Irkluotojai iš tarptautinės regatos parsivežė 12 medalių

Keturi Panevėžio sporto centro irkluotojai, Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo rinktinės atstovai, dalyvavo Limasolyje (Kipras) vykusioje 18-oje tarptautinėje sprinto regatoje. Čia panevėžiečiai nusiteikė kovingai ir laimėjo 12 medalių – 9 aukso bei 3 sidabro.

„Liucija Railaitė, Rasa Vaičikonytė, Danielius Gaurys, Dovydas Gaurys – šie sportininkai dar rugsėjį iškovojo teisę Kipre atstovauti Lietuvai, kuomet Lenkijoje vykusiose didžiausiose pasaulyje jaunučių baidarių ir kanojų irklavimo varžybose „Olympic Hopes“ („Olimpinės viltys“) laimėjo du aukso, ir po vieną sidabro bei bronzos medalius. Džiaugiuosi šių sportininkų puikiais pasiekimais – namo parvežėme net dvylika aukso ir sidabro medalių. Nors irklavimas – vasaros sportas ir šiomis varžybomis užbaigėme sezoną, tačiau intensyvus darbas nenutrūks ir žiemą. Irkluotojai dirbs sporto salėse ir taip ruošimės ateinančiam sezonui“, – sako Panevėžio sporto centro baidarių ir kanojų irklavimo treneris Vytautas Vaičikonis.

Kipre vykusioje regatoje startuota vienvietėmis ir dvivietėmis baidarėmis 200 ir 500 metrų nuotoliuose. 200 ir 500 m lenktynėse jaunių grupėje irkluodama vienvietę baidarę Liucija Railaitė abi distancijas įveikė pirma. Mergaičių grupės dalyvė Rasa Vaičikonytė buvo nepralenkiama ir sportininkė taip pat 200 bei 500 m nuotoliuose finišavo pirma. Jaunių grupėje irkluodamos dvivietę baidarę Rasa Vaičikonytė su Liucija Railaite 200 ir 500 m distancijas įveikė pirmos. Vienviete kanoja irklavęs Dovydas Gaurys 200 ir 500 m finišo liniją kirto pirmas, o tas pačias distancijas Danielius Gaurys įveikė antras. Dviviete kanoja irklavę Dovydas ir Danielius 200 m lenktynėse finišavo pirmi, o 500 m – antri. Šiuos sportininkus treniruoja Dalia Vaičikonienė ir Vytautas Vaičikonis.

Varžybose dalyvavo 12 šalių – Lietuvos, Latvijos, Kipro, Egipto, Sakartvelo, Graikijos, Vengrijos, Izraelio, Moldovos, Serbijos, Slovėnijos bei Slovakijos – irkluotojai.