrė Panevėžyje – Juozą Miltinį bei jo bendražygius, jo aktorius. Daug žiūrovų dėmesio sulaukia tai, kad spektaklis sukurtas dviejų teatrų, jame skamba nuostabi muzika, atliekama gyvo simfoninio orkestro. Ne paskutinėje vietoje yra ir puikus aktorių ansamblis. Labai žaviuosi, kaip spektaklyje atsiskleidė tiek J. Miltinio dramos teatro aktoriai, tiek kviestinis aktorius Laurynas Jurgelis, suvaidinęs jauną J. Miltinį ir sukūrę šiuo metu įspūdingiausią savo gyvenimo vaidmenį“, – mano meno vadovas.

Mėgo gerą muziką

Kuriant šį spektaklį pirmą kartą Panevėžio scenos istorijoje Juozo Miltinio dramos teatras ir Panevėžio muzikinis teatras susivienijo bendram tikslui – papasakoti legendinės teatro asmenybės J. Miltinio ir jo kuriamo teatro pradžios istoriją.
Šios pjesės autorius A. Špilevojus yra pasakojęs, kad mintis suvienyti pajėgas gimė natūraliai. Anot jo, pradėjus tyrinėti ir gilintis į J. Miltinio istoriją, jo asmenybę, iškilo faktas, kad šio režisieriaus pirmuosiuose spektakliuose grojo gyva muzika. 1940-aisiais dar nebuvo galimybės spektaklyje naudoti garso įrašų. O J. Miltinis labai vertino gerą muziką.
„Pirmadieniais nevykdavo spektakliai ir jų repeticijos. Tą dieną režisierius kviesdavosi muzikantus iš visos Tarybų Sąjungos. Įvairios žvaigždės į Panevėžį noriai atvykdavo ne tik pagroti, bet ir su tuo pačiu J. Miltiniu išgerti vyno, pabendrauti. O žiūrovai noriai eidavo klausytis. Tai paskatino ir mane ieškoti galimybės pastatyti spektaklį, kuriame skambėtų gyva muzika“,– pasakojo A. Špilevojus.
Šis dviejų teatrų bendras darbas neliko nepastebėtas ir kritikų.
Kompozitorius Mantvydas Leonas Pranulis už šiam spektakliui sukurtą muziką įvertintas aukščiausiu Lietuvos teatro apdovanojimu – Auksiniu scenos kryžiumi.

Pirmasis susidomėjęs spektakliu

Prezidentas G. Nausėda – pirmasis šalies vadovas, į J. Miltinio dramos teatrą atvykstantis ne oficialaus vizito, o kaip žiūrovas.
Teatro senbuviai pamena, jog šiuose Melpomenės rūmuose yra lankęsi bene du prezidentai, tačiau abu kartus jie atliko savo pareigas. 1994-ųjų vasario 16-ąją prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas atvyko į Panevėžį J. Miltiniui už viso gyvenimo nuopelnus įteikti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 3-iojo laipsnio ordiną.
Panevėžio dramos teatre yra apsilankiusi ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji 2014-aisiais dalyvavo Panevėžio paskelbimo Lietuvos kultūros sostine iškilmėse.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų