Dvi Lietuvos baleto kartos susitiks „Žizel“ spektaklyje Panevėžyje

Dvi Lietuvos baleto kartos susitiks „Žizel“ spektaklyje Panevėžyje

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) artistai šį mėnesį Panevėžio bendruomenių rūmuose rodys du skirtingus spektaklius: balandžio 21 d. 18 val. – klasikinį Adolphe’o Adamo baletą „Žizel“, o balandžio 27 d. 18 val. – ispaniškos muzikos operetę „Sarsuela“.

„Mano nuomone, „Žizel“ – tai pirmiausia labai graži istorija. Ji niekada nesensta, nes pasakoja apie jaunos merginos tyrumą ir širdį, kurią išdavyste sudaužo pirmoji jos išgyventa meilė. Žizel – paprasta kaimo mergina, kurią motina bando nuo visko apsaugoti, bet kaip tik vienišumas ir lemia nepaprastą Žizel naivumą. Ši savybė amžina: tokių merginų bus visada“, – įsitikinusi ispanų choreografė Lola de Avila, sukūrusi baleto „Žizel“ pastatymą LNOBT scenoje.

Šoks žymiausia nacionalinio baleto pora

Pagrindinius Žizel ir Alberto vaidmenis Panevėžio scenoje atliks turbūt geriausiai žinoma nūdienos Lietuvos baleto pora – Kristina Gudžiūnaitė ir Genadijus Žukovskis. Neabejojame, kad esate juos pastebėję jei ne LNOBT scenoje, tai televizijos ekranuose: jie šoko daugelyje pastarajame dešimtmetyje LRT įrašytų baleto spektaklių, taip pat sėkmingai dalyvavo 2019 m. LNK televizijos projekte „Šokio revoliucija“, kuriame, nustebinę žiūrovus savo akrobatiniais sugebėjimais, prasiveržė į finalą.

„Žizel“. Nuotr. Martynas Aleksa

 

„Žizel“. Nuotr. Martynas Aleksa

 

Šįkart Kristiną ir Genadijų matysime jiems labiau įprastame klasikinio baleto amplua. „Žizel“ apima du skirtingo stiliaus pasakojimus – realistinį ir mistinį, kuriame dėl Žizel mirties apgailestaujantis princas Albertas pilnaties nutviekstą naktį išvysta savo mylimosios vėlę tarp vilisų – nekaltų mergelių dvasių, susitikimas su kuriomis vyrams dažniausiai būna pražūtingas. Ar pajėgs kilniaširdės Žizel meilė apsaugoti Albertą nuo piktų vilisų keršto?..

Įdomu, kad vilisų valdovę Mirtą Panevėžyje šoks pati jauniausia LNOBT baleto trupės solistė – Metų baleto viltimi šįmet tituluota Nora Straukaitė. Dažniausiai Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą baigusios balerinos darbą trupėje pradeda kordebaleto gretose, tačiau Norai buvo suteikta ypatinga išimtis, ir jau per pirmąjį savo sezoną teatre perspektyvi šokėja sukūrė visą puokštę įsimintinų vaidmenų. Tad drąsiai galima tvirtinti, kad Panevėžio scenoje susitiks dvi Lietuvos baleto kartos.

Ispaniška „Sarsuelos“ energija

Baleto „Žizel“ spektaklis Panevėžio bendruomenių rūmuose bus rodomas su muzikos fonograma. Tačiau trokštančius gyvos, jaunatviška energija liepsnojančios muzikos balandžio 27-ąją kviečiame į ispaniškos muzikos operetę „Sarsuela“, kurioje dainuos ir šoks visas būrys jaunosios kartos operos solistų: Greta Keraitė, Gabrielė Lileikaitė-Pavilionė, Austėja Zinkevičiūtė, Laurynas Aksamitas, Juozas Janužas, Arminas Skirvainis ir šįmet LNOBT Operos viltimi tituluotas tenoras Karolis Kašiuba.

„Sarsuela“

„Sarsuela“. Nuotr. Martynas Aleksa

„Sarsuela“. Nuotr. Martynas Aleksa

Tango ir flamenko ritmais banguojanti „Sarsuela“ bus tarsi gaivaus oro gurkšnis visiems, pavargusiems nuo sudėtingų nūdienos aktualijų. Tad kelioms valandėlėms persikelkime ten, kur Andalūzijos tavernoje po vijokliais visada gausi taurę svaiginančio vyno, kur kavalieriai varžosi dėl tamsiaakių gražuolių, o šios šokdamos šauniai kaukši į grindinį batelių kulniukais.

Dėl suplanuotos rekonstrukcijos anksčiau baigęs teatro sezoną, LNOBT kolektyvas į savo rūmus Vilniaus centre žiūrovus vėl pakvies lapkričio mėnesį, kai scenoje bus rodoma Giuseppe‘s Verdi operos „Aida“ premjera. Iki tol artistai rengs savo pasirodymus įvairiuose šalies miestuose, dalyvaus Lietuvoje ir užsienyje rengiamuose operos festivaliuose.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų