A. Kandrotas-Celofanas: ketinu dalyvauti prezidento rinkimuose

A. Kandrotas-Celofanas: ketinu dalyvauti prezidento rinkimuose

Kaltinamieji 2021 m. riaušių prie Seimo byloje Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, Andrejus Lobovas prašo teismo panaikinti jiems skirtą kardomąją priemonę – namų areštą.

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį ėmė nagrinėti 2021 m. rugpjūčio riaušių prie Seimo byloje kaltinamųjų A. Kandroto-Celofano ir A. Lobovo skundus, kuriais jie prašė panaikinti jiems skirtus namų areštus. Šios kardomosios priemonės minėtiems asmenims paskirtos už tai, kad jie gegužę savavališkai pasišalino iš teismo, nagrinėjančio baudžiamąją bylą dėl riaušių prie Seimo, posėdžio.

Teismui pagarsinus skundų turinį, paskelbta, kad A. Kandrotas-Celofanas prašo teismo panaikinti jam skirtą minėtą kardomąją priemonę, mat ji, kaip nurodė kaltinamojo advokatas Erikas Rugienius, skirta nepagrįstai, nurodoma, kad A. Kandrotas-Celofanas pasišalino iš teismo posėdžio, nes jam sutriko sveikata. Kaltinamojo gynėjas E. Rugienius taip pat nurodė, kad A. Kandrotas-Celofanas už pasišalinimą iš teismo posėdžio jau buvo nubaustas pinigine bauda, tad, pasak advokato, jo ginamasis baudžiamas už tą patį veiksmų du kartus, taip pažeidžiant dvigubo nebaudimo taisyklę.

Teismo posėdyje dalyvavęs A. Kandrotas-Celofanas dėstė, kad riaušių prie Seimo byla yra politinė byla.

„Tai yra politinė byla. Visi tą supranta. To nemato tik keli asmenys, to nemato prokuratūra“, – dėstė jis.

Pasak A. Kandroto-Celofano, jis išėjo iš teismo salės, pasipiktinęs, kad teismas nenušalino nuo bylos nagrinėjimo teisėjo Mindaugo Striauko, kuris anksčiau yra sustabdytas policijos neblaivus prie vairo.

„Kai dirba teisėjas, kuriam (…) stebuklingu būdu pavyko išsaugoti darbo vietą, tai kyla nepasitenkinimas. Viešai žinoma, nors ir nekalbama, kad M. Striaukas yra palankus teisėsaugai. (…) Kas gali paneigti, kad M. Striaukas nebus šališkas byloje?“, – kėlė klausimus A. Kandrotas-Celofanas.

Jis taip pat pažymėjo, kad pasišalinti iš teismo salės paskatino ir oro trūkumas patalpoje, dėl ko sutriko tiek jo, tiek ir kitų kaltinamųjų sveikata.

„Astra Genovaitė Astrauskaitė, viena kaltinamųjų byloje, nualpo salėje. (…) Man buvo duota rekomendacija važiuoti į gydymo įstaigą nedelsiant, bet aš, norėdamas grįžti į teismo posėdį, atsisakiau vykti“, – aiškino A. Kandrotas-Celofanas.

Kaltinamasis riaušių prie Seimo byloje taip pat tikino, kad namų arešto taikymas jam gali būti susijęs ir su jo politine veikla. A. Kandrotas-Celofanas priminė kuriantis politinę partiją ir planuojantis dalyvauti prezidento rinkimuose. Anot jo, namų areštas jam trukdo imtis šių veiklų, ši kardomoji priemonė esą pritaikyta, siekiant sukliudyti vykdyti šias politines veiklas.

„Ketinu dalyvauti ir prezidento rinkimuose. Kardomoji priemonė yra tik trukdinys, tai man trukdo“, – teismo salėje kalbėjo A. Kandrotas-Celofanas.

ELTA primena, kad gegužės 17 d. dalis kaltinamųjų 2021 m. riaušių prie Seimo byloje, išgirdę, kad teismas nenušalino nuo bylos nagrinėjimo teisėją M. Striauką, savavališkai pasišalino iš teismo salės. Už savavališką pasišalinimą iš teismo posėdžio teismas 16-kai kaltinamųjų skirtos 300-500 eurų dydžio baudas.

Kaltinamiesiems byloje A. Kandrotui-Celofanui ir A. Lobovui be piniginių baudų skirtos ir kardomosios priemonės – namų areštai.

Kaltinamasis A. Kandrotas-Celofanas įpareigotas nuo 21 val. iki 6 val. būti savo gyvenamojoje vietoje Kauno rajone, kardomosios priemonės taikymo laikotarpis – 6 mėnesiai.

A. Lobovui namų areštas buvo paskirtas, šią kardomąją priemonę pakeičiant vietoje anksčiau taikytos, tai yra vietoje rašytinio pasižadėjimo neišvykti. Jis taip pat įpareigotas nuo 21 val. iki 6 val. būti savo gyvenamojoje vietoje Jonavoje, kardomosios priemonės taikymo laikotarpis – 6 mėnesiai.

2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaltinimai yra pareikšti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką. Vienam asmeniui pareikšti kaltinimai dėl riaušių organizavimo bei viešų raginimų viešai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą.

Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs A. Kandrotas-Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavę A. Lobovas, iš Vilniaus „Juventos“ gimnazijos atleista mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė, kovinio sporto atstovas Arnoldas Misiūnas.

Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, baudžiamąją bylą sudaro 136 tomai. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.

Civilinius ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo (viso 92,6 tūkst. eurų sumai) šioje byloje pareiškė Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VST.

2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti VST ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų