P. Židonio nuotr.

Dailės galerija vėl kviečia į pasimatymus

Dailės galerija vėl kviečia į pasimatymus

 

Po didelio remonto ir ilgų karantino mėnesių atsinaujinusi Panevėžio meno meka – Dailės galerija vėl laukia lankytojų.

Jiems šeimininkai parengė net keletą išties dėmesio vertų ir netgi intriguojančių parodų. Negana to, galerija džiaugiasi svečiams dabar jau galinti pasiūlyti lanksčią bilietų kainodarą, kad menas taptų kiekvienam prieinamas.

„Panevėžio miesto dailės galerija ir karantino metu nestovėjo be darbo. Aktyviai dirbome elektroninėje erdvėje – savo internetinėje svetainėje, jutubo kanale, socialiniuose tinkluose pristatėme ir vykdėme edukacines programas, prenumeratoriams siuntėme savo naujienlaiškį, bet visiems labai trūko gyvo bendravimo“, – pripažįsta galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.

Apmaudus sutapimas, kad visoje šalyje gyvenimo tempą gerokai sulėtinęs, o kultūros įstaigų duris ir visai užvėręs karantinas paskelbtas praėjus vos porai mėnesių nuo Dailės galerijos atidarymo po beveik dvejus metus trukusios rekonstrukcijos. Dabar akį traukia ne tik galerijos įstabus fasadas Respublikos gatvėje – atverta originali raudonų plytų siena. Kitą veidą įgijo ir galerijos vidus. Sovietmečio interjerą pakeitus modernumui, dabar joje kur kas jaukiau ir šviesiau. Lankytojams atviros ne tik meno ekspozicijų erdvės, bet ir antrame aukšte įrengta biblioteka, kur patogiai atsisėdus galima ramiai pavartyti kultūros bei meno leidinius.

Intriguojančios parodos

Atnaujinta Dailės galerija ir jos skyriai – Fotografijos galerija bei Keramikos paviljonas – nuo kovo 17 dienos vėl atviri lankytojams.

„Džiaugiamės jau pirmąjį savaitgalį sulaukę gana nemažo lankytojų skaičiaus – štai šeštadienį užsuko 35 žmonės. Ir kitomis dienomis turėjome jaunimo, vyresniųjų, senelių su anūkais, tėvų su vaikais – panevėžiečiai pasiilgo vizualiojo meno“, – sako direktorius E. Žukauskas.

Atsidariusi galerija svečius pasitinka parengusi dvi naujas parodas. Keramikos paviljone veikia keramikos simpoziumo „Anagama LT 2020“ paroda, Fotografijos galerijoje – Sauliaus Saladūno personalinė fotografijų paroda „Atminties rekonstrukcija“.

Galerijos salėse iki balandžio vidurio dar galima pamatyti Panevėžio garbės piliečio, dailininko, pedagogo Kazio Naruševičiaus retrospektyvinę parodą „Esantis“. Tapybos darbus jai pateikė mirusio menininko sūnus ir anūkas.

Iki balandžio 10-osios yra puiki galimybė apžiūrėti ir milžiniško susidomėjimo sostinėje sulaukusią MO muziejaus parodą „MO Panevėžyje. 90-ųjų DNR“.

Pastarosios dvi parodos Panevėžio dailės galerijoje buvo parengtos dar rudenį, tačiau tuomet jas deramai pristatyti sukliudė prasidėjęs karantinas.

„Po renovacijos spėjome parengti penkias parodas, kai karantinas mus uždarė. Visą tą laiką labai trūko susitikimų su lankytojais – suspindėjimo naujose, suremontuotose mūsų patalpose. Dabar stengiamės, kad bent į gatvę grynu oru pakvėpuoti išėję panevėžiečiai užsuktų ir pas mus, naujai atrastų šitą meno šventovę“, – kviečia E. Žukauskas.

Dinamiškas menas

Dailės galerija jau planuoja ir daugiau parodų bei didelių projektų. Netrukus turėtų startuoti tradicinė Panevėžio fotomenininkų darbų paroda Fotografijos galerijoje. Balandį savo kūrybą plačiai žada pristatyti ir miesto tautodailininkai.

Keisis ir meninė ekspozicija Keramikos paviljono I aukšte.

„Dar 2015–2016 m. pradėjome didelį, tarpvalstybinį projektą su latviais ir baltarusiais. Trys šalys ketina kartu pristatyti savo keramikos galimybes. Jei viskas klostysis sklandžiai, birželį turėtų įvykti tarptautinis keramikos simpoziumas, o liepos 1-ąją planuojama jo darbų paroda“, – pasakoja E. Žukauskas.

Į galerijos planus įtrauktos ir edukacinės kūrybinės suaugusiųjų bei vaikų dirbtuvės su stiklu.

„Šiais laikais galerijai nebeužtenka tik eksponuoti kūrinius, reikia dinamikos, artimesnio ryšio su lankytoju, tad tampame labai įvairiabriauniu centru. Esame laimėję dvi edukacines programas kultūros paso paslaugoms. Keturi mūsų darbuotojai įgijo gido kvalifikaciją – kai tik sąlygos leis rengti ekskursijas galerijoje, jie galės svečiams suteikti dar daugiau žinių“, – vardija E. Žukauskas.

Bilietai – pagal kiekvieno galimybes

Kol kas Dailės galerijos lankytojų srautus ir atstumus riboja karantino reikalavimai. Pagrindinėse patalpose vienu metu parodas gali apžiūrėti 17 žmonių, Fotografijos galerijoje – du lankytojai arba viena šeima.

Kad prie galerijų durų nenusidriektų eilės, abi dirba nuo antradienio iki šeštadienio, o trečiadieniais lankytojai priimami ilgiau – iki 19 val. Šeimininkai jau svarsto ilginti darbo laiką vakarais.

Nerti gilyn į meno pasaulį kviečianti Panevėžio dailės galerija parengė itin lanksčią bilietų sistemą. E. Žukauskas neslepia po įstaigos renovacijos sulaukęs paraginimų branginti bilietus, tačiau tokia mintis iš karto buvo atmesta.

„Pasielgėme kaip tik priešingai. Dabar galime pasiūlyti daug nuolaidų, akcijų pagal įvairias lankytojų kategorijas: šeimai, vaikams, mokiniams, grupėms“, – dar didesnėmis lankytojams suteiktomis galimybėmis džiaugiasi direktorius.

Bilietų į Dailės galeriją kainos išties vienos mažiausių šalyje ir juolab tarp didžiųjų šalies miestų – svyruoja nuo 25 centų iki 2,50 euro. Už pastarąjį galima aplankyti ne tik visas pagrindines Dailės galerijos erdves, bet ir Fotografijos galeriją Vasario 16-osios gatvėje.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų