Gabrielius Landsbergis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

G. Landsbergis: įvykiai patvirtino, kad Rusija nenuspėjama ir pavojinga

G. Landsbergis: įvykiai patvirtino, kad Rusija nenuspėjama ir pavojinga

Rusijos samdinių „Wagner“ maištas prieš Kremliaus valdžią parodo tiek pavojingą Rusijos nenuspėjamumą, tiek paneigia idėją, kad Maskvai reikėtų laiko pasiruošti agresijai prieš NATO nares, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Anot jo, spartus „Wagner“ grupuotės judėjimas per Rusiją yra įrodymas, kad Kremliaus režimas, norėdamas smogti NATO, galėtų greitai ir lengvai kirsti Baltarusijos teritoriją.
„Mums jau kelis dešimtmečius buvo sakoma, kad galima kalbėtis su Rusija, vėliau – jog galima nuspėti jos veiksmus. Bet mes visada sakydavome, kad Rusija yra nenuspėjama ir tai yra didžiausia problema. Mūsų sąjungininkai taip pat sakydavo, kad Rusijai reikia laiko surinkti karines pajėgas, kad galėtų vykdyti pavojingus veiksmus NATO pasienyje. Bet dabar matome, kaip greitai viskas gali nutikti – kariniam vienetui prireikė pusės dienos, kad atsidurtų 200 km nuo Maskvos. Dabar pagalvokite, kaip lengvai jie galėtų kirsti Baltarusiją“, – pirmadienį prieš prasidedant ES Užsienio reikalų tarybai teigė G. Landsbergis.
Anot ministro, šiuo metu ypač svarbu kurti konkrečius gynybinius planus ir sustiprinti rytines, su Rusija ir Baltarusija sienas turinčias, NATO nares.
„Taigi dabar labai stipriai prašome savo sąjungininkų itin rimtai žiūrėti į mūsų situaciją, atsižvelgti į viską, kas vyksta Rusijoje, ir pateikti labai konkrečius planus, kaip sustiprinti rytines šalis, turinčias sieną su Rusija ir Baltarusija“, – teigė jis.
Rusijos samdinių grupuotės „Wagner“ vadovas Jevgenijus Prigožinas penktadienį pareiškė ketinąs nuversti Rusijos karinę vadovybę. Jo pajėgoms sparčiai judant link Maskvos ir užėmus Rostovą prie Dono bei Voronežą, šeštadienio vakarą pranešta, kad J. Prigožinas nutarė atsitraukti.
Maskva nurodo, kad kaltinimai „Wagner“ vadui ginkluoto sukilimo prieš Rusijos karinę vadovybę organizavimu bus panaikinti, o pats J. Prigožinas pasitrauks į Baltarusiją.
Gegužės pabaigoje Baltarusijos gynybos ministras Viktoras Chreninas ir Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pasirašė dokumentus, sudarančius sąlygas Rusijos taktinių branduolinių ginklų dislokavimui Baltarusijos teritorijoje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų