Autobusų stoties prieigose kadaise stūksojusių kioskų vietoje planuojamas naujas daugiabutis – Savivaldybė jau paskelbė konkursą jam suprojektuoti. P. Židonio nuotr.

Ieško idėjų naujam daugiabučiui

Ieško idėjų naujam daugiabučiui

Jau kurį laiką puoselėjusi mintį šalia autobusų stoties pastatyti daugiabutį, Panevėžio savivaldybė paskelbė architektūrinės idėjos konkursą. Planuojama, kad jau po poros metų stoties pašonėje, kadaise stūksojusių kioskų vietoje iškils keturių aukštų pastatas su mansarda.

Jo pirmuosiuose aukštuose įsikurtų Socialinių reikalų skyrius, o viršutiniuose apsigyventų į miestą atvykstantys dirbti trūkstami specialistai – pedagogai, medikai, menininkai ir kiti.

Konkurso sąlygose nurodoma, kad techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų kaina negali būti didesnė nei 75 tūkst. eurų, o pastato visos statybos kainuotų apie 1,5 mln. eurų.

Idėjas, koks galėtų būti būsimasis daugiabutis, konkurso dalyviai turi pateikti iki gruodžio 2-osios. Statybos, pasak Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėjo Sauliaus Glinskio, galėtų prasidėti 2023 metais.

Anot jo, nesinori tikėti, kad niekas konkursu nesusidomės. Architekto nuomone, toks konkursas gali būti tramplinas jauniems projektuotojams. Pasak S. Glinskio, objektas nėra labai sudėtingas, tačiau savotiškai įdomus, nes stovės pačiame miesto centre.

„Jaunimas galės išreikšti savo fantaziją. Žinoma, nesakau, kad neateis ir rimtesni projektuotojai“, – svarsto miesto vyriausiasis architektas.

Neišsiskirs iš bendro vaizdo

Savivaldybės planuojamo daugiabučio pirmame ir antrame aukštuose numatyti kabinetai Socialinių paslaugų skyriui. Jo darbuotojai šiuo metu dirba susispaudę Savivaldybės patalpose Laisvės aikštėje. Trečiame ir ketvirtame aukštuose numatoma įrengti ekonominės klasės butus, skirtus dirbti į Panevėžį atvykusiems trūkstamiems specialistams – medikams, pedagogams, kultūros, socialiniams darbuotojams ir pan. Tokiems darbuotojams Savivaldybė šiuo metu yra skyrusi daugiau nei dešimt butų. Pastačius daugiabutį, gyventojus iš vadinamųjų tarnybinių butų svarstoma perkelti į naują pastatą, o senuosius paversti socialiniais būstais.

Kiek name bus butų, konkrečiai neapibrėžiama. Pasak S. Glinskio, pastato plotas siektų apie 1500 kv. m, iš jų maždaug pusę numatyta skirti būstams. Jo teigimu, vieno konkurso dalyvio suprojektuotas butų skaičius gali kiek skirtis nuo kito, priklausomai nuo architektūrinės išraiškos.

Pasak S. Glinskio, būsimasis daugiabutis neturėtų iškristi iš miesto centro konteksto. Kadangi šalia stovi keturių aukštų pastatas su mansarda, ir naujasis turėtų būti panašaus dydžio, tik statytas iš šiuolaikinių medžiagų.

Vyriausiojo architekto teigimu, laimėtoją lems ir pasiūlytoji architektūrinė idėja, ir kaina.

Gelbėtų požeminė aikštelė

Architektūrinės idėjos konkurso dalyviams teks išspręsti ir nemenką galvos skausmą – automobilių stovėjimą užkimštame miesto centre.

S. Glinskio nuomone, iškilus daugiabučiui, automobiliai dar labiau neapkraus centro. Atvykstančiuosius tvarkyti reikalų į Socialinių paslaugų skyrių gelbėtų naujosios autobusų stoties požeminė maždaug devyniasdešimties vietų stovėjimo aikštelė. Architektas svarsto, kad šiame name apsigyvens jauni specialistai, kurių dauguma dirbs centre, tad jiems automobilio dažnai neprireiks – galės į darbą nukakti pėstute.

Komentarai

  • Palikite oro centrui. Viešbutyje kurkites.

  • Kiekvienas mėnuo lengvai uždirba daugiau nei 15 000 USD, atlikdamas labai paprastą namų darbą. Praėjusį mėnesį aš gavau 16834 USD iš šio internetinio darbo tiesiog tai darydamas ne visą darbo dieną tik 2 valandas per dieną ……….. Atidaryti šią svetainę

    Norėdami gauti išsamią informaciją ………. Newapp1.com

  • Nejaugi nėra sklypų mieste, kad reikia pakuoti í tokią ankštą vietą?
    O argumentas apie tai kad jauni specialistai í darbą vaikščios pėsti yra kvailas. Kur kasdien stovės tų specialistų automobiliai? Ar jiems bus uždrausta juos turėti?

  • Miestas plečiasi Šiaulių link,eina visos komunikacijos yra vietos ir medeliams, aikštelėms pasportuoti ir kt .Centre statykit kultūrinius objektus. Bet ne, sukiša į centrą, na ir gadina vieni kitiems orą.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų