Asmeninio albumo nuotr.

Tituluota gražuolė svajoja užkariauti ralio trasą

Tituluota gražuolė svajoja užkariauti ralio trasą

Panevėžietė Aušra Gudvalytė vos atsidūrusi lenktynių trasoje sulaukė pašaipų – esą išvaizdžiai blondinei automobilių sporte ne vieta. Tačiau pernai žavinga mergina ne tik pasipuošė „MIS Rally Žemaitija 2018“ karūna, bet ir visiems jau įrodė, jog turi parako.

Nors visuomenėje gajus stereotipas, jog moterys, ralis, adrenalinas ir greitis sunkiai suderinami, iš Panevėžio kilusi 29-erių Aušra Gudvalytė tikina gyvenime jokiais stereotipais nesivadovaujanti. Mergina ne tik domisi automobilių sportu, aktyviai dalyvauja varžybose, bet ir svajoja tapti profesionalia lenktynininke.

„Aš manau, jog ne lytis viską lemia, o paties žmogaus gebėjimai ir norėjimas išeiti iš savo komforto zonos, – tvirtina Aušra. – Žinoma, vyresniajai kartai vis dar yra įprasta, kad moteris gamina valgyti, gimdo vaikus, o vyras yra stiprus, sportiškas, išlaiko šeimą, taip pat ir vairuoja. Visgi kartos keičiasi ir galiu pasidžiaugti, kad moterys yra veiklios ir mėgsta save išbandyti netgi automobilių sporte.“

Nušluosčiusi nosį savo konkurentėms praėjusiais metais panevėžietė tapo „MIS Rally Žemaitija 2018“. Komisijoje tąkart sėdėjo daugybė žinomų ralio vyrų – Benediktas Vanagas, Vytautas Švedas, Vaidotas Žala, Giedrius Notkus, taip pat grožio ir stiliaus ekspertų.

Iš Panevėžio kilusi lenktynininkė šiemet rengiasi apginti čempionės vardą „Vairavimo meistro“ varžybose. „Bet mano siekiamybė yra ralis arba žiedinės lenktynės“, – sako ji.

Pamačiusi reklamą, A. Gudvalytė pripažįsta ilgai dvejojusi, ar dalyvauti konkurse, nes turėjo susidariusi nuomonę, kad merginos tokiuose konkursuose yra vertinamos tik pagal išorinį grožį. Visgi pasirodė, jog šiame projekte vertinimo kriterijai kiek nestandartiniai – per atranką ne tik buvo vertinama merginų išvaizda, bet ir žinios apie automobilių sportą.

„Komisijos nariai taip pat atsižvelgė į tai, kaip merginos sugeba atskleisti save kaip asmenybę, dirbti komandoje, per trumpą laiką išmokti šokius, parodyti savo artistiškumą ne tik scenoje, bet ir filmuojantis vaizdo klipuose, – pasakoja Aušra. – Buvo ir bikinio rungtis, bet kostiumą reikėjo pasidaryti pačioms, ir dar būtinai susijusį su automobilių sportu. Kūrėme vaizdo pristatymus ne tik apie save, bet ir apie ralio ekipažą.“

Karūna įpareigojo

A. Gudvalytė tikina iš šio konkurso gavusi išties daug – ne tik unikalios patirties, naujų pažinčių, bet ir puikių emocijų.

„Šis konkursas man davė tikrai daug. Reikėjo operatyviai planuotis laiką, nes užduočių buvo nemažai, per trumpą laiką turėjome padaryti jas kuo kokybiškiau. Smagu, kad komisijoje sėdėjo ir ralio dalyvių, kurie įvertino ne tik merginų grožį, sugebėjimus, bet ir žinias apie automobilius“, – sako Aušra, vos prieš kelias dienas perdavusi „MIS Rally Žemaitija“ vardą naujai išrinktai misei.

„Tikiuosi, kad ir šių metų „MIS Rally Žemaitija“ nugalėtoja taip pat bus aktyvi ir domėsis automobilių sportu“, – viliasi gražuolė.

A. Gudvalytė sako, jog užgriuvusi atsakomybė pasidabinus karūna jos nė kiek negąsdino, o ir ši jai nėra tik gražus, blizgantis papuošalas, kuriuo reikėtų gėrėtis veidrodyje. „Juk su karūna gavau ir pareigas“, – tikina Aušra.

„Mano pareiga yra reprezentuoti ,,MIS Rally Žemaitija“ projektą, kurio nugalėtoja tampa ne tik graži, talentinga, azartiška, charizmatiška, savimi pasitikinti mergina, bet jaučianti didelę aistrą automobiliams, o svarbiausia – aktyviai dalyvaujanti automobilių sporto renginiuose“, – sako panevėžietė.

Aušra neslepia turėjusi ne sykį įrodinėti savo gebėjimus trasoje. „Net dalyvaudama varžybose turėjau tyčia sukeltų situacijų, kuriose kiti norėdavo parodyti, kur iš tikrųjų mano vieta“, – atvirauja mergina.

Laimėjus „Mis Rally Žemaitija 2018“ konkursą, anot A. Gudvalytės, jos gyvenimas tapo kur kas aktyvesnis.

„Per šiuos metus teko dalyvauti beveik visuose Lietuvos ralio čempionato etapuose, įvairiuose renginiuose, kuriuose susipažinau su daugybe nuostabių žmonių bei automobilių sporto profesionalų. Iš jų gavau daugybę patarimų, pamačiau, kaip vyksta tokie renginiai. Įdomūs ir išties prasmingi metai“, – įvertina Aušra.

Automobiliai traukė lyg magnetas

Aušra sako, jog automobilių sportas, adrenalinas ir aštrūs pojūčiai į jos gyvenimą atkeliavo neatsitiktinai. Jau vaikystėje ji buvusi be galo veikli, smalsi, tad ir dabar drąsiai priimanti visus gyvenimo iššūkius ir pamėtėtas galimybes. Ne išimtis ir automobilių lenktynės, kur Aušra demonstruoja puikius vairuotojos sugebėjimus, ar visai neseniai į jos gyvenimą atkeliavęs boksas.

„Vis negaliu sustoti priimti iššūkių“, – juokiasi pašnekovė.

„Ir vaikystėje buvau labai aktyvi, – šypteli Aušra. – Kai su tėvais nuvažiuodavome į atrakcionus, kaskart skubėdavau prie vaikiškų mašinų ir jomis ištisai važinėdavau. Ir dabar puikiai prisimenu, kiek laimės ir gerų emocijų tuomet patirdavau.“

Kadangi aistrą automobiliams Aušra tikina jutusi jau vaikystėje, visai nenuostabu, jog vos gavusi vairuotojo pažymėjimą suprato, jog kaip tik dabar turi puikią progą save išreikšti.

„Keliaujant nuo taško A į tašką B visuomet imdavausi iniciatyvos vairuoti pati, nes jaučiau didžiulį malonumą. O vėliau prisijungiau prie vairuojančių moterų organizacijos, kuri ne tik skatino moteris vairuoti saugiai ir atsakingai elgtis kelyje, bet ir aktyviai dalyvauti socialinėse akcijose. Būtent šioje organizacijoje ir prasidėjo mano kelias į šį sportą“, – prisimena lenktynininkė.

Trasoje pranoksta ir vyrus

Ar tituluota gražuolė dar pamena pirmąsias patirtis skriejant trasoje? „Mano patirtis prasidėjo dar tik besiruošiant kartingo varžyboms“, – sako A. Gudvalytė.

„Kadangi treniruotėse sekėsi puikiai, tai dar labiau mane motyvavo ir neleido nuleisti rankų. Atsirado dar daugiau azarto ir noro tobulėti, tad pirmąjį sezoną išdrįsau dalyvauti ir žiemos kartingo turnyre, kur konkurentai buvo tik vyrai“, – prisimena ji.

Nors anksčiau į Aušros užmojį dalyvauti lenktynėse šeimos nariai reagavo gana skeptiškai, dabar jie – svarbiausia palaikymo komanda. „Pamatę mano užsidegimą suprato, kad nesustabdys,“ – šypsosi.

Pirmosiose varžybose maksimalistė mergina, žinoma, laimėjo ir įrodė savo pranašumą netgi prieš stipriąją lytį. Nesėdi Aušra sudėjusi rankų ir dabar – ne kartą tapo įvairių turnyrų nugalėtoja ir prizinių vietų laimėtoja, kelintus metus iš eilės džiaugiasi ,,BERIVA.LT Vairavimo meistro” vardu – tapo nugalėtoja moterų klasėje. Būtent šiose varžybose merginai teko paprakaituoti net tik važiuojant kartingu, bet ir keturračiu, motociklu bei lengvuoju automobiliu. Taip pat reikėjo įveikti šonaslydžio, slalomo, simuliatoriaus užduotis.

„Visgi pavyko įrodyti, kad moterys gali būti ne tik gražios ir trapios, bet ir konkuruoti lenktynėse“, – šypteli Aušra.

Nors labai dažnai automobiliai, raliai ir kiti su tuo susiję dalykai laikomi išimtinai vyrų stichija, regis, A. Gudvalytė iš to galėtų tik pasijuokti. Nors pačiai yra tekę sulaukti replikų, jog žaviai blondinei lenktynių trasoje ne vieta, mergina į tokius pareiškimus numoja ranka.

„Kai pirmą kartą atvykau į vyrų kartingo varžybas, vienas iš dalyvių paklausė, ar aš nors moku užsidėti apsaugas, – juokiasi Aušra. – Bet po varžybų priėjo ir pasakė, kad pamatė, jog ne tik moku užsidėti apsaugas, bet ir galiu konkuruoti. Išties išgirsdavau nemažai komentarų.“

Lenktynių trasoje merginos kaip reikiant kursto aistras, tad Aušra sako, jog dažnai sulaukia net tik flirto, nuostabos, bet ir pavydžių žvilgsnių.

„Sulaukiu tiek moterų, tiek vyrų apkalbų, – patvirtina Aušra. – Net dalyvaudama varžybose turėjau tyčia sukeltų situacijų, kuriose kiti norėdavo parodyti, kur iš tikrųjų mano vieta. Bet tokios reakcijos motyvuodavo nenuleisti rankų ir siekti dar geresnių rezultatų.“

Nors anksčiau į Aušros užmojį dalyvauti lenktynėse šeimos nariai reagavo gana skeptiškai, mergina džiaugiasi, jog dabar sulaukia didžiulio jų palaikymo.

„Iš pradžių artimieji klausė, kam man to reikia, juk esu dailioji lytis, bet pamatę mano užsidegimą suprato, kad nesustabdys, – šypteli lenktynininkė. – Vėliau ir jie įsitikino, kad man puikiai sekasi.“

Baimę kelia nebent… vaiduokliai

Nors A. Gudvalytę drąsiai būtų galima vadinti bebaime ekstremale, tačiau, pasak jos, yra tokių dalykų gyvenime, kurių ji išties bijosi.

„Bijau vaiduoklių, paranormalių reiškinių ir roplių, – juokiasi Aušra. – Bet tikriausiai kiekvienam žmogui kalbos apie vaiduoklius nesukelia teigiamų emocijų.“

Ir nors vaiduoklių bijo, tačiau trasoje Aušra demonstruoja šaltą protą ir drąsą.

„Vienas įsimintiniausių mano važiavimų buvo, kai dalyvavome kartingo ištvermės lenktynėse, – prisimena ji. – Per treniruotę pradūrėme padangą ir per varžybas ji tiesiog išsileido. Kaip šiandien prisimenu, jog oro sąlygos buvo labai prastos – lyjant stipriam lietui kartas tapo sunkiai valdomas. Laimė, jau turėjau patirties, sugebėjau jį suvaldyti ir viskas baigėsi gerai.“

Ar galėtume Aušrą vadinti automobilių eksperte, kuri ne tik puikiai vairuoja, bet ir išmano, kas slepiasi po variklio dangčiu? „Tikrai nemažai išmanau, bet suremontuoti variklį palieku profesionalams“, – šypteli A. Gudvalytė.

Sieks profesionalės vardo

Panevėžyje augusi ir tik vėliau į Vilnių su tėvais gyventi persikrausčiusi Aušra sako su vaikystės miestu išsaugojusi gan artimą ryšį.

„Nors šiuo metu čia esu jau reta viešnia, bet važiuojant pro Panevėžį kaskart sustoju atsigerti kavos ir pasigrožėti Senvage, – tikina Aušra. – Panevėžys man sukelia tik geras emocijas, juk šiame mieste praleidau gražiausias vaikystės dienas.“

„Mano akimis, tai yra kultūros ir meno miestas“, – sako A. Gudvalytė prisiminusi, jog pati labai mėgdavusi su šeima apsilankyti garsiajame Lėlių vežimo teatre.

„Mano tėveliai dirbo „Aukštaitijos siaurajame geležinkelyje“, tad dažnai tekdavo pramogauti ir keliauti šiuo traukinuku iš Panevėžio į Anykščius, kur leisdavau vasaras pas močiutę“, – pasakoja mergina.

Puikiai A. Gudvalytė prisimena ir metus, praleistus tuometėje Senvagės mokykloje.

„Lankiau chorą, dziudo, krepšinio treniruotes, taip pat padėdavau bibliotekoje – vardija Aušra. – Esu lankiusi ir street dance stiliaus šokius, teko išbandyti save ir kaip modeliui.“

Ar tituluota gražuolė ir toliau savo gyvenimą sieja su automobiliais? Aušra tikina, jog jos mintys nuolatos sukasi tik apie tai.

„Šiemet reikės apginti čempionės vardą ,,BERIVA.LT Vairavimo meistras” varžybose. Bet didžiausias tikslas išbandyti save ralyje – sėdėti lenktyniniame automobilyje prie vairo ar šturmano vietoje ir kitais metais dalyvauti Lietuvos ralio čempionato etapuose. Taip pat traukia ir žiedinės lenktynės. Simuliatorių akademijoje esu dalyvavusi virtualių moterų žiedinių lenktynių turnyre. Taigi mano siekiamybė yra ralis arba žiedinės lenktynės realybėje“, – prasitaria mergina.

 

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų