ASOCIATYVI SEKUNDE.LT ARCHYVŲ nuotr.

Baus ne tik už medikų garbės ir orumo įžeidimą

Baus ne tik už medikų garbės ir orumo įžeidimą

Baudos nuo 50 iki 300 eurų bus galima susilaukti už viešąsias paslaugas teikiančių darbuotojų „garbės ir orumo pažeminimą, reiškiamą raštu, žodžiu, gestais, įžeidžiančiu, įžūliu, provokuojančiu ar kitokiu elgesiu“.

Seimas, antradienį priėmęs Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisas, nustatė administracinę atsakomybę už viešąsias paslaugas teikiančio asmens garbės ir orumo pažeminimą.

Už šias Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen inicijuotas kodekso pataisas balsavo 105 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 3 parlamentarai.

Naujas teisinis reguliavimas palies ne tik medikus, bet ir kitų profesijų atstovus, pavyzdžiui, mokytojus, paramedikus, kultūros ir socialinius darbuotojus.

Kodekso papildymo projekte kalbama apie garbės ir orumo pažeminimą „fizinio asmens, kuris pagal įstatymų ir (ar) viešojo administravimo subjektų nustatytus reikalavimus paslaugų gavėjui teikia socialines, švietimo, sveikatos priežiūros, kultūros ir (ar) kitas valstybės ar savivaldybių garantuojamas ir visuomenės nariams vienodai prieinamas paslaugas“.

Tikimasi, kad įsigaliojus kodekso pataisoms medikai ir kitų profesijų darbuotojai bus labiau apsaugoti nuo streso ir įžeidimų.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • O šeimos medikui galima tyčiotis iš neigalaus ligonio?Siuntinėti pas privačius medikus.Gal jie turi iš to naudos?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų