Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. P. Židonio nuotr.

Dieną apkartino ne tik nusikaltimas

Dieną apkartino ne tik nusikaltimas

Vizitas į naująjį Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatą Beržų gatvėje panevėžietei tapo nemenku išbandymu. Jos patirtis – gražus ir modernus pastatas nėra patogus jame priverstiems apsilankyti ir laukti žmonėms. Policija teigia už sukeltus nepatogumus atsiprašanti.

Panevėžietei Marijai moderniame Panevėžio policijos pastate Beržų gatvėje šią savaitę teko apsilankyti po sutuoktiniui įvykusio nemalonaus incidento.

Ji pas pareigūnus palydėjo pinigus praradusį garbaus amžiaus vyrą, norėjusį parašyti pareiškimą.

Marija pasakoja net numanyti negalėjusi, kad sutvarkyti reikalus policijoje prireiks šitiek laiko ir sveikatos.

Pasak panevėžietės, sutuoktinis jau įkopęs į devintą dešimtį, kartais sunkiau orientuojasi aplinkoje, tad policijoje reikalus sutvarkyti užtruko kone pusdienį.

Iš ten pora išėjo tik apie pusę aštuonių vakaro.

Tačiau labiausiai sutuoktiniams apmaudu, kad paskutines kelias valandas jiems teko pralaukti koridoriuje prie laukujų durų, neturint nei kur prisėsti, nei kur gurkštelėti vandens.

Nei vandens, nei tualeto

Mariją nustebino, kad naujajame pastate visi lankytojai – tiek atėję tvarkyti asmens dokumentų, tiek besilankantys pas policijos pareigūnus – laukia drauge Migracijos departamento Panevėžio skyriaus salėje.

„Jie darbą tądien pradėjo pusę aštuonių ryto ir baigė pusę penkių vakaro. Pasibaigus darbo laikui visų paprašė išeiti iš laukiamojo“, – pasakoja senjorė.

Anot jos, mandagiai buvo išprašyti vienuolika žmonių. Užrakinus laukiamojo duris, jiems teko grūstis koridoriuje greta laukujų durų.

Mariją stebina, jog visiškai nepagalvota pastatyti bent 5–6 kėdes, nors vietos tam, senjorės manymu, netrūktų.

„Nei kur vandens atsigerti, nei į tualetą nueiti, nei atsisėsti. Man daugiau nei 70 metų, reikia vaistus nuo kraujospūdžio kas dvi valandas gerti. Išstovėti ant kojų sudėtinga. Visur buvo išgirta, koks modernus naujasis pastatas, kaip viską ten gerai suprojektavo. Tikrai viskas ten šviečia naujumu, gražu. Bet liūdna, kad patalpos naujos, o žmonėms nėra vietos. Man net širdį suspaudė“, – guodėsi panevėžietė.

Iš laukiamojo policijos klientai buvo išprašyti už durų, kur net nebuvo kėdžių prisėsti. G. Kartano nuotr.

Policija atsiprašo

Panevėžio apskrities VPK atstovai pripažino, kad senjorės skundas nėra be pagrindo.

„Žinau, kad buvo užsirakinusios pastato durys ir moteris negalėjo patekti į erdvę, kurioje yra ir tualetai, ir vanduo. Mes labai norime atsiprašyti“, – apgailestavo komisariato Komunikacijos poskyrio specialistė Rasa Meištė.

Pasak jos, tyrėjai gali į savo patalpas pakviesti klientus palaukti, tačiau šiuo atveju taip nenutiko. Anot R. Meištės, šįkart pareigūnai neatkreipė dėmesio, kad klientams kilo nepatogumų, ir tinkamai nesuorganizavo darbo.
Nemaloni situacija, policijos atstovės teigimu, kilo ir dėl techninių dalykų.

Senajame policijos pastate Tulpių gatvėje nebuvo tokio saugumo lygio kaip naujai pastatyme Beržų g. Naujame pastate policija turi bendrą laukimo salę su Migracijos departamento Panevėžio skyriumi. Nustatytą valandą jos, kaip ir viso pastato, durys automatiškai užsirakina.

R. Meištė spėja, kad greičiausiai apie tai žino dar ne visi policijos darbuotojai.

„Grynai mūsų techninis nesklandumas, kurį stengsimės ištaisyti, kad daugiau nebūtų. Pamoka. Iš to mokysimės ir stengsimės, kad taip nebebūtų“, – nebepalikti klientų prie laukujų durų be kėdžių žada policijos atstovė.
Anot jos, iki šiol jokių skundų dėl tokio laukimo nebuvo gauta.

„Tokia situacija susiklostė pirmą kartą. Būsime tikrai pasimokę“, – sako R. Meištė.

Modernesnis ir pigesnis

Oficialiai gruodį duris atvėrusio Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato statyba, priežiūra ir administravimas įvertintas 28,7 mln. eurų. Naujame trijų aukštų daugiau nei 8000 kv. metrų pastate dirba apie pusę tūkstančio žmonių iš 17 skirtingų policijos padalinių.

Patalpos suplanuotos taip, kad jose būtų užtikrintos visos funkcijos efektyviam policijos darbui: pareigūnų darbo vietos, 30-ies vietų kompiuterizuota mokymo salė, konferencijų salė, valgykla su maisto ruošos patalpa, trys sporto salės (krepšinio, imtynių ir treniruoklių) su drabužinėmis bei dušais.

Čia pat įrengta ir areštinė, taip pat dvi modernios šaudyklos. Šalia komisariato ir areštinės įrengtos daugiau nei 300 automobilių stovėjim aikštelės, iš jų 79 vietos yra skirtos lankytojams.

Šalia pastatyta ir 69-ių vietų saugomų (konfiskuotų) automobilių aikštelė. Naujojo komisariato teritorijoje gyvena ir keturkojai pareigūnai – stovi policijos tarnybiniams šunims skirti voljerai, yra dresavimo aikštelė.

Skaičiuojama, kad naujojo modernaus pastato išlaikymas per metus kainuos bent 290 tūkst. eurų mažiau, nei iki šiol atsieidavo išlaikyti keturis po visą miestą išsibarsčiusius senus pastatus, kuriuose glaudėsi pareigūnai.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų